بهتر است تست بارداری برای نهنگ

این آسان نیست برای انجام تست بارداری در نهنگ. شما نمی توانید فقط از یک وحشی حیوانات اقیانوس که به اندازه یک اتوبوس مدرسه به ادرار بر روی یک چوب کوچک. برای چند دهه, تنها راه دانشمندان می تواند تعداد زنان باردار بود با دید و بهترین حدس بزند و بر اساس ویژگی های بصری. برای چند سال گذشته محققان با تکیه بر هورمون آزمون چاق شدن جمع آوری شده از طریق دارت اما نتایج اغلب مجمل (منفی یا مثبت) و محققان می توانم با اطمینان بگویم اگر حیوان باردار بود یا فقط تخمک گذاری.

تحقیقاتی از موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) و استرالیا گریفیث دانشگاه امتیاز به یک ضعف است که تست و فراهم می کند یک روش جدید برای هورمون تست ارائه می دهد که نتایج بهتر است.

“قبلی آزمون تنها نگاه پروژسترون در چاق شدن نمونه گفت:” اشلی Boggs تحقیقات زیست شناس در نیست که کمک به توسعه آزمون جدید. “ما دریافتیم که آندروژن و به خصوص آندروستندیون در ترکیب با پروژسترون هستند بسیار بیشتر احتمال دارد به یک نشانگر قابل اعتماد از بارداری است.”

قادر به تعیین نهنگ بارداری مهم است زیرا آن را ارائه می دهد بینش به سلامت مردم است. نهنگ ها حساس به تغییرات در محیط زیست خود را و می تواند به عنوان سیگنال های هشدار اولیه است که چیزی amiss است از جمله جزئیات بیشتر در مورد سلامت مواد غذایی, وب سایت تاثیر اقیانوس سر و صدا و سطح آلاينده مواجهه. این پستاندار دریایی, قانون حمایت از تصویب رسید و در سال 1972 برای حفاظت از نهنگ و از آن زمان سهام ارزیابی و حمایت های انجام شده توسط سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) از جمله اطلاعات در حاملگی. به همین دلیل NOAA آمد نیست به تلاش برای پیشبرد هورمون اندازه گیری تکنولوژی برای پستانداران دریایی.

در سال های اخیر نهنگ کوهان دار اعداد به طور چشمگیری افزایش یافته و در بسیاری از مکان ها اگر چه آنها هنوز هم در معرض خطر در نظر گرفته. حیوانات در اندازه بزرگ باعث می شود آن را دشوار است به مشاهده و یا مطالعه آنها با استفاده از روش سنتی شناسایی. مانند اکثر محافظت نهنگ ها, این گونه نمی شود که در اسارت برگزار شد و بسیاری از اطلاعات در مورد آنها را باید به دست آورد از طریق مشاهده در وحشی. اما humpbacks می تواند به عنوان یک شاخص گونه دیگر بیشتر در معرض خطر بزرگ نهنگ و با توسعه bioanalytical تکنیک های اندازه گیری برای این گونه که به خوبی انجام می دهند دانشمندان با اطمینان می تواند اعمال آنها را به دیگر گونه های حفاظت شده.

“تا به این نقطه بسیاری از اندازه گیری های انجام شده با استفاده از immunoassays که نیاز به یک ” در یک زمان “رویکرد به هورمون اندازه گیری” Boggs گفت.

“ما می دانیم که هورمون با هم عمل می کنند در سوئیت به علت بزرگ تغییرات فیزیولوژیکی. اگر شما تمرکز بر روی تنها یک هورمون در یک زمان شما ممکن است از دست ندهید عمده هورمون های مورد علاقه و یا به سادگی اجرا از پول و یا نمونه است.”

تیم تحقیقاتی مورد مطالعه زن humpbacks در امتداد ساحل شرقی استرالیا طی دو مرحله از مهاجرت. پنجاه و دو نفر به صورت تصادفی نمونه برداری قبل از رسیدن به زایمان اساس در ماه ژوئن/جولای (austral زمستان) و دوباره پس از خروج زایمان زمینه در سپتامبر/اکتبر (بهار جنوبی). قبل از رسیدن به زایمان زمینه تنها یکی بود بالا غلظت پروژسترون هورمونی است که قبلا مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک شاخص از بارداری در این گونه است. این تعداد به نظر می رسید بیش از حد کم می شود قابل اعتماد است. شواهد حاکی از آن است که حیوانات’ هورمون پروفایل تغییر در اواخر بارداری و پس از چند گوساله دیده شد بعد از آن.

پیدا کردن شاخص های شیمیایی برای بارداری در پستانداران دریایی است که بسیار متفاوت از پیدا کردن آنها در انسان که در آن یک پروتئین هورمون به نام گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) شناسایی شده است درست پس از لانه گزینی جنین. دیگر پروتئین هورمون دشوار است به استفاده از به عنوان یک شاخص استاندارد برای بارداری به دلیل سطح متفاوت از گونه ای به گونه دیگر است.

قبلی نهنگ باروری تحقیقات تا به حال با اتکا بر اندازه گیری هورمون پروژسترون با استفاده از یک تست به عنوان شناخته شده enzyme-linked یا ELISA. الیسا شده است “رفتن به” سنجش برای سال نیست اما دانشمندان مشخص کرده است که همه گونه تکیه بر همان هورمون در دوران بارداری و برخی از گونه سطح هورمون نمایشگاه تغییرات قابل توجهی در طول مراحل مختلف روند بارداری.

NIST محققان متوجه شدم که یک تجزیه و تحلیل شیمیایی نام روش اسپکترومتری جرمی که تشخیص ترکیبات بر توده ها را به طور بالقوه اجازه می دهد تا اندازه گیری بسیاری از هورمون ها به طور همزمان و می تواند کمک زیست شناسان به درک که هورمون ها را می توان در مراحل مختلف بارداری.

تجزیه و تحلیل جدید از تو نیست و گریفیث دانشمندان دانشگاه مجاز برای جمع آوری به طور همزمان اندازه گیری 11 هورمون های استروئیدی در هر نمونه از نهنگ چاق شدن با استفاده از کروماتوگرافی مایع با طيف سنجی جرمی پشت سر هم. روش شناسایی هورمون ها بر اساس مولکولی اندازه و جرم به جای اتصال هورمون به یک آنتی بادی (همانطور که در روش فعلی) حصول اطمینان از دقت بالاتر و انتخاب.

“توسط ریخته گری net گسترده تر و بیشتر به دنبال هورمون های ما قادر به دریافت مجموعه ای بهتر از بيومارکرهای” گفت: Boggs. همان روش را نیز به احتمال زیاد به گونه های دیگر از جمله شمال اقیانوس اطلس حق نهنگ که در حال مرگ هستند در نرخ هشدار دهنده و به عنوان یک گونه در خطر است.

Boggs به ذکر است که زمان بندی درست نیز می تواند در بهبود این آزمون’ دقت نرخ.

“معیارهای تغییر خواهد کرد بسته به اینکه تا چه حد در طول بارداری پیشرفت کرده است,” او گفت:. “در برخی از گونه های پروژسترون قطره در اواخر بارداری. و حتی گونه های نزدیک می تواند بسیار متفاوت هورمونی پروفایل. هر آزمون نیاز برای طراحی شود به گونه دقیق باشد اما زیبایی از اسپکترومتری جرمی روش به معنی شما لازم نیست به دانستن است که هورمون غالب است قبل از اینکه شما شروع به دنبال. شما می توانید نگاه کنید همه آنها را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر