باستان پرنده مجسمه سفالین رنگی بازیافت از رد پشته قدیمی ترین نمونه از شرق آسیا, 3D art

یک پرنده کوچک کنده کاری — قدیمی ترین نمونه از شرق آسیا سه بعدی هنر تا کنون کشف شده — توضیح داده شده است در یک مطالعه منتشر شده در ژوئن 10 سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط Zhanyang لی از دانشگاه شاندونگ, چین, و همکاران.

اروپایی حیوانات و انسان عاج ماموت حجاری مورخ 40-38 ka ما اولین نمونه هایی از انسان های ماقبل تاریخ سه ابعادی به نمایندگی از جهان اطراف آنها را-هر چند به دلیل فقدان شواهد معلوم نیست که این نوع سه بعدی نمایندگی بخشی از فرهنگی مجموعه ای از گروه های ماقبل تاریخ در سراسر نقاط جهان است. در این مطالعه لی و همکاران توصیف قابل توجه کشف کوچک ایستاده پرنده کنده کاری از پارینه سنگی, سایت Lingjing در استان هنان چین است که میریزد بیشتر نور در تاریخ بشریت اولین سه بعدی هنر است.

در طول Li اولیه حفاری در Lingjing در سال 2005 او کشف یازده مجزا طبقه بندی لایه ها در محدوده سنی 120,000 سال پیش به عصر برنز-و در بر داشت که بسیاری از لایه پنجم حذف شده بود در طول یک چاه-حفر عملیات در سال 1958. اما رد پشته از خوبی ایجاد شد و هنوز هم دست نخورده باقی مانده و نزدیک است. پس از الک را از طریق رسوب در رد پشته نویسندگان کشف سیاه سنگ چخماق یکسان (و تنها آنچه باقی مانده از لایه 5 در حفاری های سایت. آنها همچنین کشف چند آثار از جمله سفال sherds سوخته بقایای حیوانات و پرنده مجسمه سفالین رنگی است که حک شده از استخوان و به شکل یک مرغ نغمه سرا بر روی یک پایه.

با استفاده از سن یابی کربن پرتوزا در کشف سوخته بقایای حیوانات (از جمله یک استخوان با انسانی درآوردن علائم همچنین مشاهده روی پرنده کنده کاری) نویسندگان قادر به برآورد سن پرنده مجسمه سفالین رنگی و همراه استخوان مواد به حدود 13.4-13.2 کا کال BP. بر اساس شواهد از دیگر شمال چین به سایت های مشابه و سن و این نشان می دهد که شکارچی با سنگ ابزار فن آوری های اشغالی Lingjing و ایجاد این پرنده در کنده کاری در طول این زمان.

پرنده بازنمایی یک موضوع در چینی نوسنگی هنر با قدیمی ترین مثال از یک جید مرغ نغمه سرا مورخ به حدود 5 ka BP. این پارینه سنگی استخوان پرنده مجسمه سفالین رنگی از Lingjing predates قبلا شناخته شده نمونه هایی از این منطقه تقریبا 8,500 سال و دارای چندین فن آوری و عناصر سبکی متمایز از آن همزمان به نمایندگی از birdlike موجودات از غرب اروپا و سیبری (مانند پایه که در آن Lingjing پرنده نشسته است). چند نمونه از پارینه سنگی کنده کاری هنری نیاز به تایید این امکان Lingjing پرنده مجسمه سفالین رنگی نشان می دهد حضور طولانی مدت سنت هنری خاص به شرق آسیا با ریشه های بسیار زودتر در دوران پارینه سنگی است.

نویسندگان اضافه کردن: “این کشف شناسایی اصلی سنت هنری و هل بیش از 8,500 سال نمایندگی از پرندگان در هنر چینی. این مجسمه سفالین رنگی متفاوت فن آوری و سبک نگارش از دیگر نمونه های موجود در اروپای غربی و سیبری و آن را می تواند حلقه گم شده را ردیابی منشاء چینی مجسمه سازی به Palaeolithic دوره است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de