باستان غول زرهی ماهی تغذیه در یک روش مشابه به کوسه جوابی

دانشمندان دانشگاه بریستول و دانشگاه زوریخ نشان داده اند که Titanichthys — یک غول زره پوش ماهی که زندگی در دریاها و اقیانوسها از اواخر دونین دوره 380 میلیون سال پیش — تغذیه به شیوه ای مشابه به روز مدرن کوسه جوابی.

Titanichthys شده است شناخته شده به عنوان یکی از بزرگترین حیوانات دونین — آن اندازه دقیق برای تعیین دشوار است اما به احتمال زیاد بیش از پنج متر طول; مانند در basking shark آن فک پایین رسیده طول بیش از یک متر. اما بر خلاف آن مشابه غول معاصر Dunkleosteusوجود ندارد قبلی شواهد چگونه Titanichthys تغذیه می کند.

که در آن فک پایین از Dunkleosteus و بسیاری از بستگان خود را به حال پاک کردن دندان های نیش و خرد کردن صفحات فک پایین از Titanichthys محدود است و فاقد هر گونه ساختمان دندانها و یا لبه های تیز مناسب برای برش.

در نتیجه Titanichthys شده است فرض شده اند به تعلیق-فیدر تغذیه در دقیقه پلانکتون با شنا به آرامی با دهان باز به طور گسترده ای از طریق آب را به تصرف غلظت های بالا از پلانکتون ها-یک تکنیک به نام مستمر ram تغذیه.

این باقی مانده است نامشخص که هیچ fossilised شواهد تعلیق-تغذیه مانند سازه های آهنگسازی بینی که پوشش آبشش در تعلیق مدرن-تغذیه ماهی تا کنون یافت شده است.

به جای این تیم به دنبال بررسی این سوال به طور غیر مستقیم با استفاده از تجزیه و تحلیل بیومکانیکی مقايسه فک پایین از Titanichthys با کسانی که از گونه های دیگر است. یافته های خود را گزارش امروز در مجله انجمن سلطنتی باز علم.

منجر نویسنده سام Coatham انجام تحقیقات در حالی که برای تحصیل در رشته کارشناسی ارشد خود را در palaeobiology در دانشگاه بریستول دانشکده علوم زمین.

او گفت: “ما دریافته اند که Titanichthys شد به احتمال بسیار زیاد شده اند به تعلیق-فیدر نشان می دهد که آن فک پایین به طور قابل توجهی کمتر مکانیکی قوی تر از کسانی که از دیگر placoderm گونه که تغذیه بزرگ و یا پوسته سخت طعمه.

“در نتیجه کسانی که تغذیه استراتژی (مشترک میان بستگان خود) احتمالا نه در دسترس بوده است Titanichthys.”

فسیل از Titanichthys مورد استفاده در این مطالعه یافت شد در مراکش و بخشی از صحرای آفریقا با همکاری نویسنده مسیحی klug تعلق گرفت. یک محقق در دانشگاه زوریخ. او افزود: “هنگامی که شما در زمینه کار در ضد اطلس عظیم استخوان های جمجمه از placoderms می توان کاملا غالبا.”

تیم آزمایش انعطاف پذیری فک تقریبا استفاده از نیروهای به فک با استفاده از یک تکنیک به نام تجزیه و تحلیل المان محدود (FEA) برای ارزیابی چگونه به احتمال زیاد هر فک بود به شکستن و یا خم شدن.

این نشان داد که فک پایین از Titanichthys شد بسیار کمتر و مقاوم در برابر استرس و احتمال بیشتری برای شکستن از کسانی که از دیگر placoderm گونه جمله معروف Dunkleosteus. بنابراین فک Titanichthys احتمالا هرگز قادر به مقاومت در برابر بالاتر تنش مرتبط با استراتژی های خود را از تغذیه از طعمه بزرگ که در نتیجه اعمال بیشتر فشار مکانیکی بر روی آرواره ها است.

این الگو سازگار بود در هر دو کوسه ها و نهنگ ها, با تعلیق-فیدر اثبات کمتر و مقاوم در برابر استرس از گونه های دیگر در همان اصل و نسب. بیشتر تجزیه و تحلیل مقایسه توزیع استرس در سراسر آرواره نشان داد الگوهای مشابه در Titanichthys و basking shark تقویت این مقایسه.

تاسیس شده است که تقریبا وجود دارد قطعا غول تعلیق-تغذیه مهره داران زندگی 380 میلیون سال پیش حداقل 150 میلیون سال قبل از تعلیق تغذیه Pachycormidae (قبلا اولین قطعی مثال) و در حدود 350 میلیون سال قبل از اولین بالين نهنگ.

این تیم تحقیقاتی معتقد است که وجود دارد دیگر گونه های منقرض شده که باید پر مشابهی زیست محیطی نقش از جمله دیگر placoderms (زره پوش ماهی) و حداقل یک گونه از plesiosaur.

سام Coatham افزود: “ما روش می توان برای شناسایی دیگر مانند گونه های فسیل و بررسی اینکه آیا وجود عوامل مشترک رانندگی تکامل و انقراض این گونه است.

“ما نشان می دهد یک لینک بین اقیانوسی بهره وری و تکامل Titanichthysاما این باید بررسی جزئیات آن در آینده است. تاسیس پیوند می تواند مفاهیم برای درک ما از حفاظت از تعلیق مدرن-فیدر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>