یک Raspberry Pi مبتنی بر واقعیت مجازی سیستم برای حیوانات کوچک

تمشک Pi واقعیت مجازی سیستم (PiVR) یک ابزار همه کاره برای ارائه واقعیت مجازی محیط های کوچک آزادانه حرکت حیوانات (مانند مگس و لارو ماهی) با توجه به یک مطالعه منتشر شده در جولای 14, 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS Biology by David Tadres و Matthieu لوئیس از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا. استفاده از PiVR همراه با تکنیک های مانند optogenetics را تسهیل نقشه برداری و شناسایی مدارهای عصبی درگیر در رفتار است.

PiVR متشکل از یک رفتاری عرصه یک دوربین Raspberry Pi میکرو LED کنترلر و یک صفحه نمایش لمسی. این سیستم می تواند پیاده سازی یک حلقه بازخورد بین زمان واقعی ردیابی رفتاری و تحویل یک محرک. PiVR همه کاره, قابل تنظیم, سیستم است که هزینه های کمتر از 500 دلار در کمتر از شش ساعت به ساخت (با استفاده از یک چاپگر 3D) و طراحی شده برای دسترسی به طیف گسترده ای از محققان علوم اعصاب.

در مطالعه جدید Tadres و لوئیس خود استفاده PiVR سیستم به ارائه واقعیت مجازی به کوچک آزادانه حرکت حیوانات در طول optogenetic آزمایش. Optogenetics یک تکنیک است که محققان را قادر می سازد به استفاده از نور برای کنترل فعالیت سلول های عصبی در حیوانات زندگی می کنند اجازه می دهد آنها را برای بررسی روابط علی بین فعالیت ژنتیکی دارای برچسب سلول های عصبی و رفتارهای خاص.

به عنوان یک اثبات مفهوم, Tadres و لوئیس استفاده PiVR به مطالعه حسی ناوبری در پاسخ به شیب از مواد شیمیایی و نور در طیف وسیعی از حیوانات. آنها نشان دادند که چگونه مگس میوه لارو خود را تغییر حرکات در پاسخ به واقعی و مجازی بوی شیب. آنها سپس نشان داد که چگونه بالغ مگس انطباق خود با سرعت حرکت برای جلوگیری از نقاط همراه با طعم تلخ ناشی optogenetic فعال سازی خود را تلخ-سنجش از سلول های عصبی. علاوه بر این آنها نشان داد که zebrafish لارو تغییر خود را تبدیل مانور در پاسخ به تغییرات در شدت نور تقلید فضایی شیب. با توجه به نویسندگان PiVR نشان دهنده کم مانع تکنولوژی است که باید به توانمند سازی بسیاری از آزمایشگاه برای توصیف رفتار حیوانات و مطالعه عملکرد مدارهای عصبی.

“بیشتر از همیشه” نویسندگان توجه داشته باشید “علوم اعصاب است مبتنی بر فن آوری. در سال های اخیر ما شاهد یک رونق در استفاده از حلقه بسته ردیابی و optogenetics برای ایجاد مجازی حسی واقعیت. یکپارچه سازی جدید میان رشته ای روش در آزمایشگاه می تواند دلهره آور. با PiVR هدف ما این است برای ایجاد واقعیت مجازی پارادایم در دسترس برای همه از حرفه ای دانشمندان به دانش آموزان دبیرستانی. PiVR باید کمک دموکراتیزه برش لبه تکنولوژی به مطالعه رفتار و عملکرد مغز.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر