زمان آزمون برای باروری مردان عبارتند از: اندازه گیری غلظت و تحرک از اسپرم. اما ویژگی های دیگر از جمله توانایی خود را به دنبال یک ماده شیمیایی نوین به تخم مرغ می تواند تاثیر احتمال لقاح. در حال حاضر محققان در گزارش تحلیلی شیمی را ابداع کرده سریع و راحت ميکروفلوييدی تراشه برای ارزیابی این chemotactic پاسخ اسپرم, که می تواند کمک به ارائه یک تصویر کامل تر از یک مرد باروری است.

اسپرم استفاده chemotaxis و یا حرکت به سمت افزایش یا کاهش غلظت یک ماده به راهنمای سفر خود را از طریق لوله فالوپ به تخم مرغ است. پروژسترون است که در حال حاضر در غلظت های بالا در مایع که در اطراف تخم مرغ و مطالعات قبلی نشان داده اند که این هورمون می تواند به جذب و فعال کردن اسپرم از برخی از گونه های پستانداران. دانشمندان با استفاده از ميکروفلوييدی دستگاه — پلاستیک یا hydrogel تراشه با کانال کوچک که از طریق آن جریان مایعات در بسیار به شیوه ای کنترل شده — به مطالعه اسپرم chemotaxis. اما این دستگاه ها را داشته اند محدودیت های مختلف از جمله نیاز به پمپ برای درایو جریان سیال که می تواند بر تحرک اسپرم. Loes Segerink یوهانا Berendsen و همکاران می خواستم به توسعه بهبود یافته پمپ-رایگان ميکروفلوييدی دستگاه است که می تواند به سرعت شناسایی تفاوت های کوچک در chemotactic رفتار ،

محققان با طراحی یک ميکروفلوييدی تراشه به اندازه یک تمبر پستی. این تراشه که آنها ساخته شده با یک آگارز/ژلاتین مواد موجود در کانال های مختلف و سمت اتاق. محققان ایجاد یک گرادیان غلظت پروژسترون در دستگاه از چپ به راست و دیدم که بیشتر گراز اسپرم اضافه شده به دستگاه شنا به سمت راست اتاق (پروژسترون بالا) از سمت چپ (پایین پروژسترون) است که نشان می دهد chemotactic جنبش است. در علاوه بر این به باروری تست دستگاه می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور بررسی مواد دیگر است که همچنین می تواند کمک به اسپرم راهنمایی مکانیزم, محققان می گویند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن شیمی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im