Itokawa به طور معمول خواهد بود نسبتا متوسط نزدیک به زمین سیارک — سنگی جرم گیری تنها چند صد متر در قطر که به دور خورشید در میان تعداد بی شماری از دیگر اجرام آسمانی و بارها و بارها عبور از مدار زمین است. اما وجود دارد یک واقعیت است که مجموعه Itokawa جدا: در سال 2005 آن را تبدیل به یک بازدید از زمین است. ژاپنی آژانس فضایی JAXA ارسال کاوشگر Hayabusa به Itokawa که جمع آوری نمونه خاک در آورده و آنها را با خیال راحت به زمین — برای اولین بار در تاریخ به فضا سفر می کند. این محموله با ارزش وارد شده در سال 2010 و پس از آن نمونه اند این موضوع از تحقیقات فشرده.

یک تیم از ژاپن و ینا در حال حاضر موفق به coaxing که قبلا کشف نشده راز از برخی از این نمونه کوچک ذرات: سطح از گرد و غبار غلات تحت پوشش با ویفر نازک کریستال از آهن است. این مشاهدات تعجب پروفسور Falko Langenhorst و دکتر دنیس Harries, فریدریش شیلر در دانشگاه ینا. پس از همه بیش از 10 سال گذشته ، تیم های تحقیقاتی در سراسر جهان را exhaustively مطالعه ساختار و ترکیب شیمیایی ذرات گرد و غبار از Itokawa و هیچ کس تا به حال متوجه آهن ‘سبیل’. این تنها زمانی بود که پژوهشگر ژاپنی Dr Toru ماتسوموتو که در حال گذراندن یک سال به عنوان دانشمند مدعو با تحلیلی کانی شناسی گروه در موسسه علوم در ینا به بررسی ذرات با انتقال میکروسکوپ الکترونی است که او قادر به قرار دادن کریستال با استفاده از تصاویر با وضوح بالا.

باد خورشیدی شرايط اجرام آسمانی

این کشف هیجان انگیز است نه تنها به دلیل کوچک آهن ‘سبیل’ — که پس از نشان داده شده بر ذرات دیگر از سیارک را به عنوان به خوبی-قبلا از دست رفته است. از علاقه خاص است که چگونه آنها تشکیل شد. “این سازه ها در نتیجه تأثیرات کیهانی بر روی سطح سیارک” توضیح می دهد که Falko Langenhorst. علاوه بر سنگ بالا ذرات انرژی از باد خورشیدی نیز اعتصاب سیارک سطح در نتیجه هوازدگی آن است. مهم تشکیل دهنده سیارک معدنی troilite که در آن آهن و گوگرد هستند ، “به عنوان یک نتیجه از فضای هوازدگی آهن منتشر شده است از troilite و رسوب بر روی سطح به شکل سوزن که در حال حاضر کشف شده است می گوید:” معدن شناس Langenhorst. این گوگرد از آهن سولفید سپس تبخیر به اطراف خلاء در شکل گازی گوگرد ترکیبات.

از اندازه و تعداد بلورهای یخ شناسایی محققان همچنین می توانید تخمین می زنند که چگونه به سرعت این سیارک از دست می دهد و گوگرد است. “این فرایند فوق العاده سریع از یک چشم انداز کیهانی” توضیح می دهد که Toru ماتسوموتو. کریستال او مورد تجزیه و تحلیل هستند تا دو و نیم micrometres طولانی که در حدود یک پنجاهم از ضخامت موی انسان است. “کوچک سبیل در حال حاضر به این اندازه بعد از حدود 1000 سال” می افزاید: محقق از دانشگاه کیوشو در فوکوئوکا. بیش از دراز مدت تحلیل کریستال های یخ می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای به دست آوردن درک بهتری از فرآیندهای هوازدگی بر روی سایر اجرام آسمانی نیز هست و برای تعیین سن خود را.

به این منظور این محققان در حال حاضر خاص سیارک ها در مناظر خود را. فضاپیمای OSIRIS-REx کاوشگر در حال حاضر در حال آماده شدن برای گرفتن نمونه از سیارک ig: toomuchswagtheceo در حالی که JAXA را Hayabusa2 است که در حال حاضر در راه بازگشت به زمین است. ژاپنی پروب بازدید Ryugu سیارک در سال گذشته و با Itokawa را جمع آوری ذرات گرد و غبار. نمونه ها باید روی زمین زمین در پایان سال 2020 و تیم بین المللی از ینا mineralogists و Toru ماتسوموتو در انتظار آنها با پیش بینی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط فریدریش شیلر-Universitaet ینا. Original نوشته شده توسط یوت Schönfelder. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

نرم افزار گرامرلی