تاکنون ، ما در مورد روش های مختلفی برای افزایش شانس پذیرش در مجلات معتبر بین المللی و شاخص هایی مانند ISI Jcr ، Scopus ، Isc و … صحبت کرده ایم.

یکی از این نکات مربوط به نمره زبان مقاله است که به نظر می رسد یک عامل بسیار مهم است. شاید ژورنال هایی که در سطح عادی شاخص ISI قرار دارند کمی نسبت به نسخه انگلیسی مقاله بی تفاوت باشند ، اما ژورنال ها در سطح JCR قطعاً متفاوت هستند. به دلیل عدم وجود اشتباه ، نگارشی ، گرامر و غیره ، آنها بسیار حساس هستند و شما باید قبل از ارسال مقاله به چنین ژورنالی ها ، اقدامات لازم را برای ویرایش مقاله انجام دهید.

یکی از ابزاری که توانسته است اعتماد بسیاری از نشریات مهم و حتی شرکتها و دفاتر رسمی در جهان را جلب کند ، نرم افزار گرامرلی (تعریف ویکی پدیا) است که یکی از ابزارهای مهم برای مطالعه مشکلات گرامری متون انگلیسی است.

نرم افزار گرامرلی ابزاری شگفت انگیز برای بررسی زبان مقاله شما است

گرامر صرفاً غلط در نوشتار شماست. نرم افزار گرامرلی اکنون یک بستر آنلاین است که متن نوشتاری شما را با بیش از 450 اصل دستور زبان و همچنین واژگان انگلیسی آن مقایسه می کند و به عنوان نمره زبان به شما عددی می دهد. جالب است بدانید که بسیاری از نشریات معتبر مانند الظواهر ، ویلی و دیگران. این عدد به عنوان معیاری برای سنجش زبان مقالات مورد استفاده قرار می گیرد

برای ورود به سایت نرم افزار گرامرلی اینجا را کلیک کنید

این پلتفرم همچنین ویژگیهای دیگری مانند بررسی سرقت ادبی یا شباهت علمی دارد. البته استفاده از آن به عنوان بررسی مقاله از لحاظ دستوری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و برای بررسی سرقت ادبی ، معمولاً از نرم افزار اصالت استفاده می کنند.

قالبهای مختلف از نرم افزار گرامرلی استفاده می کنند

این پلتفرم امکانات بی نظیری را در اختیار کاربران قرار داده است تا در اسرع وقت از آنها استفاده کنند. به عنوان مثال ، می توانید از آن به عنوان افزونه در مرورگر Firefox استفاده کنید ، و هر کجا که یک متن انگلیسی را در وب می نوشتید ، اشتباه کنید. استفاده کنید

می توانید نسخه نرم افزار گرامرلی را بارگیری کرده و آن را بر روی سیستم عامل ویندوز نصب کنید. در این حالت ، در هر جای محیط ویندوز که در حال نوشتن متن انگلیسی هستید ، این نرم افزار به شما کمک می کند تا راحت تر و صحیح بنویسید ، یا بعد از نوشتن متن ، پرونده را در نرم افزار گرامرلی بارگذاری کنید و اشتباه کنید. پرداخت

می توانید نسخه ای را به عنوان افزونه به Word Office اضافه کنید و به راحتی WORD تایپ کنید. این افزونه اشتباهات شما را در محیط Word Office انجام می دهد و پیشنهادات خود را برای اصلاح به شما ارائه می دهد.

خوب ، به نظر می رسد بهتر است از اغراق خودداری شود و نحوه کار با این بستر را بررسی کرده و مزایا و معایب آن را بررسی کنیم.

بررسی گرامر وب
اول از همه باید گفت که این نرم افزار در دو حالت حق بیمه و گرامر رایگان برای کسب درآمد در دسترس است. برای تبدیل به نسخه پریمیوم ، باید مبلغی پرداخت کنید که این کار با خرید یک حساب کاربری از این صفحه انجام می شود.

اگرچه برای استفاده عادی ، حساب نرم افزار گرامرلی رایگان پاسخگوی نیازهای شماست ، اما برای بررسی دقیق مقاله علمی ، توصیه می شود از نسخه برتر استفاده کنید. در ادامه ، تفاوت این دو نسخه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

در ویدئوی زیر ویژگی های نرم افزار گرامرلی به طور خلاصه توضیح داده شده است

کار با نرم افزار گرامرلی آنلاین را شروع کنید
ثبت نام در این پلت فرم بسیار ساده است و پس از مراجعه به سایت نرم افزار گرامرلی می توانید با وارد کردن ایمیل یا از طریق حساب Gmail یا حساب Facebook خود به راحتی وارد پنل کاربری خود شوید.

نحوه بررسی گرامر و زبان مقاله با دستور زبان
پنل کاربری شما دارای چندین بخش است. در بخش My Grammarly ، می توانید به راحتی یک فایل را از رایانه خود بارگذاری کرده و یک درخواست بررسی ارسال کنید.

در نسخه 2019 پس از بارگذاری پرونده و قبل از فرآیند بررسی سکو ، از شما می خواهد اهداف خود را مشخص کنید که شامل موارد زیر است:

قصد: شما باید هدف پست خود را مشخص کنید ، که شامل: imforme (اعلان) ، توصیف (تاریخ) ، Convince (بیانیه برای ترغیب) و یک داستان (تعریف یک داستان) است.
مخاطبان: این گزینه نوع مخاطبی را که شامل می شوید ، شامل عمومی (عمومی) ، دانش (آکادمیک) و Expert را مشخص می کند.
سبک: که شامل مشخص کردن نوع متن از نظر رسمی (رسمی) و غیررسمی (غیررسمی) است.
احساسات: در این مرحله از شما خواسته می شود که مقاله خود را از نظر عامل عاطفی و عاطفی مشخص کنید ، که شامل دو گزینه: ملایم (خفیف) و قوی (قوی) است.
گزینه دیگری به نام Domain وجود دارد که فقط در حالت حق بیمه موجود است و می توانید دامنه متن نوشتاری خود را از نظر خلاق ، تجاری ، دانشگاهی و غیره مشخص کنید. در حالت آزاد ، این گزینه در حالت عمومی یا General است.
پس از مشخص کردن اهداف ، بر روی Done کلیک کرده و منتظر بمانید تا نرم افزار بررسی های لازم را انجام داده و نتیجه را برای شما گزارش کند.

پس از بررسی چهار بخش مهم نرم افزار گرامرلی، به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد

بخش اول نرم افزار گرامرلی مربوط به عملکرد یا عملکرد کلی است

ویژگی های اضافی در بخش گرامر حق بیمه
یکی از این ویژگی ها گزینه Premiume Alert است. با کلیک بر روی این گزینه ، این پلتفرم در بخش های مختلف از جمله انتخاب کلمات یا مشکلات هجا یا… تغییرات اضافی را پیدا کرده است که می تواند در حالت غیر آزاد برای شما ارائه دهد ، به شما می گوید.

گزینه دیگر در حالت حق بیمه گزینه Human Proofreader است ، بدین معنی که ارسال شما به یک عامل انسانی و یک متخصص ارسال می شود و یک آزمایشگر انسانی به جای یک هوش مصنوعی مقاله شما را بررسی می کند. این گزینه می تواند بسیار جذاب باشد. زیرا در عمل ، مشکلات گرامر شما با جزئیات مورد بررسی قرار گرفته و به شما اطلاع داده می شود

آخرین گزینه در این بخش ، که فقط در حالت حق بیمه موجود است ، سرقت ادبی است. برای بررسی پست خود از نظر شباهت علمی یا سرقت ادبی توسط بستر نرم افزار گرامرلی  می توانید از نسخه برتر استفاده کنید.

سرانجام ، در سمت چپ پنل کاربر ، می توانید پس از ایجاد تغییرات ، نسخه اصلاح شده مقاله خود را بارگیری کنید ، یا پست دیگری را برای بررسی بارگذاری کنید.

گزینه های دیگر پانل کاربر نرم افزار گرامرلی

برگردیم به پنل اصلی کاربر که با ایمیل اولیه خود ایجاد کرده ایم و گزینه های دیگر آن را توضیح خواهیم داد.

بخش پروفایل
بخش پروفایل یک بخش بسیار جذاب برای قابلیت های نرم افزار است. در این بخش می توانید عبارات و کلماتی را که از نظر دستور زبان ناشناخته هستند اضافه کنید و فرهنگ لغت خود را ایجاد کنید.

همچنین می توانید نوع انگلیسی را که می نویسید ، مانند انگلیسی های آمریکایی ، کانادایی ، استرالیایی یا انگلیسی مشخص کنید.

همچنین ، اطلاعات اولیه ای که با آنها ثبت نام کرده اید می توانید از طریق بخش مشخصات پروفایل بازیابی شود

بخش برنامه ها
همانطور که گفته شد در بخش اپلیکیشن ها می توانید نرم افزارهای تحت ویندوز ، افزونه Firefox و افزونه Office Word را از اینجا بارگیری کنید

و در آخر اینکه از بخش Premiume می توانید حساب کاربری خود را به روز کنید و پس از پرداخت هزینه می توانید از بسیاری از ویژگی های دستور زبان استفاده کنید.

تفاوت بین حق بیمه گرامر و حساب رایگان
تفاوت ها و قابلیت های نسخه برتر در مقایسه با نسخه رایگان شامل موارد زیر است:

تنظیمات سبک نوشتن برای سبک های علمی ، فنی ، کسب و کار و سایر سبک ها حق بیمه در نظر گرفته می شود
ساختار جملات مانند قرار دادن افعال و افعال و صفت ها در جای مناسب بررسی شده است
استفاده بیش از حد از یک نوع کلمه در جملات در نظر گرفته می شود
معانی قوی کلمات برای شما پیشنهاد می شود که در جملات قرار دهید
احکام از نظر مبالغه مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت امکان جملات کوتاه تر به شما پیشنهاد می شود
این نوع نوشتار شما را به صورت هجا تصحیح می کند. به عنوان مثال ، از عبارت “ما می توانیم” به جای “شاید بتوانیم” استفاده می کند.
عبارات احترام را با عبارات توهین آمیز جایگزین کنید
عباراتی که برای مخاطبان شما حساس هستند با عبارات بهتری جایگزین می شوند
بسته به اینکه رسمی متن یا غیررسمی باشد ، متن نوشتار شما تغییر خواهد کرد
در نسخه حق بیمه نیز می توانید مقاله را برای سرقت ادبی بررسی کنید
و …
در حال حاضر ، خرید یک حساب کاربری Grammarly با پرداخت ماهانه حدود 12 دلار در دسترس است که می توانید مستقیماً آن را خریداری کنید یا توسط Piper Edition برای شما اقتصادی خریداری می شود.

پس از شناسایی مشکلات دستور زبان ، باید آنها را ویرایش کنید. اکیداً توصیه می شود اگر متن شما یک مقاله علمی است و قصد دارید آن را به مجلات بین المللی ارسال کنید ، حتما از ویرایش استفاده کنید.

نتیجه
در آخر ، لازم به ذکر است که این پلتفرم یک هوش مصنوعی است که مقاله شما را بر اساس واژگان و دستورات تایپ از پیش تعریف شده آن بررسی می کند ، به همین دلیل برای هر تغییر ، تصمیم گیری مجاز است. به شما می دهد و یکی از نقاط ضعف آن است. نکته دیگر این است که برای ارسال متن های خود به منابع رسمی مانند مجلات بین المللی ، بهتر است از نسخه پریمیوم آن استفاده کنید.

در این مقاله ما سعی کردیم روند استفاده از پلت فرم نرم افزار گرامرلی در نسخه آنلاین و دسک تاپ را به عنوان یک کار تجربی برای شما توضیح دهیم. اگر این مقاله مشکلی داشته باشد یا تجربه کار با این نرم افزار را داشته باشید ، خوشحال خواهیم شد. به ما اطلاع دهید