روشن نیمه هادی مبتنی بر قلع می تواند به بهبود تولید برق خورشیدی

تحرک یک پارامتر کلیدی برای عملکرد نیمه هادی و مربوط به چگونه به سرعت و به راحتی الکترون حرکت می تواند در داخل یک ماده است. محققان زمانی که کمترین تحرک در میان فیلم های نازک از دی اکسید قلع تا کنون گزارش شده است. این تحرک بالا می تواند اجازه می دهد تا مهندسان برای ایجاد نازک و حتی شفاف قلع دی اکسید نیمه هادی ها برای استفاده در نسل بعدی چراغ پانل های خورشیدی فتوولتائیک و یا حساس به لمس صفحه نمایش از فن آوری های.

قلع و اکسیژن بسیار آشنا عناصر و هنگامی که در ترکیب در یک راه خاص برای تبدیل شدن به قلع دی اکسید مواد را می توان به یک نیمه هادی است. هادی اساسی برای بسیاری از ما تکنولوژی و اساس تراشه های رایانه های خورشیدی و بیشتر. پس از دهه 1960 قلع دی اکسید به طور خاص پیدا کرده است استفاده در کاربردهای صنعتی مانند گاز سنسور و شفاف الکترود خورشیدی برای دستگاه های. مواد موثر برای این چیزها به دلیل تحرک بالا است. برای اکثر برنامه های کاربردی بالاتر بهتر است. اما تحرک بالا از اکسید قلع تنها وجود داشته در بزرگ فله کریستال تا به حال.

“ما نشان داده که بیشترین تحرک در یک فیلم نازک از اکسید قلع تا کنون به دست آورد. بهبود تحرک نه تنها باعث افزایش رسانایی بلکه شفافیت مواد” گفت: Shoichiro Nakao یک محقق از گروه شیمی در دانشگاه توکیو است. “به طور کلی شفافیت و رسانایی نمی تواند همزیستی در یک ماده. نمونه مواد شفاف مانند شیشه یا پلاستیک عایق در حالی که انجام مواد مانند فلزات مات هستند. چند نمایشگاه مواد شفاف هدایت — آن را بسیار جالب!”

شفاف تر از یک نیمه هادی می تواند نور بیشتری آن را می توانید اجازه دهید از طریق. Nakao و تیم خود را ساخته اند یک فیلم نازک اکسید قلع است که اجازه می دهد تا نور مرئی و نزدیک به مادون قرمز نور را منتقل می کند. این یک نفع بزرگ به قدرت و راندمان تبدیل پانل های خورشیدی فتوولتائیک اما استفاده های دیگر می تواند شامل افزایش صفحه نمایش لمسی صفحه نمایش حتی با دقت بهتر و پاسخ و یا بیشتر کارآمد چراغ های LED.

“ما روش تولید شد کلید برای ایجاد یک ماده با این خواص است. ما با استفاده از یک بسیار متمرکز لیزر برای تبخیر گلوله از قلع خالص و دی اکسید سپرده و یا رشد مواد دقیقا چگونه ما آن را می خواستم” گفت: Nakao. “این یک فرایند اجازه می دهد تا ما را به کشف های مختلف شرایط رشد و همچنین به عنوان چگونه به ترکیب مواد اضافی. این به این معنی ما می توانیم وقف قلع دی اکسید نیمه هادی ها با تحرک بالا و قابلیت های مفید.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه توکیو. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>