یک کمی خوب است به اندازه کافی خوب — بهانه و اثرات زیاده روی در مصرف

سازگار با محیط زیست مواد ecofriendly و تولید شده تحت شرایط کار — استدلال قانع کننده ای برای بسیاری از ما است. اما چگونه مصرف کنندگان وزن انطباق یا عدم انطباق با چنین استانداردهای اخلاقی در واقعیت ؟ نه تا آنجا که آنها فکر می کنم: محققان موسسه کارلسروهه فناوری KIT) استفاده می شود یک مثال از صنعت نساجی به نشان می دهد که مشتریان ناخودآگاه استفاده از یک جنبه اخلاقی به عنوان بهانه ای برای کمتر رفتار اخلاقی با توجه به جنبه های دیگری از همان محصول و مقایسه با افراد دیگر است. تاثیر این “زیاده روی اثرات” و اهمیت خود را به اقتصاد و سیاست های گزارش شده توسط تیم در مجله PLOS ONE.

تعداد مصرف کنندگان علاقه مند در محصولات مطابق با اخلاق و مفاهیم اخلاقی و مؤثر نه انسان و نه محیط زیست در حال افزایش است. در این مفهوم, شرکت ها اغلب برای انتقاد از ‘green شستشو به عنوان نورا Szech استاد اقتصاد سیاسی در موسسه اقتصاد (اقتصاد) از کیت می گوید: “بسیاری از شرکت ها کاملا به درستی متهم بهبود فقط تنها جنبه های اخلاقی به جای بازیگری در یک مجتمع راه است.” یک مطالعه توسط Szech و دکترای خود را محقق Jannis انگل نشان می دهد که بسیاری از مصرف کنندگان رفتار در راه همان است. “افراد خرید آگاهانه در یک مورد اغلب در نظر بگیرید این یک چک سفید برای نادیده گرفتن ارزش های دیگر. یک کمی خوب به نظر می رسد به اندازه کافی خوب. به عنوان مثال برای نشان دادن این است که مصرف کننده که مغازه ها در مواد غذایی آلی سوپر مارکت و سپس درایوهای خانه و یا SUV. این احتمالا اتفاق می افتد به طور کامل و بدون بد وجدان.”

خالص پنبه آلی برنده بیش از شرایط کار

اقتصاددان انجام سه مرحله آزمایش با 200 شرکت کننده: در مرحله اول یک کامپیوتر به صورت تصادفی تعیین می کند که آیا شرکت کنندگان باید برای تصمیم گیری بین حوله ساخته شده از پنبه معمولی و حوله ساخته شده از خالص پنبه آلی. در مرحله دوم این آزمون افراد به انتخاب خود را با توجه به تولید: هیچ پول پرداخت می شود زمانی که آنها تصمیم به نفع محصولات تولید شده تحت گواهی اخلاقی, شرایط کار. آنها اعطا پاداش های پولی در مقابل زمانی که شرایط کار خیاط معمولی هستند. “شرکت کنندگان می توانید انتخاب کنید در میان مقادیر مختلف از پول و تا به حال به تصمیم می گیرید که آیا آنها ترجیح پول و مرسوم تولید حوله و یا اینکه آیا آنها دریافت هیچ پول اضافی اما یک حوله تولید شده مطابق با حداقل استانداردهای اخلاقی برای خیاط” Szech می گوید. نتیجه: شرکت کنندگان به مراتب کمتر تمایل به رد پول برای ایمن کار شرایط اگر حوله خود را ساخته شده است از خالص پنبه آلی. “ما دریافتیم که آزمون افراد تصمیم گیری به نفع خالص آلی حوله پنبه بودند به مراتب کمتر حاضر به پرداخت برای کار ایمن با استانداردهای” Szech می گوید. “تصمیم خود را در حمایت از این مواد بهتر استفاده می شد به عنوان یک” اخلاقی مجوز به دیگر نظر دوم جنبه اخلاقی. یک بهبود جزئی محصول کافی است برای توسعه اخلاقی خود مفهوم و به نظر خود یک اخلاقي اقدام فرد است.”

“زیاده روی اثر” همچنان ادامه دارد پس از خرید

این رفتار محدود به بتن خرید وضعیت و یا زمان خرید. در سومین مرحله از آزمایش Szech یافت می شود که شرکت کنندگان استفاده می شود تصمیم خود را به نفع خالص پنبه آلی حتی سی دقیقه بعد از آن به عنوان بهانه ای برای بودن بیشتر خودخواه. آزمون افراد داده شد و این فرصت را برای اهدای بخشی از شرکت بیمه به پناهندگان از محلی اردوگاه پناهندگان. “ما دریافتیم که آزمون افراد با یک حوله ساخته شده از خالص پنبه آلی اهدا کمتر از افراد ترجیح می دهند یک حوله ساخته شده از پنبه معمولی,” Szech می گوید. “از لحاظ اخلاقی بهتر مواد از این رو مورد استفاده قرار گرفت برای توجیه کوچکتر کمک به مردم نیازمند است.”

این اقدام افراد احتمالا آگاه از رفتار خود. به همین دلیل یک گروه از سالم از افراد خواسته شد برای ارزیابی چگونه حوله خریداران می گیرید. “این مطالعه نشان داد که این گروه کنترل به طور کامل نادیده گرفته شده تاثیر اخلاقی بهانه و زیاده روی اثر” Szech اشاره می کند. اشخاص ثالث به طور بالقوه به دنبال یکی دیگر از قطب نمای اخلاقی و در نظر گرفتن مراحل آزمایش های مختلف نه شرایط مربوط است. “به این دلیل که آنها انتظار ندارند در این آزمون افراد به استفاده از خالص پنبه آلی به عنوان بهانه ای برای کمتر رفتار اخلاقی در یکی دیگر از نقطه است.”

با توجه به Szech نتایج ممکن است باعث اجتماعی و سیاسی شد. به عنوان مصرف کنندگان ناخودآگاه واکنش نشان می دهند به زیاده روی اثرات شرکت ها ممکن است با استفاده از اثرات اخلاقی خود-صدور مجوز برای ارائه به مشتریان با بهانه و برای تاثیر گذاری در تصمیم گیری خرید. این نیز ممکن است کمک به ماسک خود را اخلاقی و سوء رفتار. “سیاست و جامعه باید بدانید که این مکانیزم به منظور پاسخ بر این اساس” Szech خلاصه.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Karlsruher Institut für Technologie (کیت). توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر