تبعیض سنی قوانین را نمی محافظت از زنان مسن تر به عنوان آنها را مردان مسن

زنان در نیروی کار باید در نظر گرفته شود در مجموع به عنوان یک منحصر به فرد جمعیتی که شامل هر دو جنس و سن اگر آنها به اندازه کافی دریافت حمایت در برابر تبعیض در محل کار با توجه به یک مقاله جدید منتشر شده توسط دانشگاه در بوفالو اقتصاددان.

“تبعیض سنی قوانین ممکن است بی اثر و یا کمتر موثر برای خانم های مسن می گوید:” جوآن آهنگ مک لافلین استادیار اقتصاد در UB کالج علوم و هنر. “این زنان در حال سقوط از طریق ترک.” اثربخشی این قوانین بسیار مهم است نه تنها در حفاظت در برابر ذاتی بی عدالتی تبعیض, اما در حصول اطمینان از زنده ماندن از امنیت اجتماعی است.

“ما انتظار برای دیدن ادامه داد: کاهش در نسبت کارگران بازنشسته و افراد در آینده نزدیک به عنوان جمعیت سنین می گوید:” مک لافلین. “این افزایش در وابستگی نسبت به یک تهدید جدی امنیت اجتماعی پرداخت بدهی موضوع است. به کارگیری زنان که می خواهند برای ادامه کار است یک راه برای نفوذ است که نسبت.”

تبعیض سن در قانون استخدام سال 1967 (ADEA) و عنوان هفتم از حقوق مدنی قانون (بند هفتم) بخشی از یک مجموعه ای از دولت و قوانین فدرال در نظر گرفته شده برای ارائه فرصت های شغلی برابر. ADEA منع تبعیض سن در حالی که عنوان VII منع تبعیض جنسیتی.

این قانون اما عملکرد مستقل از یکدیگر و به خوبی کار نمی کند در کنسرت چرا که هر یک جداگانه اساسنامه. دادگاه پس از آن معمولا اجازه می دهد تا موارد است که آنها را ترکیب. این یا سن یا جنسیت در موارد تبعیض که نتواند در نهایت به گارد در برابر شرایط مواجه با زنان: intersectional تبعیض نقطه که در آن چند دموگرافيک مسئول محدود کردن فرصت های.

مک لافلین می گوید: تحقیقات قبلی نشان می دهد که این قوانین به نظر می رسد برای حفاظت از کارگران مرد مسن. او همچنین اشاره می کند مطالعات نشان دیفرانسیل درمان در برابر زنان و نقش ظاهر.

“این نظریه می تواند توضیح دهد که چرا کارفرمایان ممکن است نشان می دهد عوارض جانبی درمان در برابر زنان مسن تر که ممکن است متفاوت از مردان مسن,” او می گوید.

و در حالی که ادبیات موجود است نمونه پژوهش به دنبال به طور انحصاری در هر سن و جنسیتی, تبعیض, مک لافلین, مقاله منتشر شده در مجله کارشناسی کاراست که برای اولین بار به بررسی تفاوت جنسیتی در اثر تبعیض سنی قوانین در نتایج برای کارگران مسن تر ،

به او آزمایش فرضیه در پتانسیل ناکارآمدی antidiscrimination اساسنامه این مقاله متکی بر دو شناسایی استراتژی های بررسی قوانین’ اثرات در مردان مسن و زنان در هر دو سطح فدرال و ایالتی.

“شواهد نشان میدهد که هر دو دولت سنی تبعیض قوانین و ADEA بهبود بازار کار نتایج برای مردان مسن تر بود اما به مراتب کمتر اثر مطلوب در زنان مسن می گوید:” مک لافلین. “در برخی از موارد که من پیدا کردم که تبعیض سنی قوانین را بهبود نمی بخشد بازار کار نتایج برای خانم های مسن در همه.”

این مقاله یافته های قوی پشتیبانی از ایجاد یک محافظ جدید کلاس کارگران برای خانم های مسن.

“من انجام آزمایش های متعدد به دنبال جایگزین توضیحات در مورد تفاوت در سن تبعیض قوانین می گوید:” مک لافلین. “همه نتایج به طور مداوم پیدا کردن که تبعیض سنی بودند به مراتب کمتر موثر برای زنان در مقایسه با مردان مسن تر است.

“قدیمی تر زنان intersectional تبعیض باید به رسمیت شناخته شود به عنوان یک جداگانه عمل باعث,” او می گوید.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه در بوفالو. Original نوشته شده توسط برت Gambini. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de