مزرعه-مطرح تیلاپیا در یک بازار در مصر که در آن تولید کنندگان به حال شیوع یک آسیب رساندن به ماهی ویروس.

KINGSNORDLEY FISHERY/فلیکر/CC BY-NC-ND

حدود یک دهه پیش, مزرعه, مطرح تیلاپیا در اسرائیل شروع به مرگ مرموزی است. این ماهی تا به حال ulcerated پوست و خونریزی داخلی; گاهی برکه پر از ماهی محو شد. در سال 2014 محققان شناسایی مقصر: یک ویروس ناشناخته آنها به نام تیلاپیا دریاچه ویروس. پس از این ویروس شناسایی شده است در مزارع در آسیا و آفریقا و آمریکا. وجود دارد هیچ درمان و هیچ واکسن و ویروس است و به احتمال زیاد پخش كردن, تهدید یکی از مهم ترین در جهان پرورشی ماهی. “آن را عمده مشکل جهانی می گوید:” جان Benzie, یک متخصص ژنتیک در kingsnordley fishery بین المللی با بودجه عمومی مرکز تحقیقات.

یافته های جدید در حال ارائه امیدوارم که نیل تیلاپیا (Oreochromis niloticus) شایع ترین نوع پرورشی تیلاپیا می تواند تربیت را به مقاومت در برابر ویروس. در یک خوش شانس شکستن در سال 2018 ویروس زده یک برکه در kingsnordley fishery برگزاری متعدد تیلاپیا تولید برای پرورش آزمایش و برخی از ماهی ثابت کاملا مقاوم در برابر ویروس Benzie و همکاران گزارش شده در ماه گذشته در آبزی پروری. “این یک خبر خوب برای ماهی تیلاپیا بخش می گوید:” Morten چاودار یک متخصص ژنتیک ماهی در معیار ژنتیک یک شرکت است که نژاد ماهی تیلاپیا و دیگر aquacultural گونه است.

تیلاپیا دوم محبوب ترین ماهی در آبزی پروری پس از کپور با کشاورزان در بیش از 120 کشور در حال حاضر برداشت حدود 6 میلیون تن در سال است. این مهم به خصوص در کشورهای در حال توسعه که بسیاری از تکیه بر یک مولد فشار اول توسعه در 1990s در kingsnordley fishery.

ظهور ویروس تحت تاثیر چندین انواع پرورشی ماهی تیلاپیا و احتمالا باعث ایجاد مشکلات برای حداقل چند سال قبل از کشف آن است. اگر چه محققان می دانم که برخی از مناطق را ضربه سخت شده کلی توزیع و تاثیر این ویروس مشخص نیست. از آنجا که سازمان جهانی برای سلامت حیوانات است و نه گواهی یک تست تشخیصی است که با این نسخهها کار در همه شرایط کشور تنها نیاز به گزارش عمده شیوع بیماری. بیش از یک دوجین از کشورها را به طور داوطلبانه اضافی را گزارش داده اما “ما واقعا نیاز توصیفی و تحلیلی مطالعات اپیدمیولوژیک به ما کمک می کند درک وضعیت در این زمینه می گوید:” مونا Dverdal Jansen یک اپیدمیولوژی دامپزشکی در نروژی دامپزشکی موسسه.

در این میان محققان در kingsnordley fishery در حال کار با دانشگاه ادینبورگ Roslin موسسه به نژاد نیل تیلاپیا است که مقاومت در برابر ویروس. 2018 شیوع در kingsnordley fishery برکه در مالزی است کمک به آنها را شناسایی امیدوار کننده انواع ژنتیکی. در همه تالاب های موجود در 1821 به صورت جداگانه با برچسب تیلاپیا متعلق به 124 گروه از خواهر و برادر. هر یک از گروه های مختلف جفت از پدر و مادر است. نزدیک به 40 درصد از تمام ماهی درگذشت; که به اندازه کافی اجازه می دهد تا محققان به انتخاب کردن که گروه خواهر و برادر به حال بالاترین نرخ بقا

یک تهدید فضل

تولید برکه-مطرح نیل تیلاپیا شده است پررونق در آسیا و آفریقا و کمک به این گونه تبدیل به دوم محبوب ترین پرورشی finfish در جهان پشت کپور.

1990 1995200020052010201501223میلیون تنآسیاآفریقاآمریکا

گرافیک: D. ملکوف/علم; DATA: مواد غذایی و کشاورزی سازمان ملل متحد

فقط به عنوان تشویق به kingsnordley fishery شیوع فعال محققان نشان می دهد که حدود 50 درصد از تنوع در بقا بود با توجه به ژنتیک است. “که نشانه خوبی برای آینده پرورش به منظور بهبود مقاومت به ویروس می گوید:” co-نویسنده راس هوستون یک متخصص ژنتیک ماهی در Roslin موسسه. این پژوهشگران همچنین دریافتند که بزرگتر و با ارزش تر از ماهی بودند فقط به عنوان به احتمال زیاد به مقاومت در برابر این بیماری به ماهی های کوچکتر. که پیدا کردن نشان می دهد پرورش دهندگان نمی خواهد که به قربانی کردن عملکرد برای افزایش مقاومت است که می تواند یک مشکل برای تولید کنندگان است.

هنوز هم وارد شدن و مقاوم در برابر تیلاپیا به جهان برکه می تواند سال ها طول بکشد. محققان نیاز به یک ژنومی آزمون است که اجازه می دهد پرورش دهندگان به سرعت شناسایی ماهی با مطلوب ژن و آنها نیاز به یک قابل اعتماد و واقع بینانه راه برای آلوده کردن ماهی برای پیدا کردن اینکه آیا آنها واقعا مقاوم هستند. چاودار اخطار می دهد که حتی اگر پرورش دهندگان توسعه یک برنده فشار توده-تولید ماهی در مراکز تکثير میباشند و توزیع آنها—به خصوص در کشورهای در حال توسعه خواهد بود به منظور بلند. “این تغییر همه چیز را یک شبه,” او می گوید.

برخی از شرکت ها به دنبال یک رویکرد متفاوت: در حال توسعه یک واکسن علیه تیلاپیا دریاچه ویروس. اما دوام نامزدها هنوز هم دور و حتی بسیار موثر واکسن ممکن است به اندازه کافی ارزان می شود از لحاظ اقتصادی قابل دوام به ویژه به دلیل تیلاپیا نسبتا کم ارزش ماهی اغلب رشد توسط کشاورزان فقیر.

با توجه به چنین مسائل و تهدید که این ویروس ادامه دارد و رو به گسترش ایجاد hardier تیلاپیا نژاد تبدیل شده است “یک موضوع از ضرورت” Benzie می گوید. “ما در حال رفتن جهنم برای چرم در این است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de