‘یک کاغذ تورنسل برای CO2:’ دانشمندان توسعه مبتنی بر کاغذ سنسور دی اکسید کربن

یک حسگر جدید برای تشخیص دی اکسید کربن را می توان بر روی یک تکه کاغذ ساده, با توجه به یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه آلبرتا فیزیکدانان.

“شما اساسا می تواند فکر می کنم از آن به عنوان یک کاغذ تورنسل برای دی اکسید کربن” گفت: Al Meldrum استاد گروه فیزیک و همکاری نویسنده در این مطالعه led توسط دانشجوی کارشناسی ارشد Hui Wang. “این کار نشان داد که می تواند شما را حساس و دی اکسید کربن سنج از یک تکه کاغذ ساده. یکی به راحتی می تواند تصور کنید تولید انبوه سنسور دی اکسید کربن یا گازهای دیگر با استفاده از همان روش اساسی.”

این سنسور که در تغییر رنگ بر اساس میزان دی اکسید کربن در محیط زیست است بسیاری از برنامه های کاربردی بالقوه — از صنایع که با استفاده از دی اکسید کربن به ساختمان های هوشمند. و با توجه به آن مقاله پایگاه های حسگر کم هزینه برای ایجاد و فراهم می کند یک قالب ساده برای تولید انبوه است.

“در ساختمان های هوشمند, دی اکسید کربن سنسور می تواند به شما بگویم در مورد اشغال و در آن مردم تمایل به جمع و صرف وقت خود را با تشخیص دی اکسید کربن بازدم زمانی که ما تنفس می کنیم” توضیح Meldrum. “این کمک می کند برای کمک در استفاده از ساختمان و طراحی. دی اکسید کربن سنسور در حال حاضر می تواند بسیار گران است اگر آنها حساس هستند به اندازه کافی برای بسیاری از برنامه های خیلی ارزان و تولید انبوه جایگزین می تواند مفید باشد برای این برنامه.”

در حالی که این تحقیقات نشان می دهد که سنجش توانایی و عملکرد تکنولوژی توده producible سنسور نیاز بیشتر طراحی, بهینه سازی و بسته بندی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آلبرتا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>