یک تعویض بیشتر کارآمد فیلتر برای N95 ماسک

پس از وقوع COVID-19 بوده است وجود دارد در سراسر جهان از کمبود ماسک صورت — به خصوص N95 آنهایی فرسوده توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی. اگر چه این پوشش ارائه بالاترین سطح حفاظت در حال حاضر در دسترس آنها محدودیت. در حال حاضر محققان گزارش در ACS Nano را توسعه داده اند یک غشاء است که می تواند متصل به یک به طور منظم N95 ماسک و جایگزین زمانی که مورد نیاز است. این فیلتر دارای منافذ کوچکتر از اندازه طبیعی N95 ماسک به طور بالقوه مسدود کردن بیشتر ویروس ذرات.

N95 ماسک های فیلتر در حدود 85% از ذرات کوچکتر از 300 نانومتر است. SARS-CoV-2 (coronavirus که باعث COVID-19) در اندازه محدوده از 65-125 نانومتر بنابراین برخی از ویروس ذرات لغزش می تواند از طریق این پوشش. همچنین به دلیل کمبود بسیاری از مراقبت های بهداشتی کارگران را مجبور به پوشیدن همان N95 ماسک بارها و بارها حتی اگر آنها در نظر گرفته شده برای استفاده تک. برای کمک به غلبه بر این مشکلات محمد مصطفی حسین و همکاران می خواستم به منظور توسعه یک غشاء که بیشتر کارآمد فیلتر ذرات به اندازه SARS-CoV-2 و می تواند جایگزین یک N95 ماسک بعد از هر استفاده.

به غشاء محققان برای اولین بار یک سیلیکونی متخلخل قالب با استفاده از لیتوگرافی و شیمیایی اچ. آنها قرار داده شده این قالب بیش از یک پی فیلم و با استفاده از یک فرآیند به نام reactive ion اچ به منافذ غشاء با اندازه اعم از 5-55 نانومتر است. سپس آنها را پوست کنده کردن غشاء است که می تواند متصل به یک N95 ماسک. به اطمینان حاصل شود که nanoporous غشاء شد تنفس محققان با اندازه گیری نرخ جریان هوا از طریق منافذ. آنها دریافتند که برای منافذ tinier از 60 نانومتر (به عبارت دیگر کوچکتر از SARS-CoV-2), منافذ نیاز به قرار داده می شود حداکثر 330 نانومتر از یکدیگر برای رسیدن به تنفس خوب. این آبگریز غشاء نیز پاک خود را به دلیل قطرات اسلاید کردن آن و جلوگیری از منافذ از مسدود شدن با ویروس ها و ذرات دیگر.

نویسندگان اذعان کمک مالی از ملک عبدالله دانشگاه علم و صنعت از تحقیقات حمایت مالی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن شیمی آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de