3D عکس چهره می تواند آپنه خواب ابزار غربالگری

ویژگی های صورت و تحليل دادهها از 3D عکس می تواند پیش بینی احتمال داشتن آپنه انسدادی خواب, با توجه به مطالعه منتشر شده در شماره ماه آوریل از Journal of Clinical Sleep Medicine.

با استفاده از 3D عکاسی این مطالعه نشان داد که متشکل از سطوح هندسی اندازه گیری — کوتاه ترین فاصله بین دو نقطه در یک سطح منحنی — پیش بینی کرد با 89 درصد دقت که مبتلا به آپنه خواب است. با استفاده از سنتی 2D خطی به الگوریتم را با دقت 86 درصد است.

“این برنامه از این روش استفاده می شود نشانه های از پیش تعیین شده بر روی صورت و گردن گفت:” اصل محقق پیتر ایستوود که دارای درجه دکترا در تنفسی و خواب فیزیولوژی و مدیر مرکز خواب علم در دانشگاه وسترن استرالیا (UWA). “متشکل از سطوح هندسی و خطی فواصل بین این نشانه ها مشخص شدند و یک خطی مميزی الگوریتم آموزش دیده بود تست شده و مورد استفاده برای طبقه بندی یک فرد به عنوان در بالا و یا پایین خطر ابتلا به آپنه انسدادی خواب.”

این مطالعه شامل 300 نفر با شدت متفاوت سطح آپنه خواب و 100 نفر و بدون آپنه خواب است. این افراد از یک بیمارستان محلی و از Raine مطالعه طولی مطالعه کوهورت در غرب استرالیا. همه تحت یک شبه مطالعات خواب و در زمان عکس های 3D با craniofacial اسکنر سیستم. دادههای مورد استفاده برای ایجاد یک پیش بینی الگوریتم بود که تست شده بر روی بیمار دیگر تنظیم شده است.

ایستوود کار می کرد با سید انسان گیلانی یک دانشمند کامپیوتر در UWA, برای شناسایی ویژگی های صورت اغلب همراه با آپنه خواب به گردن عرض و درجه retrusion فک پایین (retrognathia) اما این مطالعه همچنین کشف دیگر ممکن است شاخص.

“اطلاعات به دست آمده از مطالعه حاضر نشان می دهد که اندازه گیری دیگر مانند عرض و طول فک پایین عرض و فاصله بین چشم نیز کمک به تشخیص افراد با و بدون OSA,” او گفت:.

در یک تفسیر های مربوط نیز منتشر شده در شماره ماه آوریل از JCSM, دکتر. Ofer Jacobowitz و استوارت مککی نشان داد که آنها آینده ای روشن برای 3D عکاسی به عنوان یک ابزار غربالگری به طور بالقوه همراه با داده ها را از یک بیمار دیجیتال ردیاب بهداشت و سلامت تاریخچه.

“برخی از دستگاه های پوشیدنی در حال حاضر قادر به اندازه گیری پالس اکسیمتری و برخی از ارائه اکسیمتری تنوع تجزیه و تحلیل کردیم. “به همین ترتیب از فردا به احتمال زیاد ترکیب سنسور در اتاق خواب که ممکن است جمع آوری فیزیولوژیکی خواب داده ها با استفاده از نوری و صوتی مادون قرمز اولتراسونوگرافی و یا به معنای دیگر.”

با توجه به ایستوود مطالعات موجود نشان می دهد ژنتیکی مستعد ابتلا به آپنه خواب و ساختار صورت است که یک جزء مهم از جمله استعداد رهبری محققان به دنبال یک در دسترس و مقرون به صرفه روش غربالگری بر اساس ویژگی های صورت. ایستوود معتقد است که 3D, ارضا روی صورت, عکاسی می تواند نشان دهنده اولین, ارزان, به طور گسترده ای در دسترس ابزار غربالگری برای آپنه خواب است.

“OSA یک مشکل بهداشت عمومی و با وجود درمان های موثر در دسترس بودن بسیاری با OSA در حال حاضر تشخیص داده نشده گفت:” ایستوود. “بنابراین ساده, دقیق, ابزار غربالگری مورد نیاز برای پیش بینی کسانی که OSA.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط American Academy of Sleep Medicine. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>