اضافه کردن آرایه ای از ادویه جات ترشی جات به وعده غذایی خود را یک راه یقین به آن را خوشمزه تر اما جدید Penn State تحقیقات نشان می دهد این ممکن است باعث افزایش فواید سلامتی آن نیز هست.

در یک مطالعه تصادفی کنترل شده تغذیه مطالعه محققان دریافتند که هنگامی که شرکت کنندگان از خوردن یک وعده غذایی سرشار از چربی و کربوهیدرات ها با شش گرم از مخلوط ادویه افزود: شرکت کنندگان مجبور به کاهش التهاب نشانگر در مقایسه با زمانی که آنها از خوردن یک وعده غذایی با کمتر و یا هیچ ادویه جات ترشی جات.

“اگر ادویه جات ترشی جات هستند که برای خوشایند شما آنها ممکن است یک راه را به بالا یا چربی بالا و کربوهیدرات وعده غذایی سالم تر” گفت: Connie راجرز دانشیار علوم تغذیه. “ما نمی توانیم بگوییم از این مطالعه اگر آن را به یک ادویه خاص است اما خاص از این ترکیب به نظر می رسید سودمند خواهد بود.”

محققان با استفاده از مخلوطی از ریحان و برگ سرخ مایل به قرمز, فلفل سیاه, دارچین, تخم گشنیز, زیره سبز, زنجبیل, پونه کوهی, جعفری, فلفل قرمز و رزماری و آویشن و زردچوبه برای مطالعه که به تازگی منتشر شده در مجله تغذیه.

با توجه به راجرز قبلی تحقیقات مرتبط با انواع ادویه جات ترشی جات مختلف مانند زنجبیل و tumeric با خواص ضد التهابی است. علاوه بر این التهاب مزمن قبلا در ارتباط با بهداشت ضعیف و نتایج مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی و چاقی و اضافه وزن است که حدود 72 درصد از جمعیت ایالات متحده.

در بیشتر سال های اخیر محققان دریافته اند که التهاب می تواند سنبله پس از یک فرد می خورد یک وعده غذایی سرشار از چربی و یا شکر. در حالی که مشخص نیست که آیا این انفجار کوتاه — به نام التهاب حاد — می تواند باعث التهاب مزمن راجرز گفت: آن را مشکوک آنها یک عامل به خصوص در افراد مبتلا به اضافه وزن یا چاقی است.

“در نهایت استاندارد طلا خواهد بود برای به دست آوردن مردم به خوردن سالم و به از دست دادن وزن و ورزش است اما کسانی که تغییرات رفتاری آنها دشوار است و زمان می برد” راجرز گفت. “بنابراین در این فاصله ما می خواستم برای کشف این که آیا ترکیبی از ادویه جات ترشی جات است که مردم در حال حاضر با آشنا و مناسب می تواند در یک وعده غذایی می تواند اثر مثبت داشته باشد.”

برای مطالعه محققان استخدام 12 مردان بین سنین 40 و 65 با اضافه وزن و یا چاقی و حداقل یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی. راجرز گفت: نمونه انتخاب شد چرا که مردم در این جمعیت تمایل دارند در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به فقیر سلامت است.

به صورت تصادفی هر یک از شرکت کنندگان خوردند سه نسخه از یک وعده غذایی سرشار از چربی اشباع شده و کربوهیدرات ها در سه روز جداگانه: یکی با ادویه جات ترشی جات یک با دو گرم ادویه مخلوط و یک با شش گرم از این ادویه مخلوط. محققان جلب نمونه خون قبل و پس از هر وعده غذایی ساعتی برای چهار ساعت به اندازه گیری شاخص های التهابی.

“علاوه بر این ما کشت سلول های سفید خون و تحریک آنها به سلولها برای پاسخ به التهابی محرک شبیه به آنچه اتفاق می افتد در حالی که بدن شما در حال مبارزه با یک عفونت” راجرز گفت. “ما فکر می کنم که مهم است چرا که این نماینده از آنچه اتفاق می افتد در بدن است. سلول ها روبرو می شوند یک پاتوژن و تولید التهابی سايتوکاين.”

پس از تجزیه و تحلیل داده ها محققان دریافتند که التهابی سايتوکاين شد کاهش می یابد پس از وعده غذایی حاوی شش گرم از ادویه جات ترشی جات در مقایسه با وعده غذایی حاوی دو گرم از ادویه جات ترشی جات و یا هیچ ادویه جات ترشی جات. راجرز گفت: شش گرم تقریبا ترجمه به بین یک قاشق چای خوری به یک قاشق غذاخوری بسته به اینکه چگونه ادویه جات ترشی جات خشک هستند.

در حالی که محققان نمی توانید مطمئن باشید که ادویه و یا ادویه جات ترشی جات در حال کمک به اثر یا مکانیسم دقیق که در آن اثر ایجاد شده است راجرز گفت: این نتایج نشان می دهد که این ادویه دارای خواص ضد التهابی است که برای کمک به جبران التهاب ناشی از کربوهیدرات بالا و چربی بالا غذا.

علاوه بر این راجرز گفت که یک دوم مطالعه با استفاده از همان افراد انجام شده توسط محققان Penn State پنی کریس-Etherton و کریستینا پترسون نشان داد که شش گرم از ادویه جات ترشی جات منجر به کوچکتر پس از وعده غذایی کاهش “جریان واسطه اتساع” خون در عروق — اندازه گیری رگ های خونی انعطاف پذیری و نشانگر سلامت رگ های خونی.

در آینده راجرز گفت: او کریس-Etherton و پترسن خواهد شد کار بر روی مطالعات بیشتر برای تعیین تاثیر می گذارد از ادویه جات ترشی جات در رژیم غذایی در سراسر دوره های طولانی تر از زمان و در عرض متنوع تر جمعیت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im