Ancient DNA نشان می دهد متنوع ریشه کارائیب اولین ساکنان

Ancient DNA نشان می دهد در اوایل مهاجران به کارائیب ممکن است از مکان های مختلف از جمله شاید شمال امریکا است.

تام Björklund

کارائیب که امروز شامل ترکیبی متنوع از فرهنگ های انسانی, یکی از مکان های گذشته در آمریکا اشغال شده توسط مردم است. هنوز محققان نمی دانند که دقیقا جایی که اوایل این مهاجران آمد از زمانی که آنها وارد جایی بین 8000 و 5000 سال پیش است. در حال حاضر باستان DNA نشان می دهد تاریخ عمیق کارائیب شامل مجموعه قصه های مهاجرت و mingling از جمله چگونه فرزندان اولین امواج از ساکنان تعامل با افراد تازه وارد که وارد آغاز 2800 سال پیش.

“من هیجان زده برای دیدن مدت زمان آنها قادر به پوشش” می گوید: Jada بن تورس ژنتیکی انسان شناس در دانشگاه وندربیلت که نبودم درگیر در تحقیقات جدید است. مواد ژنتیکی واپاشی به سرعت در محیط های گرمسیری او یادداشت و تنها تعداد انگشت شماری از ژنوم از precolonial کارائیب مردم بوده است توالی قبل از کار جدید.

باستان شناسان تقسیم precolonial کارائیب تاریخ را به دو دوره: کهنه سن که شامل منطقه در اوایل شهرک و امتداد 8000 سال در برخی از جزایر و سرامیک سن آغاز شد که حدود 2800 سال پیش. در این دومی سن ظاهری موج جدید ورود از شمال آمریکای جنوبی آورده سبک های مختلف از سفال و یک شیوه زندگی است که وابسته بیشتر در بخش کشاورزی به این جزایر با توجه به قبلی باستان شناسی و پژوهش های ژنتیکی.

اما ریشه های کهنه سن مردم باقی مانده مشخص نیست. یک تیم از عمدتا اروپایی و کارائیب پژوهشگران تجزیه و تحلیل DNA از 52 نفر از هفت کهنه سن سایت های باستان شناسی در کوبا پوشا از 3200 سال پیش به 700 سال پیش است. آنها شواهدی از حداقل دو گروه های ژنتیکی آنها گزارش امروز در علم. که نشان می دهد این گروه در آمد از مکان های مختلف است. “این اولین بار است که ما در واقع می توان گفت که این [اوایل نفر] بودند نه تنها از نظر فرهنگی متنوع اما همچنین بیولوژیکی متنوع می گوید:” Yadira چینیقو de Armas, یک باستان شناس در دانشگاه وینیپگ و نویسنده این مقاله است.

یک فرد نشان داد ژنتیکی شباهت به مردم بومی زندگی می کردند که در کالیفرنیا است جزایر کانال 5000 سال پیش بالا بردن این احتمال که برخی از کارائیب اولین ساکنان ممکن است در ابتدا مورد ستایش قرار داد از آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی. اما محققان نیاز اضافی ژنوم از مردم باستان که زندگی در مکان هایی مانند فلوریدا و مکزیک Yucatán شبه جزیره برای اطمینان می دانم که می گوید: Kathrin Nägele یک archaeogeneticist در موسسه ماکس پلانک برای علوم انسانی تاریخ و این مقاله نویسنده اول.

یکی دیگر از سوال این است که چه اتفاقی افتاده است که کهنه گروه های سنی ملاقات سرامیک سن تازه واردین پس از 2800 سال پیش. این علم کاغذ پیدا کردم فقط یک نفر از پورتوریکو که نشان می دهد مخلوط سرامیک سن و کهنه سن برای مواد افزودنی. یکی دیگر از مقاله در DNA باستانی از کارائیب نوشته شده این هفته در bioRxiv مورد بررسی قرار 184 اوایل کارائیب نفر و دو نفر که ترکیبی از ژن را از هر دو سرامیک سن و کهنه سن مردم. هر دو نفر زندگی می کردند در هیسپانیولا جزیره که امروز شامل هائیتی و جمهوری دومینیکن است. این نادر است به طوری که کمی اختلاط ژنتیکی بین گروه یک بار آنها را ملاقات می گوید: Hannes شرودر باستانی DNA محقق در دانشگاه کپنهاگ. “ما نیاز به افراد بیشتری از آن بسیار مهم در مکان هایی به منظور واقعا یک ایده که چگونه گسترده [این اختلاط ژنتیکی] بود.”

مطالعات “هر دو واقعا رمان سهم می گوید:” خورخه Ulloa آویزان یک باستان شناس در موزه دومینیکن و موسسه فن آوری سانتو دمینگو در جمهوری دومینیکن که نبودم درگیر در هر دو یکی است. مدل های سنتی از کارائیب, تاریخ, تحت تاثیر دیدگاه های استعمارگران اروپایی پاک منطقه و پیچیدگی و تنوع است. اما ژنتیکی جدید کار را نشان می دهد “کارائیب بود که به طور بالقوه همیشه یک موزاییک” از فرهنگ ریشه و ancestries.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de