اقیانوس باستانی سطح اکسیژن در ارتباط با تغییر اتمسفری دی اکسید کربن

چرا سطح دی اکسید کربن در جو موم و افول در رابطه با گرم و سرد ادوار گذشته زمین? دانشمندان تلاش کرده اند برای پاسخ به این سوال برای بسیاری از سال و به لطف شیمیایی سرنخ سمت چپ در رسوب هسته های استخراج شده از عمیق در کف اقیانوس, آنها شروع به کنار هم قرار دادن قطعه از این پازل است.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که افزایش ذخیره سازی respired کربن در اعماق اقیانوس هنگامی که سطح اتمسفری دی اکسید کربن با غلظت پايين تر از امروز ، اما تحقیقات جدید به رهبری Texas A&M University دانشمند رسیده است به عقب و حتی بیشتر برای اولین بار آشکار بینش جوی سطح دی اکسید کربن در 50000 سال قبل از آخرین عصر یخبندان است.

“یکی از بزرگترین مجهولات درباره گذشته آب و هوا علت اتمسفری دی اکسید کربن تنوع بیش جهانی گرم-سرد چرخه گفت:” فرانکو Marcantonio نویسنده سرب از مطالعه و استاد و جین و کن R. Williams ’45 صندلی در بخش زمین شناسی و ژئوفیزیک در تگزاس A&M. “در اینجا ما به بررسی ‘چگونه’ از سطوح مختلف دی اکسید کربن با ‘where’ – یعنی شرقی استوایی اقیانوس آرام است که در یک منطقه مهم از جهان اقیانوس که در آن, امروز, قابل توجهی دی اکسید کربن بازدم به اتمسفر و بیشترین نرخ رشد فیتوپلانکتون ها یافت می شود.”

بنیاد ملی علوم-بودجه پژوهش به تازگی منتشر شده در علمی, گزارشهای طبیعت, مجله پژوهش.

بررسی باستان دی اکسید کربن در سطح Marcantonio و یک تیم از محققان به تجزیه و تحلیل یک کف اقیانوس رسوب هسته ای استخراج شده از اعماق شرقی استوایی اقیانوس آرام است. 10-متر طولانی هسته دهانه حدود 180000 سال و شیمی از لایه های رسوب ارائه دانشمندان با یک پنجره به گذشته شرایط آب و هوایی. شیمیایی اندازه گیری آنها را در خدمت به عنوان یک پروکسی به صورت اکسیژن از سطح دریا عمیق است.

اندازه گیری دقیقه اثری از اورانیوم و توریم ایزوتوپ این تیم قادر به دوره های کاردانی از افزایش ذخیره سازی respired کربن (و کم deep-sea سطح اکسیژن) با دوره کاهش جهانی جوی سطح دی اکسید کربن در گذشته 70,000.

“با مقایسه ما با وضوح بالا رسوب رکورد از اعماق دریا اکسیژن در شرق استوایی اقیانوس آرام با دیگر مناطق اقیانوس آرام و جنوب اقیانوس پیدا کنیم که اقیانوس آرام مانند جنوب اقیانوس یک محل برای deep-ocean respired کربن ذخیره سازی در طول دوره کاهش جهانی جوی CO2 غلظت,” او گفت:. “همه مهمتر ما قرار دادن محدودیت در محل در ستون آب از میزان respired ذخیره کربن استخر در طول دوره سرد.

“درک گذشته پویایی زمین چرخه کربن است که از اهمیت اساسی برای اطلاع رسانی و هدایت اجتماعی و سیاست گذاری در گرم شدن جهان با افزایش سطح اتمسفری دی اکسید کربن.”

نویسندگان این مطالعه Ryan Hostak سابق تگزاس A&M دانشجوی کارشناسی ارشد به دست آورده است که کارشناسی ارشد خود را در رشته زمین شناسی در سال 2019; Jennifer E. Hertzberg که دریافت دکترای خود در اقیانوس شناسی از تگزاس A&M در سال 2015 و در حال حاضر پژوهشگر فوق دکترا در بخش زمین و اقیانوس و علوم جوی در قدیمی قلمرو دانشگاه و Matthew W. اشمیت, دانشیار, اقیانوس, زمین و علوم جوی در قلمرو. Marcantonio و همکارانش طراحی شده در این مطالعه او و Hostak انجام ایزوتوپ تجزیه و تحلیل و تیم تفسیر داده ها.

“با انجام مطالعات مشابه در رسوب پوشش باریک گسترده تر عمیق اقیانوس آرام ما قادر خواهید بود به فضایی نقشه میزان این استخر عمیق از respired کربن” Marcantonio گفت: به دنبال به جلو برای تحقیقات آینده است.

این مطالعه radiogenic و عناصر تجزیه و تحلیل انجام شده در دانشکده علوم زمین’ R. کن ویلیامز Radiogenic ایزوتوپ تسهیلات. رسوب هسته ای و استخراج Marcantonio و همکاران در یک NSF-بودجه پژوهش کروز روی R/V ملویل در سال 2010.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Texas A&M University. Original نوشته شده توسط لسلی لی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de