مطالعه می یابد تفاوتهای جنسی در مغز است. آیا مهم است ؟

NIH research اتصال آناتومی و کروموزوم جنسی می تواند نور را در اختلالات روانی. اما این موضوع حساس است و چنین یافته بسیار آسان برای سوء استفاده.

برای آرمین Raznahan, انتشار تحقیقات در رابطه جنسی تفاوت است مملو گزاره. در حال حاضر رئیس بخش توسعه neurogenomics در موسسه ملی سلامت Raznahan آموخته اوایل که جستجو برای تفاوت بین مردان و زنان در مغز می تواند اثرات ناخواسته.

“من انگشتان من سوخته زمانی که من اولین بار آغاز شده است” Raznahan می گوید. در طول دکترای خود را از او به چاپ یک مطالعه که به بررسی ساختاری تفاوت های بین مردان و زنان, مغز, و چگونه آنها با تغییر سن. “ما از مشاهده یک الگوی خاص و ما بسیار محتاط در مورد فقط توصیف آن به عنوان یک باید نه پریدن به عملکردی تفسیر,” او می گوید. با وجود تلاش های خود را در وال استریت ژورنال به زودی به چاپ مقاله که ذکر مطالعه خود را در دفاع از تک جنسی تحصیل تحت این فرض که دختران و پسران باید یاد بگیرند که در راه مجزا از آنجا که خود را مغز آناتومی کمی متفاوت است. “که واقعا به من انداخت,” او می گوید. “تجربه کرده است با من ماند.”

با این وجود Raznahan ادامه به بررسی تفاوتهای جنسی به این امید که آن را می تواند کمک به ما در درک بهتر اختلالات تکاملی. او با تمرکز بر افراد با جنسیت کروموزوم aneuploidy و یا هر گونه تغییرات دیگر از XX (معمولا زن) و XY (معمولا مرد). مردم با تغییرات ژنتیکی (مانند XXY) را متورم خطر ابتلا به اختلال طیف اوتیسم ADHD و اضطراب در میان بیماری های دیگر است. Raznahan امید است که اگر کشف و چگونه مردان و زنان در مغز متفاوت است—برای مثال در اندازه های مناطق و یا قوت ارتباط میان آنها—می تواند به ما کمک کند کشف کردن که چرا مردم با aneuploidy بیشتر احتمال دارد به تجربه تکاملی و روانی و نگرانی است. حل این معما می تواند یک گام به سوی باز کردن رمز و راز گیج کننده از بیماری روانی.

دوشنبه گذشته او و تیم خود را یک مطالعه منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم که نه تنها گزارش قابل اعتماد جنسیت تفاوت در حجم بخش های خاصی از مردان و زنان, مغز, بلکه گره خورده است این تفاوت به تاثیر مستقیم از کروموزوم جنسی. “آنچه که ما به دنبال انجام این کار در این مطالعه این است که به درخواست برخی از نسبتا ساده سوال که تا به حال کاملا به حال شده است به طور مستقیم خطاب” Raznahan می گوید. “چگونه قابل تکرار هستند تشریحی تفاوتهای جنسی در مغز انسان? و چه نوع عملکردی سیستم اگر هر یک از آنها به نظر می رسد شرکت موضعی؟”

حمله به این سوال Raznahan و تیم خود را نمی جمع آوری داده های خود را; آنها قوی تر این پروژه کانکتوم بشر که جمع آوری اسکن های مغزی گرفته شده از بیش از 1000 شرکت کنندگان در چندین نهاد. سنتی با استفاده از ام آر آی داده های آنها در مقایسه با چگونه مقدار ماده خاکستری—بافت حاوی سلول های بدن از بسیاری از سلول های عصبی—نمونه برداری مردان و زنان در مناطق مختلف مغز. در حالی که بسیاری از مناطق نگاه مشابه در برخی نقاط یا مردان یا زنان به نظر می رسید که بیشتر ماده خاکستری.

با مقایسه نتایج خود را به یکی دیگر از بزرگ مجموعه Raznahan تیم نشان داد که این مناطق مغز در ارتباط با مناطق که در آن ژن های روی کروموزوم جنسی هستند که به طور نامتناسبی بیان شده است. برای Raznahan این پتانسیل پیوند بین کروموزوم و ساختار مغز است به خصوص هیجان انگیز است. “اگر ما می تواند درک زیست شناسی از رابطه جنسی بهتر, شاید کسانی که در مسیر در حال رفتن برای کمک به ما در درک آنچه اتفاق می افتد به قرار دادن یک فرد در معرض خطر از تجلی علائم اختلال طیف اوتیسم به عنوان مثال,” او می گوید.

اما محققان دیگر سوال این ایده است که این نوع از تحقیقات به ما کمک خواهد کرد درک اختلالات روانی. Lise الیوت استاد علوم اعصاب در روزالیند فرانکلین دانشگاه معتقد است که تفاوت جنس در شیوع برخی اختلالات ممکن است بهتر توضیح تعصبات در میان پزشکان و یا در معیارهای تشخیصی به جای زیست شناسی. طرفداران تفاوت تحقیقات اغلب توجه داشته باشید که پسران مبتلا به اوتیسم حدود چهار بار به عنوان اغلب به عنوان اما الیوت سوال در ارتباط است که آمار. “من فکر می کنم بسیاری از است که فقط تشخیصی تعصب” او می گوید. “تعریف اختلال است که بر اساس یک نر کلیشه.”

و بدون آشکار پزشکی نفع الیوت فکر می کند این نوع از تحقیقات را به سادگی با تقویت این ایده که مردان و زنان اساسا متفاوت و یا حتی توجیه زن ستیزی—اگر چه نویسنده ممکن است قصد چنین نتیجه. این پژوهش این است که “به دور از داشتن ارزش های پزشکی,” او می گوید. به جای آن می توانید از “اعتبار ثابت متصلند خدا-داده—با این حال شما می خواهید برای قرار دادن آن—تفاوت بین جنس نر و ماده, به طوری که ما می توانیم بیش از این ایده برابری واقعی.”

نگرانی هایی از این یکی از دلایل تفاوت پژوهش در علوم اعصاب را به خود جلب کرده خیلی اختلاف است. اما نگرانی در مورد ثبات نیز گرفتار نظم و انضباط. مطالعات گزارش شده است که تفاوت جنسی در اندازه نواحی مغز یا در چگونه به شدت در برخی از مناطق متصل به دیگران اغلب مخالف فقط در مورد که در آن تفاوت های آن دروغ است. “دیگر مردم در آن بوده است که muddier آن بدست,” الیوت می گوید.

این تناقض ممکن است بوجود می آیند از تعصب در میان دانشمندان در حمایت از گزارش مطالعات نشان می دهد که تفاوت جنس و نه از شباهت ها. در سال 2018 یک گروه از محققان از Meta-پژوهشی مرکز نوآوری در دانشگاه استنفورد شواهدی که محققان احتمال بیشتری برای نشر مطالعات که کشف پتانسیل جنسیت تفاوت نسبت به کسانی که هیچ. از آنجا که مطالعات که تنها بررسی تعداد کمی از افراد مستعد ابتلا به مثبت کاذب نویسندگان هشدار یک تعصب در حمایت از چاپ و نشر آن مثبت باعث می شود آن را سخت بدانید که چه مقدار از این پژوهش می توان اعتماد کرد.

Raznahan و تیم خود را به خوبی آگاه از این کاستی ها به طوری که آنها کار می کرد به اطمینان حاصل شود که هر گونه تفاوت آنها را منعکس الگوهای واقعی در مغز آناتومی نه تصادفی خصلت مردم در دیتاست. مشاهدات است که در سراسر تعداد قابل توجهی از افراد به احتمال زیاد به درخواست مردم به عنوان یک کل به همین دلیل است که آنها با تکیه بر پروژه کانکتوم بشر را مجموعه داده های بزرگ. پس از تجزیه و تحلیل این داده ها و اصلاح برای کل حجم مغز (درست مثل مردان بدن هستند و به طور متوسط بزرگتر از بدن زنان, بنابراین بیش از حد مغز خود) آنها کشف تعداد ظاهری تفاوت.

در میان آنها یافت می شود که مردان در نمونه خود را به طور میانگین تا به حال بیشتر از ماده خاکستری در بخش هایی از لوب اکسیپیتال (که در ارتباط با چشم انداز) و در آمیگدال و هیپوکامپ (مناطق که نقش مهمی در احساسات و حافظه). زنان از سوی دیگر تا به حال بیشتر از ماده خاکستری در بخش قشر (که در ارتباط با تصمیم گیری و کنترل خود) و اینسولا (که همراه شده است با تعداد زیادی از توابع از جمله احساسات و حس چشایی). این نتایج ممکن است به نظر می رسد نشان می دهد که زنان دارای یک لبه بیش از مردان در تصمیم گیری و که مردان را بهتر, خاطرات, اما این غیر ممکن است به قیاس چنین گسترده نتیجه گیری از Raznahan نتایج. “این می تواند باشد که مطلقا هیچ رفتاری ارتباط برای آنچه که ما در حال پیدا کردن” او می گوید.

برای شروع با آن روشن نیست که چه حجم ماده خاکستری در واقع به معنی برای عملکرد مغز است. مغز شامل دو نوع عمده از بافت: ماده خاکستری که دارای نورون سلول های بدن و ماده سفید که متصل ماده خاکستری در “دستگاه” و اجازه می دهد تا سلول های عصبی برای ارسال سیگنال به مناطق دوردست. آنها بر یکدیگر به انجام وظایف خود و این واضح نیست که آیا داشتن یک حجم بزرگتر از هر دو سودمند است.

“در راه است بیشتر ماده خاکستری یک چیز خوب لزوما می گوید:” مارگارت مک کارتی استاد فارماکولوژی در دانشگاه مریلند دانشکده پزشکی. “این فقط یک اندازه گیری که وجود دارد تفاوت در راه های عصبی هستند و چگونه بسیاری از سیناپس آنها در حال ساخت چگونه بسیاری از وجود دارد, احتمالا, و چیزهای شبیه به آن.”

در عین حال آن را آسان برای مردم را به پرش به این نتیجه رسیدند که اندازه مهم و شواهدی وجود دارد که به نفع مفهوم است. دو دهه پیش محققان در دانشگاه کالج لندن ساخته شده است به خصوص بزرگ چلپ چلوپ زمانی که آنها تولید یک مطالعه نشان می دهد که لندن رانندگان تاکسی که باید یاد بگیرند که چگونه به حرکت بزرگ و آشفته شهر توسط حافظه به تنهایی باید بسیار بزرگتر hippocampuses از بسیاری از افراد دیگر. پس از هیپوکامپ است که مربوط به حافظه فضايی این مطالعه به نظر می رسید نشان می دهد که به اندازه یک منطقه مغز در ارتباط با مهارت خاص. اما نشان می دهد که یادگیری یک مهارت است که همراه با رشد یک منطقه خاص مغز به این معنی نیست که این منطقه از اندازه در ارتباط است که توانایی به طور کلی. بنابراین این مطالعه به این معنی نیست که به سادگی در حال متولد شده با هیپوکامپ به معنی یک فرد باید یک حافظه بسیار عالی است. و در اکثر موارد نسبت دادن یک تابع مانند “احساسات” یا “تصمیم گیری” به یک فرد منطقه ناخالص ساده. در واقع بسیاری از مناطق تعدادی از توابع و بسیاری از آنها تقاضای همکاری های متعدد در مناطق.

بنابراین برای دیدن اگر مجموعه ای از مناطق که نشان داد تفاوت جنس در نمونه ها در ارتباط با هر گونه توابع خاص Raznahan در زمان استفاده از یک پایگاه داده به نام Neurosynth که اسناد و مدارک این بسیاری از به بسیاری از روابط است. آن را کامپایل هزاران انسانی, علوم اعصاب, مطالعات گزارش شده است که ارتباط بین مناطق مغز و توابع. مقایسه نتایج خود را به Neurosynth داده متوجه شد که تنها یک نتیجه روشن: برخی از مناطق او تا به حال شناسایی شده بودند در ارتباط با پردازش که شامل شناخت چهره و یا احساسات آنها ابراز دارد.

Perplexingly در حالی که Raznahan یافت که در صورت پردازش مناطق از مغز بزرگتر در مردان نسبت به زنان در پژوهش های قبلی نشان داده است که زنان در واقع تمایل به انجام بهتر از مردان در چهره وظایف پردازش. پس از آن دشوار است می گویند که آیا Raznahan مشاهدات در مورد ماده خاکستری حجم باید چیزی برای انجام با تفاوت در رفتار—مهم نیست که چقدر مشتاق برخی از خوانندگان ممکن است برای رسیدن به چنین نتیجه گیری. “این فوق العاده مهم برای ما می گویند که به جلو” Raznahan می گوید.

Geert de Vries, مدیر زیست شناسی در دانشگاه را در موسسه علوم اعصاب نیست وحشتناکی تعجب است که Raznahan و تیم خود را پیدا نکردند ساده ارتباط بین تشریحی تغییرات و تفاوت های عملکردی. “بسیاری از تفاوت ها است که مردم برای پیدا کردن” او می گوید: “ممکن است انجام شود در وهله اول اجازه می دهد تا یک مرد مغز به کار مطلوب در بدن مرد, زن مطلوب مغز در بدن زن است.” به عبارت دیگر یک تفاوت در ساختار مغز ممکن است قانون را به تولید رفتارهای مختلف در مردان و زنان, اما برای تولید بیشتر شبیه رفتارهای. “اکثر توابع نباید که بين مردان و زنان اگر بیشتر از آنچه که ما انجام دهید این است که به سادگی بازمانده” د وریس می گوید. “مردان زنده نمی که متفاوت از زنان است.”

اما Raznahan و همکاران خود را فراموش کرده اند بیولوژیکی نظریه در مورد آنچه در پشت خاکستری و ماده تفاوت آنها مشاهده شده است. آنها با استفاده از داده ها در مغز transcriptome یا ژن که ترجیحا روشن را به پروتئین در هر منطقه مغز به تعیین این که کدام ژن در ظاهر به فعال تر در مناطق که در آن آنها مشاهده بزرگترین تفاوت است. یک جفت از کروموزوم از همه ایستاده بود بقیه: این کروموزوم جنسی. بر خلاف دیگران آنها به طور قابل توجهی بیشتر فعال در مناطق که در آن مردان بود و بیشتر ماده خاکستری از زنان به عنوان در مقایسه با بقیه از مغز است.

“قطعا آن را ثابت نمی کند که رابطه جنسی [کروموزوم] هستند causally مربوطه به صورت تشریحی تفاوت جنس, اما آن را بیشتر گناه توسط فضایی انجمن” Raznahan می گوید. مانند یک کارآگاه است که همیشه شاهد همان فرد در صحنه جرم Raznahan دلیلی برای مشکوک می شود که کروموزوم’ بیان تاثیر بر تفاوت در حجم ماده خاکستری زمانی که آنها نشان می دهد تا در همان منطقه مغز—اما هیچ اثبات مستقیم.

اگر Raznahan را فرضیه خود را در مورد نقش صحیح آن می تواند نفوذ قابل توجهی در رابطه جنسی تفاوت پژوهش است. با توجه به د وریس دانشمندان به مدت طولانی فرض شده است که کروموزوم جنسی نیست که اثر مستقیم در ساختار مغز می شود. او می گوید: خود را برای مذاکره با نفوذ تر بود مستقیم: ژن را افزایش غدد تناسلی که پس از آن ترشح هورمون های است که می تواند تاثیر رشد مغز. رفتن ایده او می گوید: “شده است که چه ژن انجام دهید این است که آنها تعیین میکنند که وجود دارد رفتن به یک بیضه یا تخمدان است. و هنگامی که شما ساخته شده است که تصمیم گیری هورمون ها را بیش از.”

اما Raznahan مشاهدات به نظر می رسد نشان می دهد که کروموزوم جنسی می تواند تاثیر مغز آناتومی بدون هورمون اقدام به عنوان یک میانجی. “این واقعیت که او را پیدا کردن ژن ها که روی کروموزوم جنسی,” مک کارتی می گوید: “واقعا بسیار هیجان انگیز و بسیار, رمان, چون ما خیلی تاکید بر نقش گناد استروئیدها.” (این هورمون مانند استروژن و تستوسترون.)

این مطالعه می افتد کوتاه از نشان می دهد که این کروموزوم یک اثر در ساختار. همبستگی است که به سادگی همان علت و معلول. Raznahan کار می گوید de Vries “لزوما نشان می دهد که این جنسیت کروموزومی ژن علت این تفاوت است.”

چه چیز دیگری می تواند ایفا نقش حیاتی? احتمالا عوامل محیطی مانند نقش های جنسیتی و یا عوامل استرس زا روانی متعلق به یک مظلوم ، فقط به عنوان تاکسی لندن رانندگان با تجربه تغییرات قابل توجهی در مغز آناتومی به آنها آموخته مجتمع طرح از شهرستان خود را, بنابراین بیش از حد ممکن است مردان و زنان را در مغز تغییر در پاسخ به نیازهای خاص قرار داده شده در آنها توسط خود جوامع است. “هیچ کس را کاوش واقعی محیط زیست, سمت, به دلیل آن را بسیار سخت تر به” الیوت می گوید. اما Raznahan د وریس و مک کارتی معتقدند که محیط زیست توضیح بعید است.

مهم نیست که چه چیزی ممکن است علت همه از محققان معتقدند که می توان آن را سخت به کلی از این مطالعه به کل جمعیت جهان. این مجموعه از محققان با استفاده از ایالات متحده و انگلستان که هر دو ثروتمند که عمدتا سفید کشور است. “تمام علوم اعصاب و ژنتیک است که به شدت اریب از لحاظ فرهنگی نمایندگی” Raznahan می گوید. “چگونه این ویژگی ها ممکن است متفاوت یا یکسان باقی می ماند در سراسر مختلف اجتماعی ساختارهای خواهد بود یک چیزی که واقعا مهم به نگاه. این چالش به این دلیل که اطلاعات درست وجود ندارد.”

کجا این ترک ما ؟ Raznahan تیم در بر داشت یک الگوی تفاوتهای جنسی در مغز و ارتباط آن با الگوی جنسی کروموزوم بیان. اما هنوز مشخص نیست که آیا این تفاوت ها به معنای هر چیزی در همه در نظر روانشناسی و رفتار است. در عین حال ممکن است مردم هنوز تفاوت نشان می دهد که وجود دارد یک بنیادی تمایز بیولوژیکی بین مردان و زنان است. این ارتباط بین مغز و دنیای واقعی عواقب رفتار, شناخت, احساسات—که باعث می شود این تحقیقات پس از بحث برانگیز de Vries استدلال می کند. “لحظه ای آن را در مورد مغز چیزی متفاوت برخی از سوئیچ کشیده است. و من فکر می کنم آن را به دلیل آن می آید بسیار نزدیک به آنچه ما فکر می کنم ما را تعریف می کند” او می گوید.

الیوت می رود و حتی دورتر: او معتقد است که تحقیقات جامعه به عنوان یک کل که آیا آگاهانه یا نه این است که به دنبال در مغز برای شواهدی وجود دارد که مردان و زنان اساسا متفاوت طبیعت. “چرا وجود دارد بسیاری از مطالعات از مغز انسان جنسیت تفاوت ؟” او می پرسد. “من شما را به چالش برای پیدا کردن برخی از مطالعات انجام شده بر روی انسان و کلیه تفاوت های ریه انسان تفاوت. احتمالا وجود دارد به عنوان تفاوت های بسیاری اگر نه بیشتر.”

اما برای Raznahan د وریس و مک کارتی امکان پیشرفت به سمت درک اختلالات روانی باعث می شود مطالعه مغز تفاوت جنسی یک ضرورت اخلاقی حتی اگر دیگران ممکن است با استفاده از تحقیقات خود را برای دفاع از essentialist یا باورهای جنسیتی. “ما نمی توانیم نمی توان اکتشافات” مک کارتی می گوید: “از آنجا که آنها ممکن است سوء استفاده شود.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • این کشور بازگشایی. من هنوز در مستند
  • چگونه به استفاده از شل بدون رانندگی همکاران خود را دیوانه
  • Covid-19 شتاب و تحول انسان—اجازه دهید آن را هدر ندهید
  • در اینجا نحوه درست خواندن یک نظرسنجی انتخابات
  • DoNotPay unsubscribes شما از دادن و تلاش می کند به شما پرداخت می شود
  • 👁 آماده شدن برای هوش مصنوعی برای تولید کمتر جادوگری. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎙️ گوش دادن به سیمی ما پادکست جدید در مورد آینده چگونه متوجه است. گرفتن آخرین قسمت و مشترک به 📩 خبرنامه به نگه دارید تا با تمام ما را نشان می دهد
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin buy instagram followersowtürktelekom mobil ödeme bozdurmacialis fiyatSfero Döküm