عینک آفتابی ورزشی یک سرمایه گذاری مناسب برای هر ورزشکار در فضای باز است زیرا از بینایی شما محافظت می کند. خوب ، متأسفانه ، در میان تلاش برای به دست آوردن آخرین تجهیزات ورزشی ، بسیاری از ورزشکاران تمایل دارند از عینک آفتابی ورزشی غافل شوند. قبل از مشخص کردن جفت مورد علاقه خود ، انواع مختلفی وجود دارد که باید از آن انتخاب کنید. موارد زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

حل و فصل برای یک رنگ عینک آفتابی

تا حد زیادی ، حل و فصل برای رنگ مناسب آفتابی به شرایط نور و نیازهای ورزشی شما بستگی دارد. با این حال ، ممکن است به اولویت شخصی شما نیز بستگی داشته باشد.

عینک آفتابی رنگی باعث کاهش درخشش می شود و باعث افزایش کنتراست می شود. این یک ورزشکار را قادر می سازد تا با دقت ، سرعت ، راحتی و وضوح بیشتری که تأثیر مثبتی در عملکرد آنها دارد ، ببیند. رنگ های مختلف رنگی عملکردهای مختلفی دارند. به عنوان مثال ، رنگ خنثی خاکستری می تواند گزینه مناسبی برای هر کسی باشد که هدف آن کاهش درخشش در عین حفظ 100٪ دقت رنگ است. از طرف دیگر ، رنگ های قهوه ای ، سبز یا زرد برای ورزشکارانی که می خواهند کنتراست را تقویت کنند گزینه های ارجح هستند. دومی برای شرایط کم نور یا کم نور.

راهنمای خرید عینک

در ورزش های دیگر مانند سافت بال و تنیس ، لنزهای رنگی قهوه ای می توانند به شما امکان دهند تا توپ را در مقابل میادین چمن یا آسمان آبی روشن تر ببینید ، که می تواند به شما کمک کند با برخورد خفاش یا راکت با دقت بیشتری برخورد کنید.

لنزهای با رنگ سبز نیز در بین گلف بازان مورد علاقه هستند زیرا در ضمن درخشش سایه ها باعث کاهش درخشش درخشش می شوند و به آنها کمک می کند مسیرهای خود را بهتر ترسیم کنند. عینک آفتابی همچنین هنگام دوچرخه سواری به دلیل آن است که لنزهای مناسب (به عنوان مثال لنزهای رنگی زرد) باعث می شوند دیدن زمین و سوار شدن با خیال راحت به خصوص هنگام حرکت با سرعتی شتاب برای شما راحت تر شود.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش

صرف نظر از ورزش در فضای باز که به آن مشغول هستید ، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به دلیل طولانی بودن زمان ورزشکاران در آفتاب در معرض آسیب دیدگی چشم باشد.

قبل از انتخاب عینک آفتابی ورزشی ، اطمینان حاصل کنید که آنها می توانند 100٪ محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش به شما ارائه دهند. در GogglesNMore ، لنزهای دارای درجه UV400 برای محافظت از شما در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر از خورشید استاندارد هستند.

علاوه بر تابش اشعه ماوراء بنفش ، سایر ویژگی های لنز نیز وجود دارد که ممکن است عینک آفتابی داشته باشد. اینها شامل لنزهای فتوکرومیک است که با توجه به تغییر شرایط نور ، لایه برداری لنز را بطور خودکار تغییر می دهد ، عینک آفتابی قطبی که باعث کاهش شدید آفتاب آفتابی از سطوح براق مانند آب یا برف ، پوشش ضد انعکاسی می شود که مانع از تابش تابش نور خورشید در سطح پشتی می شود. لنزهای عینک آفتابی وقتی خورشید پشت سر شما است. سرانجام ، روکش های آینه ای وجود دارد که در صورت قرار گرفتن در معرض تابش کامل خورشید ، از افزایش تابش تابش چشم به چشمان شما می کاهد. آنها برای ورزش هایی مانند پیاده روی ، کفش برفی ، شنا و اسکی که در شرایط روشن بازی می شوند ایده آل هستند.

راهنمای خریداران: عینک آفتابی ورزشی

وقتی صحبت از سبک و طراحی می شود ، ایمنی در درجه اول قرار دارد ، بنابراین برخلاف عینک آفتابی مد ، عینک آفتابی ورزشی نیاز به ارائه سطح خاصی از محافظت در برابر چشمان شما دارد. به یاد داشته باشید که عینک آفتابی ورزشی به محافظت از چهره و بینایی شما کمک می کند.

چهره های بیضی می توانند تقریباً با هر شکلی از عینک آفتابی ورزشی کار کنند. با این حال ، یک صورت گرد به احتمال زیاد برای قابهای زاویه دار یا راست که پهن هستند ، قرار می گیرد. برای یک چهره مربع ، طراحی نرم و منحنی دقیقاً مناسب است در حالی که یک قاب بیضی یا بی مهره کاملاً مکمل گونه های بلند است.

یک توصیه خوب برای چهره های قلبی شکل ، قاب های هوانورد یا قاب با یک خط مستقیم در قسمت بالا است. فریمی را در نظر بگیرید که متناسب با صورت شما باشد و قاب مناسب برای راحتی بیشتر و محافظت بهتر باشد.

لنزهای نسخه

در حالی که برخی از عینک آفتابی اسپرت را می توان با لنزهای تجویز کرد ، برخی دیگر گزینه درج نوری را ارائه می دهند. این لنزها یا به قطعه بینی چسبانده شده اند یا در داخل قاب بالای آن قرار دارند. اگر عینک آفتابی را بدون لنزهای نسخه خریداری می کنید ، یک چشم پزشک می تواند به شما در قرار دادن آنها کمک کند.

برای اینکه در کنار امنیت باشید ، اگر یک شرط اضافی عینک آفتابی ورزشی را خریداری کنید ، در صورت از دست رفتن ، سرقت یا آسیب دیدن در مسابقات رقابتی ، از ناراحتی خودداری کنید. انتخاب یک جفت مناسب ، گذشته از محافظت از بینایی ، در نهایت باعث بهبود عملکرد و لذت بردن شما از بازی خواهد شد.