جدید اسکلت کشف شده در مستغرق غارها در Tulum میریزد نور در اولین مهاجران از مکزیک, با توجه به مطالعه منتشر شده در فوریه 5 سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE by Wolfgang Stinnesbeck از دانشگاه هایدلبرگ آلمان است.

انسان در زندگی شده اند در مکزیک Yucatán شبه جزیره پس از حداقل اواخر پلیستوسن (126,000-11,700 سال پیش). بسیاری از آنچه ما می دانیم در مورد این اولین مهاجران از مکزیک می آید نه خوب حفظ اسکلت انسان یافت می شود در مستغرق غارها و sinkholes نزدیکی Tulum در Quintana Roo مکزیک.

در اینجا Stinnesbeck و همکاران توصیف جدید 30 درصد-اسکلت کامل, ‘چان Hol 3’, موجود در Chan Hol غار در زیر آب در Tulum غار سیستم. نویسندگان با استفاده از یک غیر مخرب آشنایی با روش و در زمان craniometric اندازه گیری و سپس در مقایسه با جمجمه او به 452 جمجمه از سراسر آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی و همچنین دیگر جمجمه های یافت شده در Tulum غارها.

این تجزیه و تحلیل نشان داد چان Hol 3 به احتمال زیاد یک زن حدود 30 سال در زمان خود از مرگ و زندگی حداقل 9,900 سال پیش. جمجمه او می افتد به یک mesocephalic الگوی (نه به خصوص پهن یا باریک, با وسیع استخوان های گونه و پیشانی) مانند سه جمجمه از Tulum غارها مورد استفاده برای مقایسه; همه Tulum غار جمجمه نیز تا به حال پوسیدگی دندان به طور بالقوه نشان دهنده بالاتر-قند رژیم غذایی. این در تضاد با بسیاری از دیگر شناخته شده آمریکایی crania مشابه در محدوده سنی که تمایل به بلند و باریک و پوشیده دندان (پیشنهاد سخت غذایی را در رژیم غذایی خود) و بدون حفره.

هر چند محدود نسبی فقدان شواهد باستان شناسی برای مهاجران اولیه در سراسر آمریکا نشان می دهد که این جمجمه الگوهای حاکی از حضور حداقل دو مورفولوژی های مختلف گروه های انسانی در زندگی به طور جداگانه در مکزیک در طول این تغییر از پلیستوسن به هولوسن (کنونی ما عصر).

نویسندگان اضافه کردن: “این Tulúm اسکلت نشان می دهد که هر کدام بیش از یک گروه از مردم رسیده قاره آمریکا برای اولین بار و یا که وجود دارد به اندازه کافی زمان برای یک گروه کوچک از مهاجران اولیه که زندگی جدا شده در Yucatán شبه جزیره به توسعه های مختلف جمجمه مورفولوژی. به حل و فصل در اوایل تاریخ آمریکا در نتیجه به نظر می رسد پیچیده تر و به علاوه رخ داده در زمان قبل از آنچه قبلا در نظر گرفته است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی