یک اخلاق, راهنمای فن آوری و بازنویسی می شود با کارگران در ذهن

اخلاقی اکسپلورر بسته طراحی شده است برای کمک به دره سیلیکون رتبه و فایل—و نه فقط مدیران—هدایت محصولات دور از مضر جهت.

در سال 2018 سیلیکون ولی مانند هملت مهندس بود افراشتن با خود petard. شهروندان بودند وحشت در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها محققان صدایی هشدار دهنده در مورد هوش مصنوعی و حتی ذینفعان صنعت شورش علیه برنامه اعتیاد. سیاستگذاران در ضمن به نظر می رسید به یک علاقه در شکستن بزرگ فناوری به عنوان یک رشته از جلسات کنگره قرار داده اجرائی در صندلی داغ بیش از محصولات آنها ساخته شده است. همه جا techies شد بتواند برای پاسخ به پیامدهای ناخواسته از خلق خود. بنابراین programme—یک “بشردوستانه شرکت سرمایه گذاری” ایجاد شده توسط eBay بنیانگذار پیر امیدیار—مجموعه ای را به آنها ارائه شده است. از طریق این شرکت به تازگی ضرب تکنولوژی و جامعه راه حل های آزمایشگاه آن را صادر جعبه ابزار به نام EthicalOS به آموزش تکنولوژی رهبران چگونه به فکر می کنم از طریق تاثیر محصولات خود را جلوتر از زمان.

دو سال بعد برخی چیزها تغییر کرده است. اما مدیران اجرائی که منجر به اتهام. این کارگران—مهندسین و طراحان و مدیران محصول—که تبدیل به بلندترین صداها برای اصلاحات در این صنعت است. بنابراین هنگامی که آن زمان برای programme به روز کردن آن tool kit مشخص شد که مخاطبان مورد نیاز بود. “ما متوجه شدیم که چقدر صحنه تغییر کرده بود می گوید:” سارا Drinkwater, شبکه امیدیار مدیر مفید tech. “ما اعتقاد داریم واقعا بصورتی پایدار و محکم است که افرادی که در حال رفتن به نیروی تغییر را از طریق در حال کارگران نه رهبران.”

در حال حاضر programme جدید کیت ابزار طراحی شده برای دریافت تکنولوژی کارگران صحبت کردن در مورد راه های خود را به شکل محصولات, جامعه, دموکراسی, و بیشتر. اخلاقی اکسپلورر بسته آن را به عنوان نامیده می شود را پوشش می دهد بسیاری از موضوعات و ایده ها به عنوان EthicalOS اما با اضافه شدن راهنمایی در مورد چگونه کارگران می توانند این مسائل در تیم خود را—که آیا برای شناسایی پرچم قرمز در اوایل به اشفتگی فکری موقتی راه حل برای مشکلات بالقوه و یا برای تعیین مرزهای اطراف چیزهایی مانند اطلاعات, کنترل, نظارت, و یا دروغ. این کیت که می آید به عنوان یک رایگان دانلود دیجیتال یا فیزیکی عرشه از کارت های را فراهم می کند تمرینات و فعالیت ها و دهید که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به تنهایی و یا با یک گروه به راهنمای مکالمات.

اخلاقی اکسپلورر بسته متناسب با گسترده تر فشار برای شرکت ها به فکر اجتماعی و فرهنگی آثار راه آنها فکر می کنم در مورد تعامل کاربر و یا سود. برخی از شرکت ها در دره سیلیکون حتی ایجاد شرکت های بزرگ داخلی موقعیت به تمرکز بر روی این مسائل مانند Salesforce را اخلاقی و انسانی استفاده کنید. (Salesforce ارشد اخلاقی و انسانی با استفاده از افسر پائولا گلدمن بود آب از programme; او کمک کرد تا برای ایجاد اصلی EthicalOS.) نیز وجود دارد دیگر کیت ابزار طراحی شده برای کمک به مردم بسیار عمیق تر بر مشکلات خاص مانند باز کردن داده های موسسه اطلاعات اخلاق بوم. اما Drinkwater می گوید به اندازه کافی وجود ندارد منابع را به سادگی به کمک رتبه-و-فایل کارگران افزایش نگرانی های اخلاقی در تیم های خود را.

چند سال گذشته دیده می شود کارگران با تکنولوژی رشد بیشتر در مورد کارفرمایان خود محصولات و سیاست. در سال 2018 هزاران نفر از کارمندان google امضا طومار اعتراض به این شرکت مشارکت در پروژه Maven یک بحث نظامی برنامه برای استفاده از هوش مصنوعی برای هواپیماهای بدون سرنشین فیلم; واکنش گوگل مجبور به تمدید آن پنتاگون قرارداد و ایجاد یک منشور اخلاقی برای AI. در پاییز گذشته Amazonites صحنه اعتصاب به تقاضای شرکت اقدامات بیشتری برای مبارزه با تغییر آب و هوا که منجر به یک سری از پایداری طرح های. اخیرا صدها نفر اعتراض کرده اند شرایط کار در آمازون امکانات را در طول این بیماری همه گیر. حتی ناموفق تظاهرات آورده اند آگاهی عمومی و شرم به شرکت های فن آوری. Facebook, مدیر عامل شرکت مارک زوکربرگ ایستاده بود و شرکت در تصمیم خود را به نسیم بیان سیاسی (به طور خاص دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن) بر روی پلت فرم حتی پس از صدها نفر از کارکنان برگزار مجازی اعتصاب ماه گذشته; در حال حاضر صدها نفر از تبلیغ کنندگان می گویند آنها تحریم Facebook بیش از گفتار نفرت و اطلاعات غلط.

در حالی که این گفتگوها ایفا کرده و بیشتر با صدای بلند در عظیم فناوری صنعت Drinkwater می گوید آنها فقط به عنوان مهم در شرکت های کوچک و نوپا راه اندازی است که هنوز هم بدانند اخلاقی خود طرح. کسانی که در راه اندازی ممکن است یک روز تبدیل به شرکت های بزرگ خود و یا پیدا کردن خود را در یک بن بست زودتر از آنها فکر می کنم. (نگاهی به Clubhouse—سیلیکون ولی عزیزم که هنوز در بتا خصوصی—که به تازگی گرفتار توپخانه ضد هوایی از کاربران و بسیاری از تکنولوژی خبرنگاران برای داشتن یک پروتکل برای مقابله با آزار و اذیت.) اخلاقی اکسپلورر, بسته,, سپس, است به معنای یک منبع برای هر کسی در یک شرکت با تکنولوژی به پرش شروع خود را به فکر کردن در مورد مسائل بالقوه طولانی قبل از تبدیل شدن آنها به مشکلات.

این کیت شامل یک “field guide” برای مرور هشت خطر منطقه: نظارت دروغ, خروج, الگوریتمی تعصب, اعتیاد, اطلاعات, کنترل, بازیگران بد و آستین ، قدرت. نیز وجود دارد یک عرشه از کارت های با دهید هر کدام مربوط به حداقل یکی از مناطق در معرض خطر که یک مهندس یا طراح می گویند ممکن است به ارمغان بیاورد تا در طول جلسات یا در ذهن نگه دارید در حالی که آنها کار می کنند. چگونه ما تصمیم می گیرید که مخاطبان ما باید باشد و چگونه می تواند ما را در بهره مندی از تنوع بیشتر در مخاطبان ما? می تواند فن آوری ما ناخواسته تقویت و یا تقویت تعصبات موجود? چه ابزارهای دیگر باید در نظر ما به کمک همه کاربران ما احساس امن است ؟ برخی از دهید به نظر می رسد ابتدایی (“اطلاعات ما جمع آوری از کاربران؟”) و دیگران بیش از حد گسترده (“چگونه ممکن است ما با تکنولوژی بود شرکت تصمیم گرفتند برای تضعیف اعتماد اجتماعی موسسات؟”). اما Drinkwater می گوید که این نوع از سوالات هنوز هم نمی خواسته های اولیه و یا اغلب به اندازه کافی در محصول-فرآیند ایجاد.

Drinkwater برخی از تجربه با مخالفت: او مشغول به کار در گوگل برای نزدیک به هفت سال از جمله روی لئامت دادن در نقشه های گوگل. او به یاد می آورد پس از ابراز نگرانی در مورد آینده و ویژگی های انتشار—او نمی خواهد می گویند که یکی—اما ناکامی در متقاعد کردن تیم او بود که آن را یک مشکل واقعی است. از ویژگی های بیرون آمد: “مطبوعات روز زمینه آن کشیده,” او می گوید. به دنبال بازگشت در آن تجربه Drinkwater فکر می کند او می توانست از سود یک الگو برای تفکر از طریق مشکلات اخلاقی با این ویژگی. “ما می دانیم که اینها موضوعاتی است که بسیاری از کارگران در tech نگرانی در مورد. ما می دانیم که این موضوعات آنها می خواهند به بحث در مورد” او می گوید. “من مطمئن هستم که اگر آنها تا به حال یک ساختار آنها را در پیدا کردن آنها به تنهایی نیست.”

اخلاقی اکسپلورر ممکن است بسته معرفی برخی از کارکنان به سوالات آنها هرگز در نظر گرفته شود. برای دیگران, دهید ممکن است تقویت ایده های آنها بیش از حد عصبی به ارمغان می آورد. “مردم می تواند احساس شادی-کشتن فرد در راه سرد و نوآوری و می گوید:” Drinkwater. این کیت شامل برخی از نمونه زبان برای این مورد به مدیران و همکاران. که ممکن است به اندازه کافی به خرید-در زمانی که یک نگرانی اخلاقی می ایستد در تقابل با یک کسب و کار خط پایین یا زمانی که یک کارگر به حاشیه رانده شده است و تنها صحبت کردن. هنوز کیت ابزار تشویق کارگران به نقطه نظر خود را در طرز سخن گفتن از دره سیلیکون. کاهش به فکر می کنم از طریق آینده عواقب نیست و هر گونه مختلف از کاهش به اشکال زدایی کد. آن را حتی ممکن است صرفه جویی در آمدن از یک سردرد یا چیزی بزرگتر در پایین جاده.


بزرگ تر سیمی داستان
  • گرمایش جهانی. نابرابری. Covid-19. و ال گور است … خوش بینانه است ؟
  • Linkin Park T-پیراهن تمام خشم در چین
  • 5G که قرار بود برای متحد کردن جهان به جای آن پاره شدن ما از هم جدا
  • چگونه رمز عبور-قفل کردن هر برنامه را بر روی تلفن خود را
  • هفت بهترین turntables برای خود وینیل مجموعه
  • 👁 درمانگر است—و آن را یک chatbot برنامه. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر