مکمل های آنتی اکسیدان نیست بهبود کیفیت اسپرم در مردان نابارور با توجه به یک مطالعه جدید پشتیبانی شده توسط یونیس کندی شرایور موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی (NICHD) بخشی از موسسه ملی بهداشت. این مطالعه همچنین نشان داد که مکمل های آنتی اکسیدان به احتمال زیاد بهبود نمی بخشد بارداری و تولد نوزاد زنده ، این مطالعه به نظر می رسد در باروری و نازایی.

مکمل های آنتی اکسیدان تجاری در دسترس هستند برای کمک به درمان ناباروری در مردان, اما تحقیقات بر روی اثرات آن بر کیفیت مایع منی و میزان حاملگی و تولد زنده در حال محدود است. این مطالعه جدید گزارش نتایج از مرد و آنتی اکسیدان ها و ناباروری دادگاه (dj m. o. d.) و دو سو کور تصادفی کنترل شده با پلاسبو مطالعه بالینی انجام شده در نه سایت ها در سراسر ایالات متحده است. مطالعه ثبت نام 171 زوج که در آن شریک زندگی مرد تا به حال حداقل یک غیر طبیعی خواندن در یک تجزیه و تحلیل ارزیابی غلظت اسپرم و تحرک و شکل و DNA کیفیت; زن شرکای تا به حال عادی باروری نتایج آزمون. مردان دریافت دارونما و یا یک مکمل آنتی اکسیدان حاوی ویتامین های C, E و D, سلنیوم, l-carnitine, روی, اسید فولیک و لیکوپن برای حداقل سه ماه و تا شش ماه. Dj m. o. d. شده توسط NICHD باروری پزشکی شبکه.

مطالعه تیم هیچ تفاوت معنی داری در غلظت اسپرم و تحرک و شکل و DNA کیفیت بین دارونما و آنتی اکسیدان گروه پس از سه ماه. بعلاوه زنده و نرخ تولد به نظر نمی رسد اختلاف در شش ماه بین آنتی اکسیدان (15%) و دارونما (24 درصد) تقسيم شدند. اما نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید که در هر مطالعه طراحی, استخدام متوقف شد قبل از آن را به تعداد مورد نظر از شرکت کنندگان چون هیچ فایده ای ندارد دیده می شد در آنتی اکسیدان ، بنابراین نویسندگان تنها تا به حال به اندازه کافی شرکت کنندگان به بررسی آماری تفاوت در کیفیت مایع منی اما نه در دوران بارداری و تولد نوزاد زنده ،

به گفته نویسندگان, dj m. o. d. بزرگترین تصادفی و کنترل شده با دارونما به بررسی اثرات آنتی اکسیدان ها بدون اضافی کمک باروری در درمان ناباروری مردان.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط NIH/یونیس کندی شرایور موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im