به تازگی کشف شده و ارتباط بین تئوری کنترل و شبکه سیستم های دینامیکی می تواند کمک به برآورد اندازه شبکه حتی زمانی که یک بخش کوچک در دسترس است.

درک گسترش coronavirus ممکن است بیشتر نگران کننده و مثال اخیر از یک مشکل است که می تواند به نفع از یک فولر دانش شبکه سیستم های دینامیکی اما دانشمندان و ریاضیدانان بوده است دست و پنجه نرم برای سال با راه هایی برای رسم دقیق استنتاج در مورد این سیستم های پیچیده از طریق همکاری با بخشی از داده های موجود اندازه گیری.

جدید در Physical Review Letters کاغذ دانشگاه نیویورک Tandon دانشکده فنی و مهندسی موسسه استاد Maurizio Porfiri نشان می دهد عمیقی ارتباط بین ریاضی و نظریه ی کنترل و مشکل تعیین اندازه یک شبکه دینامیکی سیستم از مجموعه ای از برخی از در دسترس واحد است. برای همگن شبکه — که در آن هر واحد نقش همان — دسترسی به صرف 10 درصد از واحد می تواند به اندازه کافی به دقیقا استنباط اندازه کل شبکه Porfiri نتیجه می گیرد.

اما همین رویکرد نتواند برای شبکه های ناهمگن هستند که به مراتب بیشتر شایع در زمینه سیستم های پیچیده: فکر می کنم از مرحله اولیه از رمان شیوع کروناویروس که در آن هر فرد با تجربه به طور گسترده ای متفاوت طیف وسیعی از مخاطبین خود را به دلیل حرفه ای و اجتماعی زندگی می کند. از این رو نویسنده توصیه به احتیاط در استنباط از اندازه از شبکه های دینامیکی سیستم از دسترس اندازه گیری زمانی که اطلاعات در طبیعت از این شبکه وجود ندارد.

“از فن آوری به تنظیمات شبکه سیستم های دینامیکی تشکیل قدرتمند رویکرد به مطالعه جمعی و پویایی است. اندازه این سیستم مسلما آن اساسی ترین اموال, اما به ندرت ما دسترسی به چنین بحرانی اطلاعات” Porfiri توضیح داد. تحقیقات خود را فراهم می کند اثبات ریاضی برای مدل-رایگان رویکرد منتشر شده در سال گذشته توسط محققان دانشگاه Oldenberg و دانشگاه فنی درسدن.

Porfiri دارای انتصاب در دانشگاه نیویورک Tandon را در بخش مکانیک و مهندسی هوافضا; مهندسی پزشکی; و عمران شهری و مهندسی و همچنین به عنوان مرکز آن شهری علم و پیشرفت است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه نیویورک Tandon دانشکده فنی و مهندسی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de