یک تیم بین المللی از ستاره شناسان با استفاده از Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) اسیر لحظه زمانی که یک ستاره برای اولین بار شروع به تغییر محیط زیست است. ستاره اتحاد خارج با سرعت بالا دوقطبی گاز جت که در حال حاضر برخورد با مواد اطراف آن; سن مشاهده شده جت است که تخمین زده می شود کمتر از 60 سال است. این ویژگی کمک به دانشمندان در درک چگونگی اشکال پیچیده از سیاره ای سحابی تشکیل شده است.

آفتاب مانند ستاره تکامل به اغراق تا غول قرمز در مرحله نهایی از زندگی خود را. سپس ستاره اخراج گاز به شکل یک مانده به نام یک سحابی سیاره ای. وجود طیف گسترده ای از اشکال از سیاره ای سحابی; برخی از آنها کروی اما دیگران در حال دو قطبی و یا نشان می دهد پیچیده سازه. ستاره شناسان علاقه مند به ریشه های این طیف اما ضخیم گرد و غبار و گاز اخراج توسط یک ستاره پنهان کردن این سیستم و آن را دشوار است به منظور بررسی عملکرد داخلی از این روند است.

برای مقابله با این مشکل یک تیم از اخترشناسان به رهبری دانیل Tafoya در دانشگاه صنعتی چالمرز سوئد اشاره کرد و آلما در W43A یک سیستم ستاره در حدود 7000 سال نوری از زمین در صورت فلکی عقاب عقاب.

با تشکر از علما را با وضوح بالا این تیم به دست آمده بسیار دقیق از نظر فضای اطراف W43A. “قابل توجه ترین سازه های آن کوچک و دو قطبی جت می گوید:” Tafoya سرب نویسنده این مقاله تحقیقاتی منتشر شده توسط مجله اختر فیزیک نامه. این تیم متوجه شد که سرعت جت است به عنوان بالا به عنوان 175 متر در هر ثانیه است که بسیار بالاتر از برآوردهای قبلی. بر اساس این سرعت و این حجم از جت های این تیم محاسبه سن جت به کمتر از یک انسان در طول عمر.

“با توجه به جوانان از جت در مقایسه با کلی عمر یک ستاره, آن را بی خطر است برای گفتن ما شاهد ‘لحظه’ که جت به تازگی شروع به فشار از طریق اطراف گاز” توضیح می دهد که Tafoya. “جت حک کردن از طریق مواد اطراف آن در عنوان کمی تا 60 سال است. یک فرد می تواند به تماشای پیشرفت خود را در طول عمر خود.”

در واقع آلما تصویر به وضوح نقشه توزیع گرد و خاکی ابرها قطرات توسط جت است که ثبتشده شواهد آن است که تأثیر بر محیط اطراف است.

این تیم نشان می دهد که چگونه این افزودنی حباب می تواند کلیدی برای formimg دو قطبی شکل سحابی سیاره ای. در سناریو سن ستاره در اصل ejects گاز spherically و هسته ستاره اش را از دست داده است ، اگر ستاره یک همدم گاز از همدم هرچه بر روی هسته ستاره در حال مرگ و بخشی از این گاز به شکل جت. بنابراین یا نه, پیر, ستاره دارای یک همدم یک عامل مهم برای تعیین ساختار و در نتیجه سحابی سیاره ای.

“W43A یکی از عجیب و غریب به نام “آب چشمه’ اشیاء می گوید:” هیروشی Imai در دانشگاه کاگوشیما, ژاپن یک عضو این تیم است. “این ستاره قدیمی است که نشان می دهد مشخصه امواج رادیویی از مولکول های آب. ما آلما مشاهدات ما را به فکر می کنم که آب گرم برای تولید امواج رادیویی واقع شده است و رابط کاربری منطقه بین جت و مواد اطراف آن. شاید تمام این چشمه آب’ منابع شامل مرکزی سیستم دودویی که به تازگی راه اندازی جدید دو جت درست مثل W43A.”

این تیم در حال حاضر در حال کار بر روی جدید آلما مشاهدات دیگر شبیه ستاره است. آنها امید به دست آوردن بینش جدید به چه سیاره ای سحابی فرم و چه چیزی نهفته است در آینده به صورت ستاره مانند خورشید است.

“وجود دارد تنها 15 ‘چشمه آب’ اشیاء شناسایی شده تا به امروز با وجود این واقعیت است که بیش از 100 میلیارد ستاره موجود در کهکشان راه شیری” توضیح می دهد که خوزه فرانسیسکو گومز در Instituto de Astrofísica de Andalucía کشور اسپانیا است. “این است که احتمالا به دلیل عمر جت کاملا بنابراین ما بسیار خوش شانس برای دیدن چنین اشیاء نادر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de