ویتامین A آنالوگ ممکن است کمک به درمان رتینوپاتی دیابتی

رتینوپاتی دیابتی یک عارضه شایع دیابت و علت نابینایی در میان جمعیت در سن کار. یک مطالعه جدید در مجله آمریکایی پاتولوژی گزارش می دهد که عملکرد بصری در موش های ديابتی شد به طور قابل توجهی بهبود یافته پس از درمان با تک دوز ویژوال chromophore 9-cis-شبکیه یک ویتامین A آنالوگ است که می تواند فرم بصری رنگدانه در سلول های شبکیه چشم در نتیجه تولید یک عنصر حساس به نور شبکیه چشم.

“در یک مطالعه قبلی ما نشان داد که دیابت, علل کمبود ویتامین A در شبکیه چشم که منجر به بدتر شدن چشم انداز حتی قبل از هر گونه تغییرات عروقی دیده می شود. که پیدا کردن led به فرض که در اوایل تغییرات در چشم انداز در دیابت احتمالا ناشی از کمبود ویتامین A در شبکیه چشم” توضیح محقق سرب Gennadiy Moiseyev, دکترا, گروه فيزيولوژی دانشگاه اوکلاهما مرکز علوم بهداشت, Oklahoma City, OK, ایالات متحده آمریکا.

در اين مطالعه محققان فرض است که درمان موش های ديابتی با 11-cis-شبکیه می تواند نجات عملکرد بصری. آنها به بررسی اثر آن در آکیتا موش ژنتیکی مدل از نوع 1 دیابت با اندازه گیری electroretinogram (ERG) پاسخ, شبکیه اکسیداتیو استرس و عصبی آپوپتوز (مرگ سلولی). ارگ انجام شد و در دو گروه سه-ماه-پیر آکیتا موش و یک گروه غیر دیابتی موش های گروه کنترل همسان شده از نظر سن و زمینه ژنتیکی. یک گروه از آکیتا موش تحت درمان با 9-cis-شبکیه و دیگر با یک وسیله نقلیه راه حل است. میانگین غلظت گلوکز خون و وزن بدن موش ها اندازه گيري شد ماهانه در طول مطالعه. آکیتا موش ها نشان داد غلظت گلوکز بالا در طول مطالعه. ERG ضبط و rhodopsin سنجش انجام شد دو ساعت پس از 9-cis-شبکیه تزریق در حالی که ارزیابی از مرگ سلولی توسط ELISA و تانل سنجش هر دو انجام می شود 24 ساعت پس از تزريق ،

نتایج نشان داد که عملکرد بصری در موش های ديابتی بهبود یافته به طور قابل توجهی پس از درمان با تک دوز 9-cis-شبکیه. علاوه بر این محققان گزارش شده است که در درمان کاهش استرس اکسيداتيو در شبکیه چشم, کاهش شبکیه سلول مرگ و انحطاط شبکیه چشم و بهبود عملکرد بصری.

“این کار پشتیبانی از ما رمان فرضیه که دیابت ناشی از اختلال در سوخت و ساز ویتامین A در چشم است که مسئول کاهش بینایی تابع در مراحل اولیه رتینوپاتی دیابتی” اظهار نظر دکتر Moiseyev. “در حال حاضر هیچ درمانی در دسترس برای جلوگیری از توسعه شبکیه از عوارض در بیماران مبتلا به دیابت است. این مطالعه نشان می دهد که تحویل بصری chromophore به چشم دیابتی ممکن است نشان دهنده یک استراتژی درمانی بالقوه برای مراحل اولیه رتینوپاتی دیابتی برای جلوگیری از از دست دادن بینایی در بیماران مبتلا به دیابت است.”

به طور سنتی, رتینوپاتی دیابتی در نظر گرفته شد یک بیماری ناشی از آسیب شناسی عروق خونی در شبکیه چشم به موجب آن بافت حساس به نور در پشت چشم (فوندوس) آسیب دیده می شود. بیماران مبتلا به دیابت اغلب تجربه کاربردی کسری در تاریکی سازگاری حساسیت کنتراست و رنگ ادراک قبل از هر گونه عروق خونی کوچک آسیبهای شناسایی شده در چشم فوندوس. اما داده های اخیر اهمیت ویتامین A به صورت عادی عملکرد بصری. آن را به عنوان یک پیش ماده برای حساس به نور 11-cis-شبکیه به chromophore از رنگدانه های بصری است که می تواند تولید یک نور حساس به پروتئین در شبکیه چشم است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط الزویر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>