آلما کشف عظیم دیسک دوار در اوایل جهان

ما در 13.8 میلیارد ساله جهان, ترین کهکشان مانند کهکشان راه شیری شکل به تدریج به خود توده بزرگ نسبتا دیر است. اما یک کشف جدید ساخته شده با Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) از یک دیسک دوار کهکشان دیده می شود زمانی که جهان تنها ده درصد از آن زمان سن و چالش های سنتی مدل galaxy سازند. این پژوهش به نظر می رسد در 20 مارس سال 2020 در مجله طبیعت.

کهکشان DLA0817g با نام مستعار ولف دیسک پس از اواخر ستاره شناس Arthur M. ولف ترین دور چرخش دیسک کهکشان تا کنون مشاهده شده است. بی نظیر قدرت آلما ساخته شده این امکان را به دیدن این کهکشان در حال چرخش در 170 مایل (272 کیلومتر) در هر ثانیه شبیه به کهکشان راه شیری.

“در حالی که مطالعات قبلی اشاره در وجود این اوایل چرخش گاز غنی از دیسک کهکشان لطف آلما ما در حال حاضر باید بدون ابهام شواهدی وجود دارد که آنها رخ می دهد به عنوان اوایل به عنوان 1.5 میلیارد سال پس از انفجار بزرگ” گفت: سرب نویسنده مارسل Neeleman از موسسه ماکس پلانک برای نجوم در هایدلبرگ, آلمان.

چگونه ولف دیسک فرم ؟

کشف ولف دیسک را فراهم می کند یک چالش برای بسیاری از کهکشان شکل گیری شبیه سازی که پیش بینی است که عظیم کهکشان ها در این مرحله در تکامل کیهان رشد از طریق بسیاری از ادغام کوچکتر از کهکشان ها و توده گاز است.

“ترین کهکشان هایی که ما پیدا کردن اولیه در جهان مانند قطار wrecks زیرا آنها تحت سازگار و اغلب ‘خشونت’ ادغام” توضیح Neeleman. “این ادغام آن را دشوار است به شکل مرتب سرد چرخش دیسک مانند مشاهده می کنیم در حال حاضر ما هستی.”

در بسیاری از کهکشان تشکیل حالات کهکشانها تنها شروع به نشان می دهد به خوبی شکل گرفته دیسک حدود 6 میلیارد سال پس از انفجار بزرگ. واقعیت این است که ستاره شناسان در بر داشت چنین دیسک کهکشان در زمانی که جهان تنها ده درصد از آن زمان سن و سال نشان می دهد که دیگر پروسه رشد باید تحت سلطه.

“ما فکر می کنم ولف دیسک رشد کرده است در درجه اول از طریق اتحاد ثابت از گاز سرد” گفت: J. خاویر Prochaska از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز و coauthor از کاغذ. “هنوز هم یکی از سوالاتی که باقی می ماند این است که چگونه به جمع آوری یک گاز بزرگ توده در حالی که حفظ یک نسبتا پایدار دیسک دوار.”

ستاره تشکیل

این تیم همچنین با استفاده از بنیاد ملی علوم را Karl G. Jansky آرایه بسیار بزرگ (VLA) و NASA/ESA تلسکوپ فضایی هابل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شکل گیری ستاره در ولف دیسک. در رادیو موج آلما نگاه galaxy حرکات و جرم اتمی گاز و گرد و غبار در حالی که VLA اندازه گیری میزان جرم مولکولی — سوخت برای ستاره سازند. در اشعه ماوراء بنفش نور هابل مشاهده ستاره های عظیم. “ستاره رای گیری در ولف دیسک است که حداقل ده برابر بیشتر از کهکشان ما” توضیح Prochaska. “باید آن را یکی از مولد ترین دیسک کهکشانها در اوایل جهان است.”

‘معمولی’ کهکشان

این ولف دیسک برای اولین بار کشف شد توسط ALMA در سال 2017. Neeleman و تیم خود را پیدا کهکشان زمانی که آنها با بررسی نور از دور کوازار. نور از کوازار جذب شده به عنوان آن را از طریق یک مخزن گاز هیدروژن در اطراف کهکشان — که چگونه از آن خود را نشان داد. به جای به دنبال نور مستقیم از بسیار روشن است اما بیشتر نادر در کهکشان ها ستاره شناسان با استفاده از این ‘جذب’ روش برای پیدا کردن ضعیف و بیشتر ‘عادی’ و کهکشانها در اوایل جهان.

“این واقعیت که ما در بر داشت ولف دیسک با استفاده از این روش به ما می گوید که متعلق به جمعیت عادی از کهکشان ها در حال حاضر در اوایل دوران” گفت: Neeleman. “هنگامی که ما جدیدترین مشاهدات با آلما شگفت انگیزی نشان داد که در آن در حال چرخش است ما متوجه شد که در اوایل چرخش دیسک کهکشان به عنوان نادر که ما فکر و وجود دارد که باید خیلی بیشتر از آنها وجود دارد.”

“این مشاهدات تجسم چگونه درک ما را از جهان پیشرفته با advanced حساسیت که آلما به ارمغان می آورد به رادیو نجوم” گفت: جو Pesce, برنامه ستاره شناسی مدیر در بنیاد ملی علوم آمریکا که بودجه تلسکوپ. “آلما اجازه می دهد تا ما را به ایجاد جدید و غیر منتظره یافته با تقریبا در هر مشاهده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>