باستان خزنده تا به حال پستاندار مانند مینای دندان

یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه آلبرتا دیرینه شناسان نشان می دهد که یک نوع از خزندگان باستانی تکامل یک نوع خاص از مینای دندان شبیه به پستانداران با مقاومت بالا به سایش و پارگی. این مطالعه اولین گزارش از این نوع مینای دندان را در فسیل خزنده.

این خزندگان-شناخته شده به عنوان Priosphenodon — یک گیاهخوار از اواخر دوره کرتاسه است که در حدود یک متر در طول. بخشی از یک گروه از خزندگان به نام sphenodontians این خزندگان منحصر به فرد هستند که در آنها از دست داده و توانایی خود را برای جایگزینی دندان های فردی. به جای sphenodontians جدید اضافه شده دندان به بازگشت به پایان می رسد از آرواره خود را به عنوان آنها رشد داشته است.

Priosphenodon دارای عجیب ترین دندان های من شخصا تا کنون دیده ام” گفت: هارون LeBlanc, همکار فوق دکترا در دانشکده علوم وزارت علوم زیستی و سرب نویسنده در مطالعه است. “برخی از جنبه های خود آناتومی دندان یادآور آنچه اتفاق افتاده است در تکامل اولیه پستاندار دندان است.”

از نمونههای موجود در آرژانتین ریو نگرو استان به عنوان بخشی از جریان های مشترک کار میدانی و پژوهش های میان, مایکل, Caldwell, استاد گروه علوم زیستی و وزارت زمین و علوم جوی و آرژانتینی شناس و میدانی رهبر سباستین Apesteguía. به منظور دقت بیشتر در دندان Priosphenodonمحققان باز برش قطعات فک و بررسی بافت سطح جزئیات حفظ در داخل دندان. آنها همچنین با استفاده غیر تهاجمی سی تی اسکن برای بررسی کامل تر فک نمونه.

Priosphenodon مینای دندان است که نه تنها ضخیم تر از بسیاری از دیگر خزندگان مینای دندان کریستال ‘بافته شده’ به موضوعات است که اجرا را از طریق تمام عرض مینا. این موضوعات به نام مینا منشور و آنها تقریبا به طور انحصاری موجود در پستانداران” گفت: LeBlanc که در حال کار تحت کالدول نظارت. “نتایج ما نشان می دهد که قوی انتخابی فشار می تواند نیروی خزندگان به آمده تا با برخی از راه حل های نوآورانه برای مشکلات مرتبط با دندان سایش ساینده و رژیم های غذایی — که برخی از آینه آنچه اتفاق افتاده است در اولین اجداد پستاندار.”

دانشمندان همچنین توجه داشته باشید که وجود یک نوع مارمولک امروز زنده است که منشوری مینا مانند Priosphenodon name خاردار-دم مارمولک در استرالیا. مانند Priosphenodonآن بیشتر می خورد گیاهان و توانایی از دست داده و به جای آن فرسوده دندان. این دو خزندگان هستند از نزدیک مرتبط.

همکاران در این مطالعه عبارتند از: سباستین Apesteguía از دانشگاه Maimónides و Fundación de Historia, طبیعی, Félix de عذره در بوئنوس آیرس آرژانتین و هانس لارسون از دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا است. بودجه برای این پژوهش ارائه شده توسط Agencia Nacional de Promoción Científica y Tecnológica در آرژانتین, National Geographic و علوم طبیعی و مهندسی شورای پژوهشی کانادا (NSERC).

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آلبرتا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im