جلبک ها به عنوان زندگی biocatalysts برای یک صنعت سبز

بهتر است هنوز هم زندگی جلبک ها را می توان به عنوان biocatalysts برای برخی از مواد و آنها را به همکاری بستر همراه تولید آن را در شیوه ای سازگار با محیط زیست از طریق فتوسنتز است. این تیم منتشر شده در گزارش خود در جلبکی تحقیقات در 17. ژوئن 2020.

این یک سوال از ساختار 3D

بسیاری از مواد شیمیایی در لوازم آرایشی و مواد غذایی یا داروها می تواند فرض کنیم کمی متفاوت سه بعدی سازه با تنها یکی از آنها تولید مورد نظر عطر یا پزشکی اثر است. شیمیایی تولید مناسب مواد اغلب سازگار با محیط زیست به عنوان آن نیاز به درجه حرارت بالا و یا حلال های ویژه. در طبیعت این پروتئین های خاصی وجود دارد که تولید محصول مورد نیاز در خفیف درجه حرارت و در آب. در این روند آنها اغلب تولید دقیقا 3D ساختار ماده مورد نیاز است که توسط صنعت.

این به اصطلاح زرد آنزیم OYEs برای کوتاه خود را مدیون نام خود را به طور طبیعی زرد رنگ است. آنها رخ می دهد در باکتری ها, قارچ ها و گیاهان در بخشی به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته و پیشنهاد قابل توجهی از پتانسیل زیستی مبتنی بر اقتصاد است. اما آنها یک نقطه ضعف: به منظور انجام واکنش آنها, آنها نیاز به همکاری بستر طريق تجمع nadph (نیکوتین آمید adenine dinucleotide phosphate). در سلول های زنده این مولکول کوچک تولید شده است از طریق فرایند های متابولیک در حالی که آن تولید مواد شیمیایی بسیار گران قیمت است; به عنوان یک نتیجه از استفاده تجاری از OYEs جان باختند.

OYEs از جلبک سبز تک سلولی: دو پرنده با یک سنگ

این تیم تحقیقاتی از بوخوم کشف چندین OYEs در جلبک سبز تک سلولی. “برای یک برنامه گسترده ای صنعت نیاز OYEs که همچنین می تواند تولید مولکول های غیر معمول” توضیح می دهد که پروفسور توماس Happe رئیس Photobiotechnology گروه تحقیقاتی در RUB. “جلبک دارای بسیار پیچیده مسیرهای متابولیک و در نتیجه ایده آل منابع برای رمان biocatalysts.” این پژوهشگران تجزیه و تحلیل جلبکی OYEs در لوله آزمایش و نشان داد که آنها قادر به تبدیل بسیاری از تجاری قابل دوام مواد. “این هیجان انگیز چیزی است که زندگی جلبک ها نیز می تواند انجام واکنش های مورد نیاز در صنعت” اشاره دانشجوی دکتری استفانی Böhmer نویسنده سرب از مطالعه. “پس از جلبک تولید طريق تجمع nadph با استفاده از فتوسنتز یعنی با نور خورشید co-بستر از OYEs عرضه شده است سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه در راه است.”

قول همکاری

نویسندگان اشاره می کنند که این مطالعه نشان می دهد اهمیت همکاری بین محققان از رشته های مختلف است و این صنعت می تواند یک شریک ارزشمند که آغاز تحقیقات پایه. چهار پژوهش از پژوهش و آموزش گروه “Micon — میکروبی بستر تبدیل” است که با بودجه بنیاد پژوهش آلمان کمک تخصص خود را به مطالعه. این پروژه زاییده افکار از Solarbioproducts روهر یک spin-off ایجاد شده توسط Wirtschaftsförderungsgesellschaft هرن و توماس Happe با هدف توسعه مفاهیم به صورت سازگار با محیط زیست جلبک بیوتکنولوژی. “ما یک گام بزرگ به سوی یک صنعت سبز” نتیجه گیری اتفاق افتاده. “این ممکن نبود بدون همکاری است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط روهر-دانشگاه بوخوم. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de