سیسرو مرگ در 42 B. C. E. نشانه پایان جمهوری روم. آیا یک آتشفشان تسریع آن می گیرند ؟

© Holbarn بایگانی/Bridgeman تصاویر

برای سنین سایه یک آتشفشان است آویزان بیش از سقوط جمهوری روم. باستان مورخان گفته از خورشید ناپدید شدن مرموز پس از ژولیوس سزار قتل در 44 B. C. E. بود که به دنبال حملات سرد و شکست محصول. در حال حاضر یک تیم از دانشمندان و مورخان کشف شده است که یکی از بزرگترین و شناخته شده فوران در تاریخ زده در 43 B. C. E.—به طور بالقوه کمک به 2 سال از عجیب و غریب, آب و هوا و قحطی به عنوان جمهوری حل شده و امپراتوری شکل گرفت.

به آسمان تاریک پس از سزار ترور در نیمه ماه مارس به احتمال زیاد ناشی از شناخته کوچک فوران در کوه Etna. اما در اوایل سال آینده در ماه ژانویه و یا فوریه آلاسکا Okmok آتشفشان در جزایر Aleutian منفجر پشته آن تشکیل یک غول 10 کیلومتری گسترده لبه دهانه. آتشفشان شمالی محل بدان معنی است که نور خورشید مسدود کردن ذرات می تواند به کم دروغ استراتوسفر قطب شمال که در آن آنها را به راحتی گسترش در سراسر نیمکره شمالی به گزارش محققان در یک مطالعه جدید منتشر شده امروز در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم. “ما کاملا می توانید می گویند این فوران آتشفشانی تولید شدید آب و هوا می گوید:” جوزف مک کانل یک glaciologist در بیابان موسسه تحقیقات و مطالعه منجر نویسنده.

اگر فوران در واقع کمک به قحطی و دیگر اختلال در آن می تواند کمک امپراتوری روم تحکیم کنترل خود مک کانل می گوید. “پایان جمهوری اتفاق افتاده در طول این سال ها از آب و هوا” او می گوید. “این ممکن است تصادف اما به نظر نمی رسد به احتمال زیاد.”

برخی از محققان تردید دارند و اشاره می کنند که جمهوری شد در راه خود را به خوبی قبل از فوران. سزار عبور از خط مرزی در 49 B. C. E. تسریع روم جنگ داخلی; 5 سال بعد او به نام دیکتاتور برای زندگی است. “مشکلات با جمهوری شد, سیاسی عمیق در مبدا مبارزه بین اعضای نخبگان نه یک انقلاب مردمی و یا امرار معاش بحران می گوید:” مرد میدلتون, یک باستان شناس در دانشگاه چارلز. و اگر چه آشنایی و شناسایی فوران نگاه جبهة شواهدی در حمایت از این آتشفشان را در آب و هوا تاثیر نازک است به خصوص برای مدیترانه می گوید: Kevin Anchukaitis یک paleoclimatologist در دانشگاه آریزونا. “از داده های کمی ما محلی آب و هوا ممکن است کمی پیچیده تر است.”

خوشه در نور-مسدود کردن سولفات ذرات بهبود از اعماق هسته یخ در گرینلند قبلا نشان داد که عمده فوران رخ داده در اطراف این زمان اما محل دقیق آن و زمان رمز و راز بود. مک کانل تیم مورد بررسی قرار گرفت یکی از این هسته از گرینلند شمالی, شمارش پایین در زمان از طریق هسته سالانه لایه از شناخته شده اندونزی, فوران در 1257 C. E. تیم در بر داشت روشن و سنگین سنبله گوگرد در 43 B. C. E. اندازه گیری ایزوتوپ گوگرد نیز روشن ساخته است که ذرات شده بود در معرض تابش اشعه فرابنفش در استراتوسفر که در آن آنها می تواند گسترش و معطل برای ماه ها و یا سال قبل از بازگشت به زمین است.

در یکی دیگر از یخ هسته محققان دریافتند 35 ذرات آتشفشانی شیشه ای. آنها در مقایسه با ترکیب شیشه با ژئوشيميايی اثر انگشت از آتشفشان شناخته شده است به طور فعال در آن زمان بود. اغلب چنین تطبیق است مبهم و مجمل است. اما این بار تنها Okmok یک سپر آتشفشان که فعال باقی می ماند امروز می تواند آن را توضیح دهید. “کوچک شیشه ای ذرات یخ در یک عقد قطعه از شواهد می گوید:” سیوان دیویس جغرافی در دانشگاه سوانزی بود که درگیر در مطالعه است.

دانشمندان سپس شبیه سازی فوران در یک مدل آب و هوا—برخی دانشمندان فکر می کنم بزرگ نمایی اثر خنک کننده از فوران و دریافتند که ذرات معلق در هوا می تواند داشته باشد و سرد در جنوب اروپا و شمال آفریقا تا 7°C. این تیم نگاه برای گزینش در مورد آب و هوا در سه درخت حلقه archives است که کشش این دور برگشت. آنهایی که از اسکاندیناوی و آمریکای شمالی نشان می دهد روشن خنک کننده در 43 و 42 B. C. E. اما یکی از رشته کوه های آلپ را نشان می دهد یک خنک کننده روند آغاز شد که از 10 سال قبل از فوران با 45 B. C. E. آن جالبترین سال Anchukaitis می گوید. “اگر ما در حال اتصال روم جمهوریخواه تاریخ به آب و هوا و آتشفشان ما باید بیشتر از این پرونده,” او می گوید.

چه وجود اسناد تاریخی. نامه از سیسرو روم دولتمرد که مرگ در 42 B. C. E. در نظر گرفته شده است نمادین پایان جمهوری ذکر است آب و هوای سرد در زمان فوران. منابع دیگر سند قحطی در شمال ایتالیا که از ماه آوریل و در شمال یونان سال آینده. پلوتارک های مشهور رومی شرح حال نوشت که مردان در مارک آنتونی ارتش مواجه وحشتناک قحطی در آوریل 43 B. C. E. بود و به خوردن میوه های وحشی, ریشه و پوست. Appian یک مورخ گفت: رم ویران شد توسط قحطی در 42 B. C. E.

شبیه قحطی دیده می شد در مصر و آن را وسوسه انگیز به حدس و گمان که آنها تضعیف مصر و آن را یک لحظه مناسب برای پروژه ا کتاویان سزار جانشین به تسخیر آن و سفت نگه دارید خود را در امپراتوری نوپای می گوید: یوسف منینگ, یک مورخ در دانشگاه ییل. “چالش این است که نمی شود overdramatic,” او می گوید.

چرا که حتی با این برنامه به طور بالقوه بزرگ خنک کننده رویداد مدیترانه جامعه نمی سقوط منینگ می گوید. این است که نه جبر محیط زیست. “آن پیچیده تر از سقوط و یا انعطاف پذیری” او می گوید. برخی از مردم به خوبی پاسخ داده و برخی ضعیف. پاسخ منطقه ای و ظریف—و به طور بالقوه او می افزاید: یک مطالعه کامل برای چگونه بشریت امروز را به پاسخ خود را با تغییر آب و هوا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی