3D-چاپ سیستم سرعت سلول های خورشیدی تست از ساعت به دقیقه

آزمایش در طرح های جدید برای نسل بعدی سلول های خورشیدی در حال حاضر می تواند انجام شود در ساعت به جای روز به لطف سیستم جدید ساخته شده توسط دانشمندان در دانشگاه موناش استرالیا, ترکیب 3D-چاپ مولفه های کلیدی.

این دستگاه می تواند تجزیه و تحلیل 16 نمونه پروسکایت-بر اساس سلول های خورشیدی به طور همزمان به صورت موازی به طور چشمگیری سرعت بخشیدن به روند.

اختراع بدان معنی است که عملکرد و پتانسیل تجاری از ترکیبات جدید می تواند بسیار به سرعت در حال بررسی به طور قابل توجهی سرعت بخشیدن به فرآیند توسعه.

“نسل سوم پروسکایت سلول های افزایش عملکرد به بالاتر از 25 درصد است که تقریبا یکسان به بهره وری در سطح معمولی سیلیکون مبتنی بر آنهایی که گفت:” رهبر پروژه Mr آدم Surmiak از ARC مرکز تعالی در Exciton علم (Exciton علم).

“اما این نتایج از تست های آزمایشگاهی در میلیمتر-اندازه نمونه در شرایط داخلی — و بنابراین نمی را به حساب یک طیف وسیعی از دنیای واقعی عوامل مانند شرایط محیطی و استفاده از آن سلول ها قرار فرآیند تولید و ممکن است بدتر در طول زمان است.

“به تصمیم گیری های مناسب ما نیاز به می دانم که چگونه هر یک از سلول های مختلف طراحی خواهد تابع در مقیاس های بزرگ در دنیای واقعی-و برای انجام این کار ما نیاز به یک داده مناسب کتابخانه بنابراین ما می توانید انتخاب کنید بهترین نامزدها را به مرحله بعدی. این سیستم جدید به ما امکان ساخت که بسیار سریع و با سرعت بالا انتقال از آزمایشگاه ساخت.”

گرفتن دستور العمل مناسب برای پروسکایت سلول های خورشیدی است که به عنوان مهم به انتقال دور از سوخت های فسیلی و به سمت تولید انرژی تجدید پذیر. آنها هزینه ای در حدود 10 برابر کمتر از سلول های سیلیکونی و بسیار ارزان تر ساخت.

پشت بام پانل های خورشیدی ساخته شده از پروسکایت را برای پرداخت خود را در ماه به جای سال است که در این مورد با مدل های حال حاضر.

برای رسیدن به سطح بالایی از دقت مورد نیاز برای ساخت این سیستم دانشجوی دکتری Surmiak و همکاران خود را تبدیل به دانشگاه موناش را ابزار دقیق تاسیسات و ملبورن مرکز Nanofabrication بخشی از ملی استرالیا ساخت تاسیسات — بسیار تخصصی ماشینکاری و تجهیزات و امکانات. وجود دارد, محققان,’ طرح های تولید شده با استفاده از فوق العاده دقیق فرز و 16-micrometre دقت چاپگر 3D.

در کنار توسعه و راه اندازی این مرکز آزمایش آقای Surmiak نیز قادر به به طور قابل توجهی سرعت واقعی سلول خورشیدی ساخت روند.

رئیس دانشگاه موناش آزمایشگاه که در آن Surmiak آثار استاد Udo باخ یک محقق ارشد با Exciton علم توصیف اختراع به عنوان پیشرو در جهان.

“تجربی بالا توان مفاهیم را تبدیل به طور فزاینده مهم برای کشف نسل بعدی از انرژی و مواد سوخت انتقال به یک کربن خنثی انرژی, اقتصاد,,” او گفت:.

“ما مجموعه ای جدید تا ظرفیت آزمون هزاران سلول های خورشیدی در یک روز قرار دادن ما جلوتر از عملا دیگر R&D آزمایشگاه در سراسر جهان است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ARC مرکز تعالی در Exciton علم. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>