یک ویروس کشنده است که کشتن خرگوش وحشی در آمریکای شمالی

کویر cottontails, مانند, سالم این حیوانات مستعد ابتلا به یک ویروس جدید است.

John J. Mosesso/U. s. Geological Survey

یک ویروس مرگبار در حال گسترش است به سرعت در میان خرگوش وحشی در جنوب غربی آمریکای شمالی تهدید جمعیت و احتمالا گونه های در معرض خطر. هفته گذشته این ویروس که باعث خونریزی دهنده بیماری رسیده کالیفرنیای جنوبی است.

“چشم انداز در حال حاضر به طرز باور نکردنی ای تلخ می گوید:” هیلی Lanier یک mammologist در دانشگاه اوکلاهما. “ما به سادگی از چپ به تماشای موج گسترش و نگرانی در مورد خطر گونه های در راه خود را.”

خرگوش خونریزی دهنده بیماری ویروس برای اولین بار در سراسر جهان گسترش یافته در 1980s ویرانگر خرگوش داخلی جمعیت در چین و اروپا است. این مسابقه از طریق استرالیا که در آن وحشی خرگوش تا به حال رونق گرفت و پس از معرفی در قرن 18. جمعیت شروع به بهبود می یابند اما پس از آن یک سویه جدید پدید آمده در فرانسه در سال 2010 نیز کشته شدن گونه های وحشی.

گونه ای از این پاتوژن—خرگوش خونریزی دهنده بیماری ویروس 2 (RHDV2 نیز نامیده می شود L. europaeus/GI.2) هستند بیشتر در معرض ابتلا به نوترکیبی است که می تواند توضیح دهد که گسترده تر طیف وسیعی از میزبان می گوید: Joana آبرانتس پژوهشگر ویروس تکامل در مرکز تحقیقات در تنوع زیستی و منابع ژنتیکی در پرتغال. جدید فشار کمتری مرگبار در بزرگسالان اما بر خلاف سلف خود, آن را نیز می کشد خرگوش جوان است. پس از ویروس چکش جمعیت در شبه جزیره ایبری کشتن 60 درصد به 70 درصد دو شکارچیان که بستگی خرگوش نیز کاهش یافته است: اسپانیایی imperial eagle با 45 درصد و سیاهگوش ایبری 65٪.

هر دو نوع RHDV بسیار عفونی. آنها نیز باقی بماند در محیط زنده ماندن در dead حیوانات برای حداقل 3 ماه. شکارچیان و حشرات گسترش می تواند آن را از طریق مدفوع خود را. این ویروس در حال حاضر آماده به گسترش در سراسر شمال امریکا می گوید رابین سالن دامپزشکی virologist و اپیدمیولوژی با کشورهای مشترک المنافع پژوهش های علمی و صنعتی سازمان که در آن RHDV2 sped کراس کشور در 18 ماه بین 2015 و 2016.

اول تشخیص

این ویروس برای اولین بار شناسایی شده در آمریکای شمالی در سال 2018 در اهلی خرگوش در کانادا, پس از سه ایالت های ایالات متحده, اما نه در گونه های وحشی. در اوایل ماه مارس زیست شناسان در مکزیک جدید شروع به پیدا کردن مرده خرگوش وحشی. یکی از اولین قربانیان شناخته شده بود کشف شده توسط Gary رومر یک زیست شناس حیات وحش در دانشگاه ایالتی نیومکزیکو (NMSU), Las Cruces, در حالی که راه رفتن خود را Chesapeake Bay retriever در صحرا. سگ “هرگز جلب jackrabbits آنها فقط بیش از حد لعنتی سریع,” او می گوید. اما این خرگوش باید بیمار و ضعیف او حدس بزند. پس از رومر پیدا کرده است 18 لاشه در 1 و نیم کیلومتر مربع است.

زیست شناسان و حیات وحش و دامپزشکان در کشورهای همسایه در حالت آماده باش بودند و شروع به دریافت گزارش های متعدد خرگوش مرده در بسیاری از نقاط. “این است که بسیار غیر معمول و چه اتفاقی می افتد هنگامی که ما یک بیماری است که با نام تجاری جدید به چشم انداز می گوید:” آن عدالت-آلن یک دامپزشک حیات وحش با آریزونا بازی و ماهی بخش. “ما هرگز tularemia یا طاعون گسترش مثل این در خرگوش.” او فرستاده است چندین لاشه به بررسی زمین شناسی ایالات متحده (USGS) ملی حیات وحش در مرکز بهداشت (NWHC) است که با کمک necropsies و آماده سازی نمونه ها برای آزمایش ژنتیک. چون RHDV خارجی است ویروس, تنها بالا مهار آزمایشگاهی اجرا شده توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) در آلو جزیره ماساچوست سواحل مجاز برای تست ویروس.

وزارت کشاورزی ایالات متحده دارای توالی ژنوم RHDV2 نمونه های جمع آوری شده از سال 2018 تا به امروز با توجه به گزارش ارائه شده به سازمان جهانی برای سلامت حیوانات در 5 مارس. ویروسی فشار در غرب—همان گونه یافت شده است در هر دو داخلی و خرگوش وحشی وجود دارد—متفاوت از نمونه های دیگر از ایالات متحده و کانادا که نشان می دهد یک مقدمه به کویر منطقه است. ژنوم منتشر خواهد شد به عنوان به زودی به عنوان ممکن است یک سخنگو گفت: علمخودی. دانستن بیشتر در مورد این گونه و احتمالا خود را حدت می تواند کمک زیست شناسان می دانند که چه نوع از تاثیر انتظار در جمعيت عدالت-آلن می گوید. چالش آزمایش که در آن خرگوش ها عمدا مبتلا به این ویروس نیز کمک کند. در سال 2017, محققان در آلو جزیره آزمایشگاه نشان داد که RHDV2 می تواند کشتن شرقی cottontails یک گونه وحشی اما تجربی عفونت نیست, برنامه ریزی برای دیگر گونه های وحشی.

نگرانی برای گونه های در معرض خطر

در ضمن USGS هشدار داده است که تمام آمریکای شمالی گونه lagomorph—که شامل خرگوش, خرگوش های صحرایی و دور از بستگان خود به نام pikas—می تواند مستعد. زیست شناسان ترس این ویروس می تواند به خصوص تاثیر منفی بر برخی از گونه های است که در حال حاضر در حال مبارزه. به طور کلی فقط دو گونه از آمریکای شمالی lagomorph در نظر گرفته پایدار; بقیه در حال کاهش به دلیل تهدیدات مانند تغییر آب و هوا یا تخریب زیستگاه از چرای دام. گونه های دیگر نیست و به اندازه کافی مورد مطالعه به دانستن وضعیت خود Lanier می گوید.

گونه نگرانی خاص شامل خرگوش کوتوله که دارای جمعیت های در معرض خطر مانند کسانی که در واشنگتن است. این ویروس در حال حاضر موثر بر گونه ها در شمال مکزیک یک مرکز lagomorph تنوع است که به نادر و گونه های در معرض خطر مانند آتشفشان خرگوش و دیویس کوه cottontail.

“ما بسیار نگران می گوید:” خسوس فرناندز mammologist در دانشگاه خودمختار , Chihuahua. “ما باور داریم که [ویروس] می تواند تهدیدی جدی.” فرناندز و همکاران استفاده شده است گفتن محلی گاو دامداران باید آنها را رایت هر خرگوش اجساد آنها پیدا دفن آنها به 1 متر و گزارش هر یک با چهره خونین. فرناندز و همکارانش در حال سازماندهی نمونه کار به شکل گونه ای که در مکزیک می تواند آلوده و چگونه این جمعیت هستند مراتب. آینده نگران است که اگر خرگوش و jackrabbit جمعیت شاقول شغالها ممکن است شکار گاو به جای آن که ممکن است باعث شود دامداران به استفاده از سم برای کشتن شغالها. مسموم لاشه می تواند در نوبه خود خطر اندازد جاذب مانند عقاب و کرکسهای.

رومر می گوید وجود دارد نه بسیاری از داده ها در خرگوش جمعیت در جنوب غربی ایالات متحده. او انجام نظرسنجی در سه بخش جدید مکزیک برای چندین سال و امیدوار است برای پیدا کردن بودجه برای تعیین تاثیر این ویروس بر روی خرگوش و شکارچیان. او و دیگر محققان همچنین می خواهم به دانستن اینکه برخی از گونه عمل یک مخزن برای این ویروس که می تواند منجر به آن تبدیل شدن به بومی. “چیزهای زیادی وجود دارد ما نمی دانیم که آن را بسیار دشوار است برای پیش بینی, می گوید:” مت Gompper یک بوم شناس حیات وحش در NMSU.

می تواند یک واکسن کمک کند ؟

اگر ویروس تبدیل به تاسیس برخی از محققان امید واکسن ممکن است کمک به محافظت از جمعیت. تجاری واکسن برای خرگوش داخلی در اروپا در دسترس می تواند در گونه های وحشی به خاطر آنها باید تزریق شود. “استرس ناشی از حیوانات تصرف و دستکاری است که اغلب کشنده” آبرانتس یادداشت ها. و واکسن ساخته شده از ، عفونی و ویروس ها است که نگرانی واکسن خود را می تواند مشکل ساز پاتوژن.

چهار نهاد در پرتغال در حال کار بر روی یک رویکرد متفاوت است. پروژه مبارزه با 2 هدف به منظور توسعه یک واکسن خوراکی برای RHDV2 incorporated به طعمه برای وحشی خرگوش جمعیت این شبه جزیره ایبری. این پروژه آغاز شد که در ماه اکتبر سال 2018 یک بودجه حدود €120,000 برای توسعه یک نمونه اولیه واکسن بر اساس viruslike ذرات که شبیه ویروس ها بدون اینکه عفونی. این گروه انتظار دارد که نتایج اولیه در اثر تا پایان سال 2021. اگر موفق آن می تواند دو تا سه سال بیشتر به مجوز واکسن آنها می گویند. یک اشکال: مانند واکسن برای خرگوش داخلی بوستر لازم خواهد بود هر 6 ماه و هزینه می تواند به یک موضوع.

رابرت Dusek یک زیست شناس حیات وحش در NWHC برای تلفن های موبایل توجه داشته باشید از احتیاط: “این یک راه طولانی به پایین و بسیار گران است.” کارلوس Rouco یک بوم شناس حیات وحش در دانشگاه کوردوبا نیز شک و تردید است. او می گوید: بهترین امید برای جلوگیری از معرفی ویروس. “من اصلا خودم جنجال آفرینی فرد اما ویروس را غیر قابل توقف است.” پس از آن می رسد جمعیت و مدیران باید سعی کنید برای کاهش تنش های دیگر در جمعیت مانند تامین آب ، درصد معینی از جمعیت باید مقاوم به این ویروس ،

در آریزونا عدالت-آلن به او امیدوار است. “ما هنوز هم از دیدن خرگوش زنده در مناطقی که شیوع بیماری در جریان بوده است برای بیش از یک ماه است. به طوری که اطمینان بخش است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>