توده ذوب از غرب قطب جنوب یخ بود علت عمده بالا سطح دریا در طول یک دوره شناخته شده به عنوان آخرین Interglacial (129,000-116,000 سال پیش) یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری دانشگاه UNSW کریس Turney پیدا کرده است. پژوهش منتشر شده امروز در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (PNAS). شدید یخ باعث از دست دادن چند متر افزایش در میانگین جهانی سطح آب دریا — و آن را در زمان کمتر از 2°C اقیانوس گرمایش برای آن رخ می دهد.

“نه تنها ما از دست دادن مقدار زیادی از غرب قطب جنوب یخ ورق اما این اتفاق خیلی زود در آخرین Interglacial می گوید:” کریس Turney, استاد, در زمین و آب و هوا علم در دانشگاه UNSW سیدنی و نویسنده سرب از مطالعه.

خوب لایه های باستانی خاکستر آتشفشانی در یخ کمک کرد تا این تیم با دقت اشاره کردن که جرم ذوب صورت گرفت. نگران کننده نتایج نشان داد که اکثر یخ از دست دادن رخ داده است در اولین هزاره نشان میدهد که چگونه حساس قطب جنوب است که به دماهای بالاتر.

“ذوب شد و به احتمال زیاد ناشی از کمتر از 2°C اقیانوس گرم شدن — و این چیزی است که پیامدهای عمده برای آینده با توجه به افزایش درجه حرارت اقیانوس و غرب قطب جنوب ذوب که امروز اتفاق می افتد,” استاد Turney می گوید.

در آخرین Interglacial قطبی اقیانوس دمای شد و به احتمال زیاد کمتر از 2°C گرمتر از امروز آن را مفید دوره به مطالعه آینده چگونه گرمایش جهانی ممکن است تحت تاثیر قرار یخ پویایی و سطح دریا.

“این مطالعه نشان می دهد که ما از دست دادن بسیاری از غرب قطب جنوب یخ در جهان گرمتر می گوید:” استاد Turney.

در مقایسه با شرق قطب جنوب یخ ورق-که عمدتا نشسته بر روی زمین — غرب قطب جنوب ورق استراحت در بستر. این حاشیه مناطق زیادی از شناور یخ به نام یخ قفسه است که از بخش مرکزی از ورق.

به عنوان گرم آب اقیانوس سفر به حفره زیر قفسه های یخ یخ ذوب می شود از زیر نازک شدن قفسه ها و ساخت مرکزی یخ های بسیار آسیب پذیر به گرم شدن اقیانوس درجه حرارت.

رفتن به عقب در زمان

به انجام تحقیقات خود استاد Turney و تیم خود را در سفر به پاتریوت تپه یخ آبی منطقه یک سایت واقع در حاشیه غربی قطب جنوب یخ ورق با پشتیبانی از قطب جنوب تدارکات و اعزامی (یا آل).

یخ آبی مناطق مناسب آزمایشگاهی برای دانشمندان خود را به دلیل توپوگرافی منحصر به فرد — آنها ایجاد شده توسط شدید با چگالی بالا katabatic باد. هنگامی که این بادها ضربه بیش از کوه ها آنها حذف لایه ای از برف و تضعیف در معرض یخ. به عنوان یخ برداشته باستان یخ جریان به سطح ارائه بینش به یخ ورق از تاریخ ،

در حالی که اکثر قطب جنوب محققان تمرین کردن به ice core برای استخراج نمونه خود را در این تیم با استفاده از روش های مختلف — افقی یخ هسته تجزیه و تحلیل.

“به جای حفاری کیلومتر به یخ های ما می توانید به سادگی راه رفتن در سراسر یخ آبی منطقه و سفر را از طریق هزاران سال. با در نظر گرفتن نمونه ای از یخ از سطح ما قادر به بازسازی آنچه اتفاق افتاده با این قیمتی محیط زیست در گذشته” استاد Turney می گوید.

از طریق اندازه گیری ایزوتوپ تیم کشف یک شکاف در یخ ورق رکورد بلافاصله قبل از آخرین Interglacial. این دوره از دست رفته یخ همزمان با شدید سطح دریا افزایش می دهد, نشان می دهد سریع دست دادن یخ از غرب قطب جنوب یخ. خاکستر آتشفشانی ردیابی گاز نمونه و باستان DNA از باکتری ها به دام افتاده در یخ های حمایت از این پیدا کردن.

یادگیری از گذشته Interglacial

عصر یخبندان چرخه رخ می دهد تقریبا هر 100,000 سال با توجه به تغییرات ظریف در مدار زمین در اطراف خورشید است. این یخ سنین از هم جدا شده توسط گرم interglacial دوره. آخرین Interglacial اخیر دوره گرم به ما زمان interglacial دوره هولوسن.

در حالی که انسان کمک به گرم شدن کره زمین باعث می شود هولوسن منحصر به فرد, آخرین Interglacial باقی مانده مفید پژوهش نقطه به درک چگونه این سیاره در پاسخ به تغییرات شدید.

“آینده عنوان شده است فراتر از طیف وسیعی از هر چیزی که ما دیده ایم مشاهده شده در علمی ابزاری, رکورد از گذشته 150 سال می گوید:” استاد Turney. “ما باید بیشتر به نگاه به گذشته اگر ما در حال رفتن به مدیریت تغییرات آینده.”

در آخرین Interglacial جهانی ميانگين سطح دریا بين 6 متر و 9 متر بالاتر از حال حاضر روز, اگر چه برخی از دانشمندان گمان می کنند این می تواند رسیده اند 11m.

این افزایش سطح دریا در آخرین Interglacial نمی تواند به طور کامل توضیح داده شده با ورق یخ گرینلند ذوب که برای اختصاص یک 2m افزایش یا اقیانوس گسترش گرمتر از درجه حرارت و ذوب شدن یخچالهای طبیعی کوه که فکر هستند که باعث کمتر از 1m افزایش می دهد.

“ما در حال حاضر برخی از اولین شواهد مهم است که غرب قطب جنوب ذوب شده و راند بخش زیادی از این افزایش سطح دریا می گوید:” استاد Turney.

نیاز فوری به حداقل رساندن آینده گرم شدن زمین

به شدت از دست دادن یخ نشان می دهد که غرب قطب جنوب یخ ورق بسیار حساس به آینده, اقیانوس گرم شدن.

“غرب قطب جنوب یخ نشسته است در آب و امروز این آب گرم و گرمتر می گوید:” استاد Turney, که همچنین یک محقق ارشد از ARC مرکز تعالی برای استرالیا تنوع زیستی و میراث (CABAH).

با استفاده از اطلاعات به دست آمده از خود میدانی این تیم زد مدل شبیه سازی برای بررسی چگونگی گرم شدن کره زمین ممکن است تحت تاثیر قرار شناور یخ قفسه. این قفسه در حال حاضر حفاظت از یخ و کمک به کاهش جریان یخ کردن این قاره است.

نتایج نشان می دهد 3.8 متر از سطح دریا افزایش طول هزار سال از 2°C اقیانوس گرم. بسیاری از مدل افزایش سطح دریا رخ داده است پس از از دست دادن قفسه های یخ که سقوط در دو صد سال از دماهای بالاتر.

محققان نگران آن هستند که مداوم دریا بالا دمای سطح خواهد بی درنگ شرق قطب جنوب یخ ذوب رانندگی جهانی سطح آب دریا و حتی بالاتر.

“مثبت بازخورد بین گرم شدن اقیانوس یخ قفسه سقوط و ورق یخ ذوب نشان می دهد که غرب قطب جنوب ممکن است آسیب پذیر برای عبور از یک نقطه اوج” تاکید Dr Zoë توماس co-نویسنده و قوس کشف اوایل کار تحقیقاتی جایزه (DECRA) همکار در دانشگاه UNSW.

“را به عنوان آن می رسد نقطه اوج تنها یک افزایش کوچک در درجه حرارت می تواند باعث ناگهانی ورق یخ ذوب و چند متر افزایش جهانی از سطح دریا.”

در حال حاضر این اجماع از پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC) 2013 گزارش نشان می دهد که جهانی از سطح دریا افزایش خواهد بین 40 سانتی متر و 80 سانتی متر در طول قرن بعد با قطب جنوب تنها کمک حدود 5 سانتی متر از این.

محققان نگران هستند که قطب جنوب را سهم می تواند بسیار بیشتر از این است.

“آخرین پیش بینی ها نشان می دهد که قطب جنوب سهم ممکن است تا ده برابر بیشتر از IPCC پیش بینی است که عمیقا نگران کننده” می گوید: پروفسور کریستوفر Fogwill co-نویسنده و مدیر موسسه آینده پایدار در انگلستان دانشگاه Keele.

“مطالعه ما نشان می دهد که قطب جنوب یخ ممکن است دروغ بستن به یک نقطه اوج است که پس از گذشت ممکن است متعهد ما برای سریع بالا آمدن سطح آب دریاها برای هزاران سال به آمده است. این بر نیاز فوری برای کاهش و کنترل انتشار گازهای گلخانه ای که در حال رانندگی گرم شدن امروز.”

قابل توجه محققان هشدار می دهند که این نقطه اوج ممکن است نزدیک تر از ما فکر می کنم.

“پاریس آب و هوا توافقنامه متعهد به محدود کردن گرمایش جهانی به 2°C و در حالت ایده آل 1.5°C در این قرن می گوید:” استاد Turney.

“یافته های ما نشان می دهد که ما نمی خواهیم برای به دست آوردن نزدیک به 2°C گرم شدن.”

استاد Turney و تیم امید به گسترش تحقیقات برای تایید فقط چگونه به سرعت در غرب قطب جنوب یخ ورق در پاسخ به گرم شدن کره زمین و مناطقی که برای اولین بار تحت تاثیر قرار.

“ما فقط تست شده در یک محل و بنابراین ما نمی دانیم که آیا این اولین بخش از قطب جنوب که ذوب شده و یا اینکه آیا آن را ذوب نسبتا دیر است. چگونه این تغییرات در قطب جنوب نهفته بقیه جهان باقی مانده است بزرگ ناشناخته به عنوان سیاره هوا قطره به آینده” او می گوید.

“تست مکان های دیگر را به ما بدهد یک ایده بهتر برای مناطق ما واقعا نیاز به نظارت به عنوان سیاره همچنان گرم است.”

این کار پشتیبانی توسط برنده جایزه و آینده یاران و پیوندی بودجه توسط شورای پژوهش استرالیا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su