2D ساندویچ می بیند مولکول های با وضوح

یک ساندویچ از مولیبدن گوگرد و سلنیوم معلوم بود خوشمزه و مفید برای تشخیص مولکولهای زیستی.

آزمون در دانشگاه رایس قهوه ای دانشکده فنی و مهندسی دو بعدی Janus مرکب نشان داد می تواند موثر و پلت فرم جهانی برای بهبود تشخیص مولکولهای زیستی از طریق سطح پیشرفته رامان (SERS).

با استفاده از گلوکز برای تست مواد ثابت کرد توانایی خود را برای افزایش آن رامان تقویت عامل توسط بیش از 100 ، 000 بار است که محققان می گویند این است که قابل مقایسه با بالاترین-گزارش افزایش عاملی برای 2D بسترهای.

SERS تاسیس تکنیک است که امکان تشخیص و شناسایی غلظت کمی از ملکولها و یا حتی تک ملکولها که نزدیک به و یا جذب شده توسط سطوح فلزی از جمله نانوذرات. آن است که اغلب مورد استفاده برای شناسایی نانو پروتئین در مایعات بدن کمک به تشخیص بیماری و تعیین درمان و محیط زیست و تحلیل.

اما فلزی SERS رسانه ها اغلب بی درنگ سمت واکنش های است که ایجاد سر و صدای پس زمینه. Janus MoSSe سنتز شده در برنج فلزی. “این کار به طور عمده آدرس این که آیا ما می توانیم افزایش مولکول هدف’ قدرت سیگنال” گفت: مواد دانشمند و محقق اصلی Jun لو. “ما می خواستم به می دانم که اگر ما می تواند آن را به ایستادگی کردن از سر و صدای پس زمینه.”

پاسخ به وضوح بله به عنوان لو و تیم او گزارش شده در مقياس نانو.

MoSSe معرفی شده توسط لو آزمایشگاه در سال 2017 تولید شد توسط رسوب شیمیایی بخار. مولیبدن نشسته در وسط با یک لایه از گوگرد در یک طرف و دیگری از سلنیوم در دیگر; از این رو دو رو Janus خصوصیات.

مختلف electronegativities از هر لایه آن را SERS سوپراستار گفت: نویسنده سرب و برنج التحصیل Shuai جیا سابق دانشجویی به لو آزمایشگاه.

“این دو قطبی ایجاد شده بین گوگرد بالا و پایین سلنیوم اراضی خارج از هواپیما و این باعث ایجاد یک میدان الکتریکی چند نانومتر فراتر از MoSSe,” جیا گفت. که زمینه تعامل با مولکول آمده است که نزدیک افزایش ارتعاشی خود را با شدت به اندازه کافی شناسایی شده است.

محققان اشاره کرد آزمون با MoSSe همچنین شناسایی مولکول های انتقال دهنده عصبی دوپامین و این بستر باید سازگار به حس مولکول های دیگر.

لو گفت: وجود دارد اتاق را برای بهبود. “ما به دنبال در ارقام MoSSe با برخی از نانوذرات فلزی و همچنین تلاش برای افزایش دو قطبی قدرت” او گفت:.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه رایس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im