بیش از نیمی از این سیاره آب شیرین است که در قطب جنوب است. در حالی که بسیاری از آن را در یخ منجمد ورق زیر یخ استخرها و رودخانه ها جریان آب به یک دیگر و به جنوب اقیانوس اطراف این قاره است. درک حرکت این آب و محلول در آن را به عنوان املاح نشان می دهد که چگونه کربن و مواد مغذی از زمین ممکن است به حمایت از زندگی در سواحل اقیانوس است.

جمع آوری داده ها در biogeochemistry از این سیستم است و یک تعهد از قطب جنوب به نسبت. Trista ویک رشته استادیار علوم زیستی در دانشگاه فنی میشیگان است که بخشی از یک تیم است که جمع آوری نمونه ها از Whillans وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه در غرب قطب جنوب و سرب نویسنده در یک مقاله در مورد دریاچه, به تازگی منتشر شده در جهانی Biogeochemical Cycles.

“زندگی دشوار است — آن را می توانید مسئولیت رسیدگی به تعداد زیادی” ویک-رشته گفت. “این مقاله که با کنار هم قرار دادن آنچه ما می دانیم درباره زیست شناسی و نحوه فعال آن است که در زیر یخ های قطب جنوب با اطلاعات در مورد ترکیب کربن آلی در دریاچه.”

زندگی در زیر یخ قرار می دهد تا با تعداد زیادی — وجود دارد هیچ نور خورشید و فشار از یخ بالا در ترکیب با حرارت منشعب از هسته زمین است و آنچه ذوب آب به شکل دریاچه بنابراین درجه حرارت قراردادن موشواره فقط زیر نقطه انجماد. کربن آلی یک منبع غذایی مهم برای میکروارگانیسم ها در حال حاضر در غلظت نسبتا بالا در Whillans وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه, حتی اگر آن را فاقد سبز رنگ ظروف سرباز یا مسافر از میانه تالاب در اواخر ماه اوت. به عنوان دوربین های کاهش گمانه از مرسر وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه (همسایه از Whillans) نشان می دهد که وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه تاریک و سرد و پر از نرم و کرکی رسوب و اندود شده با حباب پر از یخ.

دریاچه تخت تر به نظر می رسد بیگانه از زمین و تحصیل در محیط های افراطی مانند این فراهم می کند بینش به آنچه در زندگی فرازمینی می تواند مانند و یا چگونه زندگی دنیوی ممکن است زنده ماندن در شرایط مشابه است. نه این که انسان پنگوئن یا ماهی می تواند آن را اداره کند; زندگی در آب در زیر قطب جنوب یخ است که عمدتا میکروبی. آنها هنوز هم نشان می دهد نشانه هایی از زندگی — کربن آلی و شیمیایی دیگر محصولات جانبی زندگی, غذا خوردن, دفع و مرگ-که ویک رشته و تیم او می تواند اندازه گیری و بودجه.

با استفاده از موازنه جرم در محاسبات این تیم تحقیقاتی نشان می دهد که یک استخر کربن آلی محلول در Whillans وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه تولید می شود در 4.8 به 11.9 سال است. به عنوان دریاچه پر و تخلیه که در مورد همان مقدار از زمان تمام مواد مغذی آن لغزش و اسلاید راه خود را به یخ پوشیده سواحل جنوبی اقیانوس. بر اساس این تیم محاسبات وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه در منطقه ارائه 5,400% بیشتر کربن آلی از آنچه زندگی میکروبی در یخ پوشیده از اقیانوس پایین دست نیاز به زنده ماندن.

“وجود دارد هیچ فتوسنتز در زیر یخ در اقیانوس پایین دست این دریاچه — این محدودیت های موجود در مواد غذایی و منابع انرژی در راه است که شما نمی توانید در یک سطح دریاچه یا اقیانوس باز” ویک رشته گفت. “ایده این است که این وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه که در بالادست می تواند منبع مهمی از انرژی و مواد مغذی برای چیزهایی که زندگی در یخ پوشیده مناطق جنوبی اقیانوس است.”

در حالی که Whillans وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه خود را در آن نشان می دهد که بالادست مواد مغذی ممکن است یک عامل مهم آن است که تنها یک منبع از اطلاعات در یخ تحت پوشش مجتمع زیرزمینی و دریاچه ها رودخانه ها و خور-مانند مخلوط کردن مناطق که تحت فصلی و پراکنده شار.

به گسترش خود را مشاهده ویک رشته و بقیه تیم شده اند جمع آوری داده ها در سایت های دیگر (Mercer وابسته بدوره فرعی یخبندان لیک شد نمونه برداری توسط سالسا تیم در اوایل سال 2019) و انجام این کار نیست feat کوچک است. آنها آن را با آب گرم, مته مخصوص شلنگ 10 لیتر آب بطری نمونه برداری برخی از رسوب مغزه گیری دستگاه و یک هفته خلاصه قطبی آب و هوا است که می توانید شیرجه رفتن به 20 زیر. خدمه می پوشد Tyvek مناسب و تمام تجهیزات کاملا تمیز است. آنها همچنین فیلتر حفاری آب آن را اجرا گذشته چندین بانک از ultra-violet چراغ به دست کشیدن پایین آلودگی میکروبی و سپس حرارت آن را تا به استفاده از آب گرم به باز کردن یک در حدود 1000 متر گمانه را به دریاچه.

“برخی از که ذوب یخ آب است که در حال حاضر گردش از طریق مته برداشته و از سوراخ به طوری که زمانی که دریاچه ارومیه سوراخ است, آب از این دریاچه حرکت می کند تا به گمانه” ویک رشته گفت و توضیح داد که خدمه به نگه داشتن آب گرم از تمرین جدا از آب دریاچه برای نگه داشتن خود را نمونه و دریاچه تمیز…. “در آن طول می کشد حدود 24 ساعت به تمرین گمانه و ما آن را باز نگه دارید برای چند روز جمع آوری یک نمونه و یا اجازه دادن به این دوربین می تواند تا دو ساعت یا بیشتر بسته به تجهیزات است.”

و سوراخ نگه می دارد تلاش برای refreeze. به علاوه ویک رشته است نه تنها دانشمند; او تعبیه شده است در یک تیم چند رشته ای و هر کس نیاز به دسترسی به چاه برای آزمایش متفاوت است. اما برای همه تنگ تدارکات و سرد, انگشتان پا, او می گوید آن را به ارزش آن است.

“آب وجود دارد و وجود حیات در زیر یخ” ویک رشته گفت. “این به ما آموزش می تواند مقدار زیادی در مورد سیاره ما به دلیل این است که یک محل عالی برای نگاه تا حدودی ساده اکوسیستم بدون سطوح بالاتر از موجودات زنده. بنابراین ما می توانید پاسخ به سوالات در مورد زندگی است که می تواند واقعا سخت به پاسخ در جاهای دیگر.”

سمت تلنگر است که فیزیکی و فعل و انفعالات بیولوژیکی می تواند هنوز هم می شود پیچیده در این محیط; مقاله گام به سوی درک آنها. این وابسته بدوره فرعی یخبندان دریاچه از غرب قطب جنوب تقریبا آخرتی و همزمان اعطای بینش امکانات برای exoplanet محیط در حالی که آشکار و عمیق آب-نگهداری اسرار خود ما و جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de