زمین تبدیل سریع تر در پایان زمان دایناسورها از آن را امروز چرخش 372 بار در سال نسبت به زمان 365 با توجه به یک مطالعه جدید از فسیلی نرم تن صدف از اواخر کرتاسه. این به این معنی یک روز به طول انجامید تنها 23 ساعت و نیم با توجه به مطالعه جدید در AGU مجله Paleoceanography و Paleoclimatology.

باستان جانور نرم تن از یک منقرض شده و گروه افراطی متنوع شناخته شده به عنوان rudist صدف رشد سریع تخمگذار روزانه حلقه های رشد. این مطالعه جدید با استفاده از لیزر به نمونه دقیقه برش پوسته و تعداد حلقه های رشد دقیق تر از انسان محققان با میکروسکوپ.

رشد حلقه اجازه محققان برای تعیین تعداد روز در یک سال و با دقت بیشتری محاسبه طول یک روز 70 میلیون سال پیش است. جدید اندازه گیری اطلاع مدل از چگونگی تشکیل ماه و چگونه نزدیک به زمین از آن شده است بیش از 4.5 میلیارد سال تاریخ زمین-ماه گرانشی ،

این مطالعه جدید همچنین نشان همخوانی شواهدی وجود دارد که نرم تنان پناه فتوسنتز همزیستهای که ممکن است سوخت صخره سازی در مقیاس امروزی مرجان.

وضوح بالا به دست آمده در این مطالعه جدید همراه با رشد سریع نرخ باستان دوکفهای داد بی سابقه ای از جزئیات در مورد چگونگی حیوانات زندگی می کردند و شرایط آب آن هم در پایین به بخشی از یک روز.

“ما حدود چهار تا پنج datapoints در هر روز, و این چیزی است که شما تقریبا هرگز در تاریخ زمین شناسی. ما در واقع می توانید نگاه کنید در یک روز 70 میلیون سال پیش است. این بسیار شگفت انگیز است” گفت: نیلس د زمستان تحلیلی geochemist در Vrije Universiteit Brussel و نویسنده سرب از مطالعه جدید.

آب و هوا بازسازی عمیق در گذشته به طور معمول توصیف تغییرات طولانی مدت رخ می دهد که در مقیاس ده ها هزار سال است. مطالعات مانند این یکی به یک نگاه اجمالی از تغییر در زمانبندی از موجودات زنده و دارای پتانسیل برای پر کردن شکاف بین آب و هوا و آب و هوا ،

تجزیه و تحلیل شیمیایی از پوسته اقیانوس نشان می دهد درجه حرارت بودند گرمتر در اواخر کرتاسه از آنچه قبلا قدردانی رسیدن به 40 درجه سانتی گراد (104 درجه فارنهایت) در تابستان و حداکثر 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) در زمستان. تابستان درجه حرارت بالا به احتمال زیاد با نزدیک شدن فیزیولوژیکی محدودیت برای نرم تنان د زمستان گفت.

“بالا وفاداری از این مجموعه داده شده است مجاز نویسندگان به رسم دو به خصوص جالب استنتاج است که برای کمک به تیز کردن درک ما از هر دو کرتاسه astrochronology و rudist palaeobiology گفت:” پیتر Skelton بازنشسته مدرس از palaeobiology در دانشگاه آزاد و یک rudist متخصص کارش با این مطالعه جدید.

باستان ریف-سازندگان

جدید مطالعه مورد تجزیه و تحلیل تنها فردی است که زندگی را برای بیش از نه سال در کم عمق بستر در مناطق استوایی — یک محل است که در حال حاضر 70 میلیون سال بعد خشک زمین در کوه های عمان است.

Torreites sanchezi نرم تنان مانند نگاه بلند پاینت با درب به شکل خرس پنجه شیرینی. این نرم تنان باستان تا به حال دو پوسته یا سوپاپ که در ملاقات یک لولا مانند نامتقارن صدف و رشد در صخره های متراکم مانند, مدرن, صدف. آنها رونق در آب چند درجه گرمتر در سراسر جهان از مدرن اقیانوس.

در اواخر کرتاسه rudists مانند T. sanchezi تحت سلطه ریف-ساختمان تو رفتگی در دیوار در آبهای گرمسیری در سراسر جهان پر نقش های برگزار شده توسط مرجان امروز. آنها ناپدید شد در همان رویداد که به کشته شدن غیر مرغی دایناسور 66 میلیون سال پیش.

“Rudists کاملا ویژه دوکفهای. وجود دارد هیچ چیز مانند آن را در زندگی امروز” د زمستان گفت. “در اواخر کرتاسه به خصوص در سراسر جهان بسیاری از ریف سازندگان این دوکفهای. به طوری که آنها واقعا در زمان در ساختمان اکوسیستم که نقش مرجان را در حال حاضر است.”

روش جدید متمرکز لیزر در بیت های کمی از پوسته ایجاد سوراخ از 10 میکرومتر در قطر و یا در مورد به عنوان گسترده ای به عنوان سلول های قرمز خون. عناصر موجود در این نمونه کوچک فاش کردن اطلاعات در مورد دما و شیمی آب در پوسته شکل گرفته است. تحلیل ارائه شده دقیق اندازه گیری عرض و تعداد در روز حلقه های رشد و همچنین به عنوان الگوهای فصلی. محققان با استفاده از تغییرات فصلی در فسیل پوسته برای شناسایی سال است.

این مطالعه جدید دریافتند ترکیب پوسته تغییر بیشتر در طی یک روز بیش از فصول یا با چرخه جزر و مد اقیانوس. خوب در مقیاس قطعنامه روزانه لایه ها را نشان می دهد پوسته رشد بسیار سریع تر در طول روز بیشتر از شب

“این bivalve تا به حال بسیار قوی وابستگی به این چرخه روزانه که نشان می دهد که آن را به حال photosymbionts” de زمستان گفت. “شما روز-ریتم شب از نور بودن ثبت شده در پوسته است.”

این نتیجه نشان می دهد نور روز مهم تر بود به شیوه زندگی از باستان جانور نرم تن از ممکن است انتظار می رود اگر آن را تغذیه خود را در درجه اول از طریق فیلتر کردن مواد غذایی از آب مانند مدرن و روز صدف و صدف با توجه به نویسندگان. د زمستان گفت: اکولوژی به احتمال زیاد تا به حال یک رابطه با یک زن ساکن همزیستی گونه که تغذیه در نور خورشید شبیه به زندگی در صدف غول پیکر که بندر همزیستی جلبک.

“تا به حال منتشر شده استدلال برای photosymbiosis در rudists شده اند و اساسا نظری بر اساس صرفا مطرح صفات مورفولوژيک و در برخی موارد آشکارا غلط. این مقاله برای اولین بار به ارائه شواهد قانع کننده در حمایت از فرضیه” Skelton گفت: اما هشدار داد که این مطالعه جدید را نتیجه گیری خاص به Torreites و نمی تواند تعمیم به دیگر rudists.

ماه عقب نشینی

د زمستان مراقب باشید تعداد از تعداد لایه های روزانه در بر داشت 372 سالانه برای هر فاصله. این بود که به دلیل دانشمندان می دانم که روزها کوتاه تر در گذشته است. نتیجه این است اما دقیق ترین در حال حاضر در دسترس برای اواخر کرتاسه و تعجب آور نرم افزار برای مدلسازی تکامل از سیستم زمین-ماه.

طول یک سال بوده است و ثابت در طول تاریخ زمین چرا مدار زمین به دور خورشید تغییر نمی کند. اما تعداد روز در یک سال شده است کوتاه در طول زمان به دلیل روز در حال رشد بوده است دیگر. طول یک روز در حال رشد بوده است به طور پیوسته دیگر به عنوان اصطکاک از جزر و مد اقیانوس ناشی از این جاذبه کاهش می یابد و چرخش زمین را.

کشش جزر و مد تسریع ماه کمی در مدار خود به طوری که چرخش زمین را کند می کند, ماه حرکت دورتر. ماه کشیدن دور از زمین در 3.82 سانتی متر (1.5 اینچ) در سال است. دقیق لیزر اندازه گیری فاصله ماه از زمین نشان داده اند که این افزایش فاصله پس از برنامه آپولو چپ مفید منعکس کننده بر روی سطح ماه است.

اما دانشمندان نتیجه گیری ماه نمی توانست به عقب در این نرخ در طول تاریخ خود به دلیل طرح آن در پیشرفت خطی به عقب در زمان قرار Moon داخل زمین تنها 1.4 میلیارد سال پیش. دانشمندان می دانم که از شواهد دیگر که ماه با ما بوده است بسیار طولانی به احتمال زیاد coalescing در پی یک برخورد در اوایل تاریخ زمین بیش از 4.5 میلیارد سال پیش است. بنابراین در ماه میزان عقب نشینی طول زمان تغییر کرده است و اطلاعات از گذشته مانند یک سال در زندگی یک باستان حلزون کمک می کند محققان بازسازی که تاریخچه و مدل شکل گیری ماه.

چرا که در تاریخ ماه, 70 میلیون سال یک پلک زدن در زمان زمستان د و همکارانش امیدوارند به درخواست جدید خود را با روش های قدیمی تر از فسیل و گرفتن عکس های فوری از روز حتی عمیق تر در زمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im