افزودن لجن فاضلاب در خاک ارتقاء مقاومت آنتی بيوتيکی در یک مطالعه از دانشگاه گوتنبرگ نشان می دهد.

برخی از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنیم تا پایان در لجن فاضلاب همراه با انواع آنتی بیوتیک مقاوم در برابر باکتری های موجود در مدفوع. وجود دارد یک نگرانی گسترده است که پخش كردن لجن در زمین های کشاورزی را کمک به توسعه یا گسترش مقاومت آنتی بيوتيکی.

در یک مطالعه علمی محققان مرکز مقاومت آنتی بيوتيکی تحقیقات مراقبت در دانشگاه گوتنبرگ بررسی اثرات بیش از سی سال به طور منظم گسترش لجن به خاک.

این گروه تحقیقاتی به رهبری پروفسور Joakim لارسون, در زمان استفاده از زمینه کشاورزی محاکمه در جنوب سوئد که در آن زمین استفاده می شود برای رشد محصولات مختلف اصلاح شده است با هضم لجن هر چهار سال از اوایل 1980s. در تعداد زیادی از توطئه های لجن پخش شد از نزدیکی و درمان گیاه در دوزهای مختلف در حالی که در موازات توطئه تنها معدنی کود اضافه شد.

همراه با محققان از دانشگاه Umeå و دانشگاه کپنهاگ, گروه تحقیقاتی از گوتنبرگ مطالعه اثرات سطوح آنتی بیوتیک ها و دیگر مواد ضد باکتری در لجن و خاک مقاومت ژن مقاوم در برابر باکتری ها و همچنین چه گونه از باکتری ها که مشترک در خاک.

“نتیجه کلی این است که تقریبا هیچ چیز اتفاق می افتد. همه چیز را مورد مطالعه قرار دهیم به نظر می رسد در مورد مشابه در خاکهای مختلف بدون در نظر گرفتن اینکه تعداد زیادی از لجن کمی لجن بدون لجن و یا فقط معدنی کود اضافه شد. هیچ آنتی بیوتیک ها انباشته شده در خاک نه هر باکتری های مقاوم. تنها پاک کردن چیزی که ما می بینیم این است که تامین مواد مغذی را تحت تاثیر قرار است که گونه های باکتری رشد در خاکهای می گوید:” Joakim لارسون.

روشن است که ارزش در بازگشت مواد مغذی به زمین های کشاورزی و در نتیجه نزدیک چرخه. در همان زمان فاضلاب و لجن تولید شده وجود دارد در حال انباشت امتیاز برای بسیاری از مواد شیمیایی استفاده کنیم در جامعه است.

“ما در اين مطالعه به خطرات مرتبط با مقاومت به آنتی بیوتیک است که تنها یکی از چندین قطعه از پازل را در ارزیابی مزایا و خطرات استفاده از لجن به عنوان کود. و از نقطه نظر علمی کوچک جلوه هرگز نمی تواند به طور کامل حذف شدند. در کشورهای دیگر با بالاتر آنتی بیوتیک استفاده بیشتر مقاوم در برابر باکتری های موجود در مدفوع انسان فلور مختلف فاضلاب و لجن روش های درمان و دوز بالاتر از لجن خطرات می تواند به وضوح نمی توان حذف شدند. با این وجود, پخش كردن لجن در زمین های کشاورزی به میزان و در راه انجام شده در سوئد امروز به نظر نمی رسد برای مطرح هر گونه خطر آشکار رانندگی مقاومت در برابر توسعه است. که خبر خوبی است” نتیجه گیری Joakim لارسون.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه گوتنبرگ. Original نوشته شده توسط Margareta Gustafsson Kubista. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de