اکثر مردم با آن آشنا هستند جاده ابریشم تاریخی اما کمتر مردم متوجه است که تبادل آیتم ها, ایده های تکنولوژی و ژن های انسان از طریق کوه دره آسیای مرکزی آغاز شده و تقریبا سه هزار سال قبل از سازمان تجارت شبکه تشکیل شده است. این pre-جاده ابریشم ارز مسیرهای نقش مهمی در شکل دادن به انسان تحولات فرهنگي در سراسر اروپا و آسیا و تسهیل پراکندگی فن آوری های مانند پرورش اسب و ذوب فلز به شرق آسیا است. یکی از مهمترین و تاثیرگذار اثرات این فرایند فرهنگی باستان پراکندگی بود به سوی غرب گسترش جنوب شرق آسیا محصولات کشاورزی و به سمت شرق گسترش جنوب غربی آسیا محصولات. اما تا چند سال گذشته عدم archaeobotanical مطالعات آسیای مرکزی سمت چپ کمبود اطلاعات مربوط به چه زمانی و چگونه این فرایند رخ داده است.

این مطالعه جدید به رهبری دانشمندان آکادمی علوم چین و موسسه ماکس پلانک برای علوم انسانی تاریخ را فراهم می کند جزئیات به تازگی بهبود باستان دانه از سمت مناطق شمال درونی آسیا است. سن یابی کربن پرتوزا نشان می دهد که دانه شامل قدیمی ترین نمونه از گندم و جو تا کنون بهبود این دور شمال در آسیا عقب هل دادن تاریخ اولیه برای کشاورزی در این منطقه حداقل یک هزاره. این نیز اولین گیاهان اهلی گزارش شده از نیمه شمالی آسیای مرکزی هسته باستان ارز راهرو. این مطالعه می کشد با هم رسوبی گرده و باستان ذغال چوب اطلاعات با archaeobotanical باقی مانده از Tiangtian سایت باستان شناسی در چین کوه های آلتایی به نشان می دهد که چگونه انسان کشت محصولات زراعی در عرض های جغرافیایی شمالی. این مطالعه نشان میدهد که چگونه سازگار باستان گیاهان زراعی بودند به محدودیت های زیست محیطی و چگونه انسان شیوه های فرهنگی مجاز مردم برای زنده ماندن در محیط های غیر قابل پیش بینی.

شمال پراکندگی دانه غلات

باستان بستگان گندم و جو گیاهان تکامل یافته به رشد گرم و خشک و آب و هوای مدیترانه شرقی و آسیای جنوب غربی. این مطالعه نشان می دهد که مردم باستان بودند کشت این چمن بیش از پنج و نیم هزار کیلومتر به سمت شمال شرقی که در آن آنها در اصل تکامل یافته به رشد است. در این مطالعه دکتر Xinying ژو و همکارانش ادغام paleoenvironmental پروکسی برای تعیین چگونگی شدید به محیط زیست اطراف باستان شناسی غار سایت Tangtian بیش از پنج هزار سال پیش در زمان اشغال خود. این سایت در واقع در کوه های آلتای در سرما خشک,چشم انداز امروز; با این حال این مطالعه نشان می دهد که محیط زیست اطراف سایت بود و کمی گرم و مرطوب بیشتر در زمانی که مردم زندگی می کردند و در اطراف این غار است.

کمی گرمتر منطقه ای شرایط بودند به احتمال زیاد ناشی از تغییر درجه توده آوردن گرمتر وتر هوا از جنوب. در علاوه بر این به اوایل کشاورزان با استفاده از یک منطقه ای خاص آب و هوا جیب برای رشد محصولات کشاورزی در شمال آسیا و تجزیه و تحلیل نشان داد که محصولات آنها رشد تکامل یافته برای زنده ماندن در چنین مناطق شمالی. نتایج حاصل از این مطالعه ارائه دانشمندان با شواهد برای زمانی که برخی از تغییرات تکاملی در این چمن رخ داده است از جمله تغییرات در programed اعتماد از بعد از ظهر که سیگنال به زمانی که گیاه به گل و بیشتر مقاومت به آب و هوای سرد.

ترانس-اوراسیا ارز و محصول پراکندگی

باستان پراکندگی محصولات در سراسر درونی آسیا دریافت کرده است توجه بسیاری از زیست شناسان و باستان شناسان در سال های اخیر به عنوان دکتر Spengler یکی از این مطالعه منجر نویسندگان مورد بحث در کتاب اخیر خود میوه از شن و ماسه این باستان ارز مسیرهای شکل این دوره از تاریخ بشر است. این mingling از محصولات نشات گرفته از به پایان می رسد مخالف آسیا منجر به محصول-چرخش چرخه که سوخت جمعیتی رشد و منجر به شاهنشاهی سازند. شرق آسیا millets را تبدیل به یکی از مهم ترین محصولات کشاورزی در ایران باستان اروپا و گندم را تبدیل به یکی از مهم ترین محصولات زراعی در شرق آسیا توسط سلسله هان است. در حالی که سنت طولانی مدت از کشت برنج در شرق آسیا ساخته شده برنج یک جزء اصلی از آشپزخانه غذاهای چینی خواهد بود غیر قابل تشخیص بدون گندم بر اساس مواد غذایی مانند نان بخار پز کوفته و پاستا. این کشف که این گیاهان پراکنده در سراسر اوراسیا زودتر از قبلا درک خواهد شد که اثرات ماندگار در بررسی کشت و شیوه های کار در باستان اوراسیا و همچنین به عنوان تاریخ فرهنگی تماس و تغییرات در سیستم های آشپزی در طول زمان.

این اکتشافات جدید با ارائه دلیل به این سوال انداز و به نظر می رسد نشان می دهد که مخلوط مقیاس کوچک در جمعیت های انسانی کمکهای زیادی به تاریخ جهان از طریق مهاجرت و فرهنگی و تکنولوژیکی ارز. “این مطالعه نه تنها ارائه اولین تاریخ برای اهلی غلات در شمال دور آسیا می گوید:” استاد Xiaoqiang Li مدیر موسسه از مهره داران فسیل شناسی و Paleoanthropology در پکن “این نشان دهنده اولین آغاز trans-اوراسیا ارز که در نهایت توسعه را به جاده بزرگ ابریشم.”

دکتر Xinying ژو که رهبری مطالعه و هدایت یک تیم تحقیقاتی در IVPP در پکن تاکید می کند که “این کشف یک عهد به نبوغ انسان و شگفت انگیز coevolutionary پیوند بین مردم و گیاهان که آنها را به حفظ خود در مزارع کشت.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه ماکس پلانک برای علوم انسانی تاریخچه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de