فعال مواد ایجاد شده از میکروسکوپی در حال چرخش ذرات

در سطح اتمی یک لیوان آب و یک قاشق مربا خوری کریستالی نمک نمی تواند نگاه متفاوت تر. آب اتم حرکت آزادانه و به طور تصادفی در حالی که کریستال های نمک هستند در محل قفل شده است در یک شبکه. اما برخی از مواد جدید به تازگی مورد بررسی قرار گرفته توسط محققان در آمریکا وزارت انرژی (DOE) آزمایشگاه ملی آرگون ای نشان می دهد جذاب گرایش به گاهی اوقات رفتار مانند آب و گاهی اوقات مانند نمک به آنها جالب خواص حمل و نقل و برگزاری بالقوه وعده برای برنامه های کاربردی مانند مخلوط کردن و تحویل در صنعت داروسازی است.

این به اصطلاح فعال مواد حاوی کوچک ذرات مغناطیسی که خود سازماندهی به زنجیره های کوتاه از ذرات یا اسپینرها و به شکل یک شبکه مانند ساختار هنگامی که یک میدان مغناطیسی اعمال شده است. “فعال مواد نیاز به یک منبع انرژی خارجی برای حفظ ساختار خود گفت:” آرگون مواد دانشمند آلکسی snezhko را یک نویسنده از مطالعه.

بر خلاف قبلی آزمایش های مربوط به فعال مواد که در نگاه ذرات است که نشان از حرکت خطی این ریسندگی به دست آوردن یک دست — مانند راست یا چپ دست-که باعث می شود آنها را به چرخش در یک جهت خاص است.

این twirling چرخش به حالت تعلیق مونتاژ خود نیکل ریسندگی ایجاد یک گرداب مانند اثر است که در آن ذرات مختلف می توانید در صورت به گردابه های ایجاد شده توسط همسایگان خود است. “ذرات حرکت نمی کند خود را, اما آنها می تواند کشیده شده در اطراف” snezhko را گفت. “نکته جالب این است که شما می توانید این بسیار به سرعت چرخش سازه ها که به ظاهر و در عین حال بزرگتر سیستم است که هنوز هم, اما آن باقی مانده است بسیار فعال است.”

به عنوان ذرات شروع به گرد هم می آیند گرداب ایجاد شده توسط چرخش, حرکت-در رابطه با فعل و انفعالات مغناطیسی — کشیدن آنها حتی نزدیک ایجاد یک ثابت کریستالی-مانند مواد حتی به عنوان ریسندگی هنوز هم می چرخند.

این آرگون محققان می خواستم به دانستن چگونه یک غیر عنکبوتی که تار میتند ذرات خواهد بود و حمل و نقل از طریق فعال شبکه. با توجه به snezhko را سریع چرخش از ریسندگی ایجاد توانایی برای این محموله ذرات به حرکت را از طریق شبکه بسیار سریع تر از آنها را از طریق مواد طبیعی است. “در به طور منظم انتشار فرایند گرفتن یک ذره از یک طرف مواد دیگر است که وابسته به درجه حرارت و طول می کشد بسیار طولانی تر از مدت زمان,” او گفت:.

حمل و نقل غیر عنکبوتی که تار میتند ذرات نیز بستگی به فاصله بین ریسندگی. اگر ریسندگی قرار دارد به اندازه کافی دور از هم غیر عنکبوتی که تار میتند ذرات سفر خواهد کرد آشفته مختلف ریسندگی مانند یک قایق سفر کردن یک سری از whitewater رپیدز. اگر این ذرات در شبکه با هم نزدیک تر آمد غیر عنکبوتی که تار میتند ذرات می تواند تبدیل به دام افتاده در یک سلول انفرادی از شبکه.

“هنگامی که این ذرات می آید در یک سلول از طریق خود پر هرج و مرج حرکت ما می توانیم در این زمینه به طوری که این شبکه کمی کاهش ساخت احتمال ذرات به ترک آن محل در شبکه بسیار پایین” snezhko را گفت.

این مواد همچنین نشان داد که توانایی به انجام تعمیر شبیه به یک بافت بیولوژیکی. زمانی که محققان ساخته شده است یک سوراخ در, شبکه, شبکه اصلاح شود.

با نگاه کردن به سیستم با صرفا چرخشی حرکت snezhko را و همکارانش بر این باورند که آنها می توانید طراحی سیستم های خاص حمل و نقل ، “وجود دارد بسیاری از راه های مختلف برای گرفتن یک شی در یک ماده از نقطه A به نقطه B و این نوع از خود مجلس می تواند مناسب برای مختلف دینامیک,” او گفت:.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/Argonne National Laboratory. Original نوشته شده توسط Jared Sagoff. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>