یک مسیر جدید برای electron optics در حالت جامد سیستم

الکترون می تواند تداخل در همان شیوه ای به عنوان آب آکوستیک یا امواج نور انجام دهد. در هنگام بهره برداری در حالت جامد مواد اثرات وعده رمان قابلیت برای دستگاه های الکترونیکی است که در آن عناصر مانند تداخل ها, لنز یا collimators می توان یکپارچه برای کنترل الکترون در مقیاس mirco – و nanometres. اما تا کنون چنین اثر نشان داده شده است به طور عمده در یک بعدی دستگاه برای مثال در نانولوله و یا تحت شرایط خاص در دو بعدی گرافن دستگاه. نوشتن در نقد و بررسی فیزیکی Xهمکاری از جمله گروه فیزیک گروه کلاوس Ensslin توماس Ihn و ورنر Wegscheider در آزمایشگاه فیزیک حالت جامد و ادد Zilberberg در موسسه فیزیک نظری در حال حاضر معرفی یک رمان به طور کلی سناریو برای تحقق electron optics در دو بعد است.

عملکرد های اصلی اصل نوری تداخل است دخالت تک رنگ که انتشار امواج در همان جهت. در چنین تداخل ها دخالت می توان مشاهده کرد به عنوان یک دوره نوسان منتقل شدت بر تغییر طول موج نور است. این دوره از دخالت الگوی به شدت بستگی به زاويه نور و به عنوان نتیجه دخالت الگوی است که به طور متوسط اگر نور فرستاده شده است را از طریق تداخل در همه ممکن است حادثه زاویه در یک بار. همان استدلال درخواست برای دخالت ماده امواج به عنوان شرح داده شده توسط مکانیک کوانتومی و به طور خاص به تداخل ها است که در آن الکترون ها دخالت کند.

به عنوان بخشی از خود دکترا پروژه های experimentalist Matija Karalic و نظریه پرداز آنتونیو Štrkalj به بررسی پدیده الکترونیکی دخالت در حالت جامد سیستم متشکل از دو همراه هادی لایه InAs و GaSb. آنها کشف کردند که گروه وارونگی و هیبریداسیون در حال حاضر در این سیستم با ارائه یک رمان حمل و نقل مکانیسم است که حداقل تضمین های غیر محو دخالت حتی زمانی که تمام زوایای بروز رخ می دهد. از طریق ترکیبی از حمل و نقل اندازه گیری نظری و مدل سازی آنها دریافتند که دستگاه های خود را به عنوان یک عمل فابری-Pérot تداخل است که در آن الکترون ها و حفره های صورت ترکیبی متحده و دخالت کند.

اهمیت این نتایج می رود بصورتی پایدار و محکم فراتر از خاص InAs/GaSb تحقق کاوش در این کار به عنوان گزارش ساز و نیاز به تنها دو مواد تشکیل دهنده گروه وارونگی و هیبریداسیون. بنابراین مسیرهای جدید در حال حاضر باز برای مهندسی الکترون-پدیده های نوری در طیف گسترده ای از مواد.

تفاوت: حمایت فرصت


داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ETH زوریخ گروه فیزیک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.


مرجع مجله:

  1. Matija Karalic آنتونیو Štrkalj میشل Masseroni Wei Chen, کریستوفر, Mittag, توماس Tschirky ورنر Wegscheider توماس Ihn کلاوس Ensslin, ادد Zilberberg. الکترون-حفره دخالت در وارونه-گروه نیمه هادی Bilayer. نقد و بررسی فیزیکی X, 2020; 10 (3) DOI: 10.1103/PhysRevX.10.031007

استناد به این صفحه:

ETH زوریخ گروه فیزیک. “یک راه جدید برای electron optics در حالت جامد سیستم است.” ScienceDaily. ScienceDaily, 14 جولای سال 2020 است. <www.sciencedaily.com/releases/2020/07/200714132737.htm>.

ETH زوریخ گروه فیزیک. (2020, جولای 14). یک مسیر جدید برای electron optics در حالت جامد سیستم. ScienceDaily. بازبینیشده در 15 ژوئیه سال 2020 از www.sciencedaily.com/releases/2020/07/200714132737.htm

ETH زوریخ گروه فیزیک. “یک راه جدید برای electron optics در حالت جامد سیستم است.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2020/07/200714132737.htm (accessed July 15, 2020).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر