کیهانی راز: ESO تلسکوپ قطاری از ناپدید شدن یک ستاره عظیم

با استفاده از رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT) ستاره شناسان کشف کرده اند که در صورت عدم وجود ناپایدار ستاره عظیم در یک کهکشان کوتوله. دانشمندان فکر می کنم این می تواند نشان می دهد که ستاره شد کمتر روشن و تا حدی پنهان با گرد و غبار است. یک جایگزین توضیح است که این ستاره سقوط به یک سیاه چاله بدون تولید یک ابرنواختر. “اگر درست می گوید:” تیم رهبر و دانشجوی دکتری اندرو آلن از کالج ترینیتی دوبلین, ایرلند “این خواهد بود که برای اولین بار مستقیم تشخیص چنین یک هیولا ستاره پایان دادن به زندگی خود در این شیوه است.”

بین سال های 2001 و 2011 مختلف تیم از ستاره شناسان مورد مطالعه مرموز ستاره عظیم واقع در Kinman کوتوله کهکشان و مشاهدات خود را نشان داد آن بود که در اواخر مرحله از تکامل آن است. آلن و همکاران خود را در ایرلند شیلی و ما می خواستم برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد چه بسیار ستاره عظیم پایان زندگی خود و جسم در Kinman کوتوله به نظر می رسید مانند هدف مناسب. اما زمانی که آنها با اشاره ESO را VLT به دور کهکشان در سال 2019 آنها دیگر نمی تواند پیدا کردن ثبتشده امضا از ستاره. “به جای آن ما را شگفت زده برای پیدا کردن که این ستاره ناپدید شده بود! می گوید:” الان که چراغ مطالعه ستاره منتشر شده امروز در Monthly Notices of the Royal فصل های جامعه.

در واقع برخی از 75 میلیون سال نوری در صورت فلکی دلو قرار Kinman کوتوله کهکشان خیلی دور ستاره شناسان برای دیدن آن فرد ستاره, اما آنها می توانند تشخیص امضا از برخی از آنها. از سال 2001 تا 2011 نور از کهکشان همواره شواهد نشان داد که این میزبانی یک نورانی آبی متغیر’ ستاره برخی از 2.5 میلیون بار درخشانتر از خورشید است. ستاره از این نوع در حال بی ثبات نشان دادن گاه به گاه تغییرات چشمگیر در طیف و روشنایی است. حتی با کسانی که در شیفت نورانی آبی متغیرهای ترک خاص آثار دانشمندان می تواند شناسایی اما آنها غایب بودند از داده ها تیم های جمع آوری شده در سال 2019 ترک آنها را به تعجب آنچه اتفاق افتاده بود به ستاره. “این امر می تواند بسیار غیر معمول برای چنین یک ستاره عظیم به ناپدید می شوند بدون تولید روشن ابرنواختر انفجار می گوید:” الان.

گروه اول تبدیل اسپرسو ساز به سمت ستاره در ماه اوت سال 2019 با استفاده از VLT چهار 8 متری تلسکوپ به طور همزمان. اما آنها قادر به پیدا کردن نشانه هایی که قبلا با اشاره به حضور ستاره درخشان. چند ماه بعد این گروه سعی X-shooter ابزار نیز در ESO را VLT و دوباره یافت و هیچ اثری از ستاره.

“ما ممکن است شناسایی یکی از عظیم ترین ستاره جهان محلی رفتن به آرامی به شب می گوید:” عضو تیم خوزه Groh نیز از کالج ترینیتی دوبلین. “ما کشف خواهد نه ساخته شده اند و بدون استفاده از قدرتمند ESO 8 متری تلسکوپ خود را منحصر به فرد ابزار دقیق و سریع دسترسی به این قابلیت ها پس از توافق اخیر ایرلند برای پیوستن به ESO.” ایرلند شد ESO دولت عضو در ماه سپتامبر سال 2018 است.

این تیم پس از آن تبدیل به داده های جمع آوری شده با استفاده از X-shooter و UVES ابزار در ESO را VLT واقع در شیلی Atacama و تلسکوپ در جای دیگر.”این ESO علم بایگانی تسهیلات ما را قادر به پیدا کردن و استفاده از داده ها از همان شی به دست آمده در سال های 2002 و 2009 می گوید:” Andrea Mehner کارکنان شناس در ESO در شیلی که در مطالعه شرکت کردند. “مقایسه 2002 با وضوح بالا UVES طیف ما با مشاهدات به دست آمده در سال 2019 با ESO جدیدترین وضوح بالا طیف اسپرسو بود به خصوص آشکار از هر دو فصل و یک ابزار نقطه نظر.”

قدیمی داده ها نشان داد که این ستاره در Kinman کوتوله شده اند می تواند تحت یک انفجار قوی دوره که به احتمال زیاد به پایان رسید و مدتی پس از سال 2011 است. نورانی آبی متغیر ستاره مانند این یکی مستعد ابتلا به تجربه های غول پیکر طغیان بیش از این دوره از زندگی خود باعث ستاره’ میزان کاهش وزن به سنبله و درخشش خود را به طور چشمگیری افزایش دهد.

بر اساس مشاهدات و مدل ستاره شناسان پیشنهاد کرده اند دو توضیح برای این ستاره ناپدید شدن و عدم وجود یک ابرنواختر مرتبط با این امکان انفجار دارد. انفجار ممکن است باعث درخشان آبی متغیر بودن تبدیل به یک کمتر ستاره درخشان که می تواند تا حدودی با گرد و غبار است. متناوبا این تیم می گوید: این ستاره ممکن است سقوط به یک سیاه چاله بدون تولید یک ابرنواختر انفجار. این خواهد بود یک رویداد نادر: در حال حاضر ما درک درستی از چگونه ستاره عظیم مرگ امتیاز به بسیاری از آنها را به پایان دادن به زندگی خود را در یک ابرنواختر.

مطالعات آینده مورد نیاز برای تایید آنچه سرنوشت فرود آمد این ستاره است. برنامه ریزی برای شروع عملیات در سال 2025 ESO بسیار زیادی تلسکوپ (ELT) خواهد بود قادر به حل و فصل ستاره ها در کهکشان های دور مانند Kinman کوتوله کمک به حل اسرار کیهانی مانند این یکی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ESO. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *