یک مخزن کربن کاهش در قطب شمال

تحقیقات جدید توسط دانشگاه دلاور دانشجوی دکترای Zhangxian Ouyang و اقیانوس شناس وی-Jun Cai و یک تیم بین المللی از محققان نشان می دهد که گرم شدن سریع و دریا یخ از دست دادن را ناشی از تغییرات عمده در غرب اقیانوس منجمد شمالی است.

تیم تحقیقاتی یافته است — منتشر دوشنبه, ژوئن 15 در طبیعت تغییر آب و هوا — نشان می دهد که اقیانوس قطب شمال توانایی برای حذف دی اکسید کربن از جو می تواند تا حد زیادی متفاوت است بسته به محل.

قطب شمال اقیانوس دریا یخ از دست دادن مهم نتیجه تغییر آب و هوا. به عنوان دریای همچنان به ذوب شدن یخ در قطب شمال غربی اقیانوس بیشتر آب تازه در حال ورود به بخش فوقانی آب در کانادا حوضه که نشسته در سواحل آلاسکا و کانادا در جنوب Chukchi قفسه.

این تابستان ذوب چرخه تشدید تغییرات فصلی و افزایش میزان دی اکسید کربن موجود در آب را به بالاترین لایه که شامل بالا 70 متر از ستون آب. این کاهش حوضه ظرفیت برای حذف دی اکسید کربن از جو است.

غالب فکر بر اساس داده های اندازه گیری از زیر یخ و در تازه ذوب حاشیه اقیانوس مناطق در 1990s و 2000s اولیه بود پیشنهاد کرد که زمانی که یخ ذوب شده و اجازه می دهد آن را اقیانوس قطب شمال به رسم مقادیر زیادی از دی اکسید کربن را از جو اقدام به عنوان یک مخزن کربن و کمک به کاهش گازهای گلخانه ای. اما ممکن است این مورد در همه مکان ها به خصوص در کانادا حوضه که در آن تابستان یخ عقب نشینی پیشرفته به اعماق حوضه از سال 2007.

تیم تحقیقاتی آخرین یافته ها بر اساس یک تجزیه و تحلیل از بیش از 20 سال جهانی مجموعه داده های جمع آوری شده بین 1994-2017 توسط محققان در سراسر ایالات متحده و چین و ژاپن و کانادا. آنها ارائه یک تصویر دقیق از آنچه اتفاق می افتد در این منطقه و ساخت در Cai کار قبلی از سال 2010 که نشان داد که سطح دی اکسید کربن در سطح دریا افزایش می دهد به سرعت و به طور غیر منتظره ای نسبت به سطوح موجود در جو در تازه یخ اقیانوس قطب شمال بوده است.

برای مثال تیم تحقیقاتی کار نشان داد که به عنوان یخ می شکند و ذوب در کانادا حوضه این meltwater میسازد در بالا از سطح دریا و ایجاد یک “پتو” از انواع که مانع از اقیانوس توانایی جذب دی اکسید کربن از جو به اعماق اقیانوس و ذخیره آن وجود دارد. Cai تیم اشاره به این پدیده به عنوان “طبیعی” است که ایجاد شده توسط extreme فصلی گرم و meltwater در منطقه است.

“به عنوان دی اکسید کربن تجمع در لایه سطحی آب از ذوب شدن یخ مقدار دی اکسید کربن در این منطقه از اقیانوس قطب شمال می تواند از جو ادامه خواهد داد به کوچک گفت:” Cai مری A. S. Lighthipe استاد در دانشکده زمین اقیانوس ها و محیط زیست است. “ما پیش بینی می کنیم تا سال 2030 به کانادا حوضه توانایی برای خدمت به عنوان یک مخزن کربن خواهد بود واقعا ناچیز است.”

علاوه بر این افزایش دی اکسید کربن محتوا در حوضه ممکن است به سرعت اسیدی سطح آب یک فرایند است که می تواند به خطر اندازد دریایی کلسيفيه شدن موجودات زنده و مختل کردن عملکرد اکوسیستم وجود دارد.

در تضاد کامل دورتر جنوبی در عمق Chukchi دریا مقدار دی اکسید کربن در آب به بالاترین لایه باقی می ماند بسیار پایین و بسیار پایین تر از آنچه در حال حاضر در جو است. این به این معنی است که به عنوان عبور هوا بر سطح آب دریا می تواند با سرعت بیشتری جذب دی اکسید کربن از هوا.

این محققان نشان می دهد که این تفاوت ناشی از بالا بیولوژیکی تولید در Chukchi دریا با توجه به مواد مغذی غنی بودن حمل و نقل وجود دارد در جریان آمدن از اقیانوس آرام پس از تنگه برینگ باز کرده است تا با توجه به زودتر یخ از دست دادن. این مواد مغذی فعال فراوان رشد فیتوپلانکتون ها و دیگر موجودات دریایی که به صورت پایگاه دریایی در شبکه مواد غذایی و خوراک گسترده تر اکوسیستم. فیتوپلانکتون همچنین مصرف دی اکسید کربن محلول در آب در طول فتوسنتز اجازه می دهد دی اکسید کربن بیشتر گرفته شود از فضای اطراف آن است.

تیم تحقیقاتی مظنون که Chukchi دریا را تبدیل به یک بزرگتر مخزن کربن در آینده و تاثیر عمیق اقیانوس چرخه کربن و اکوسیستم در حالی که کانادا حوضه به احتمال زیاد باقی خواهد ماند و کمتر به عنوان یخ دریا در این منطقه همچنان به ذوب شدن و تغییر آب شیمی.

با توجه به لیزا رابینز بازنشسته دانشمند ارشد با United States Geological Survey (USGS) و همکاری نویسنده در این مقاله این تغییرات می تواند پیامدهای مهمی برای موجودات زنده در قطب شمال. مثلا قطب شمال cod مهم شیلات در غرب قطب شمال است که منجر به این منطقه به طور کلی اقتصاد و در خدمت نقش مهمی در, دریایی, مواد غذایی وب به عنوان یک منبع غذایی برای موجودات دیگر مانند فیل ماهی نهنگ و حلقه دار مهر و موم. زیست شناسان اشاره کرده اند که به عنوان دما و یخ دریا ذوب را افزایش داده اند Atlantic cod در پاسخ با حرکت دورتر در شمال. تغییر آب شیمی نیز ممکن است بازی در نقش یک گفت رابینز که منجر به سه اعزامی به مطالعه منطقه آب شیمی در قطب شمال سرنشین ایالات متحده کشتی یخشکن R/V Healy در حالی که با USGS.

در دراز مدت مجموعه داده مانند کسانی که مورد استفاده در این مطالعه در حال کلید درک و پیش بینی تغییرات آینده در قطب شمال.

“مقدار بینش ما از این مجموعه داده را چگونه زمین ما-اقیانوس آثار فوق العاده ای است. اگر دانشمندان تا به حال داده های جمع آوری شده در سال 1994 ما نمی خواهد که در یک مکان برای شروع و در مقایسه با” گفت: رابینز در حال حاضر یک حسن نیت ارائه میدهد استاد در دانشکده علوم دریایی در دانشگاه فلوریدای جنوبی.

یک 2019 مقاله در مجله Wired یافت که در شمال کانادا در نزدیکی گرینلند یخبندان meltwater به نظر می رسد کمک های آبخیز در جذب دی اکسید کربن از جو است. در حالی که به تنهایی آن را نمی متعادل با مقدار دی اکسید کربن در جو به دلیل کربن تولید گازهای گلخانه ای مهم تصویر که تغییرات نیست و پس از آن اثرات-مثبت و منفی — در نتیجه از یک ترکیب پیچیده از چندین درایور های مختلف. تحقیق بیشتر و بیشتر بین المللی تلاش های مشترک می تواند کمک به پاسخ به چالش کشیدن سوالات پاسخ داده نشده.

به عنوان دریا یخ شتاب از دست دادن محققان انتظار دارند که این تغییرات فصلی باعث می شود آب اقیانوس در کانادا حوضه به سطح بالایی از دی اکسید کربن و تبدیل شدن به طور فزاینده ای اسیدی است. این بیشتر خواهد شد کاهش حوضه ظرفیت را به دی اکسید کربن از جو و به طور بالقوه ظرفیت خود را کاهش دهد کاهش تغییر آب و هوا.

در حالی که این مشکل ممکن است به نظر می رسد بسیار دور از دلاور این مهم است به یاد داشته باشید که اقیانوس است که یک سیستم جهانی با گردش جریان است که حمل و نقل آب در سراسر جهان حتی به اقیانوس اطلس در سواحل شرق. و گازهای گلخانه ای هستند یک مسئله جهانی است.

درک چقدر مهم است و اساسا ذوب یخ است که به رانندگی کربنات شیمی و تغییرات فصلی در دی اکسید کربن در این منطقه از اقیانوس قطب شمال کمک خواهد کرد که پیشرفت علم در این زمینه شاید بلافاصله اما بیش از بلند مدت گفت: Cai.

“ما در حال تلاش برای درک فرآیندهای در محل کار و اگر اقیانوس قطب شمال ادامه خواهد داشت زیادی کربن نزول در حالی که ارائه داده است که می تواند کمک به زمین سیستم های افسران به پیش بینی تغییرات جهانی به چرخه کربن و اقیانوس زیست شناسی و شیمی آب” Cai گفت.

این کار تامین شده است توسط چندین سازمان ملل از جمله Cai کار است که پشتیبانی از طریق بنیاد ملی علوم قطب شمال علوم طبیعی برنامه.

نویسندگان در این مقاله عبارتند از محققان در سوم موسسه اقیانوس شناسی (چین), کلمبیا دانشگاه, دانشگاه مونتانا, اقیانوس, دانشگاه, چین, ژاپن, آژانس های دریایی-زمین علم و فناوری دانشگاه فلوریدای جنوبی و بین المللی قطب شمال مرکز تحقیقات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>