یخ های قطب شمال ذوب در حال تغییر است جریانهای اقیانوسی

عمده اقیانوس زمان در قطب شمال است که سریع تر و آشفته تر به عنوان یک نتیجه سریع یخهای ذوب یک مطالعه جدید از ناسا نشان می دهد. فعلی است که بخشی از ظریف قطب شمال محیط زیست است که در حال حاضر آب گرفتگی با آب تازه یک اثر انسانی ناشی از تغییر آب و هوا.

با استفاده از 12 سال از داده های ماهواره ای از دانشمندان با اندازه گیری که چگونه این جریان دایره ای به نام بیوفورت گردابه است precariously متعادل هجوم بی سابقه مقدار سرد, تازه, آب — یک تغییر است که می تواند تغییر جریان در اقیانوس اطلس و سرد آب و هوا از غرب اروپا است.

بیوفورت گردابه نگه می دارد قطبی محیط زیست در تعادل با ذخیره آب شیرین در نزدیکی سطح اقیانوس است. وزش ضربات گردابه در جهت عقربه های ساعت در اطراف قطب شمال غربی اقیانوس شمال کانادا و آلاسکا که در آن به طور طبیعی جمع آوری آب تازه از یخبندان ذوب شدن رودخانه رواناب و آسمانی. این آب شیرین مهم است که در قطب شمال در بخشی به دلیل آن شناور بالای گرمتر آب شور و کمک می کند تا به محافظت از یخ دریا از ذوب که به نوبه خود کمک می کند تا تنظیم آب و هوای زمین. این گردابه سپس به آرامی منتشر شده این آب شیرین به اقیانوس اطلس بیش از یک دوره از دهه اجازه می دهد اقیانوس اطلس جریان حمل آن را در مقادیر کوچک است.

اما از آنجا که 1990s گردابه انباشته شده یک مقدار زیادی از آب شیرین — 1,920 مکعب مایل (8,000 کیلومتر مکعب) – یا تقریبا دو برابر حجم دریاچه میشیگان. مطالعه جدید منتشر شده در ارتباطات طبیعتیافت که علت این افزایش در غلظت آب شیرین است که از دست دادن یخ دریا در تابستان و پاییز. این دهه کاهش قطب شمال تابستان یخ دریا coverhas چپ بیوفورت گردابه بیشتر در معرض باد که چرخش گردابه سریع تر و تله آب تازه در آن زمان.

مداوم بادهای غربی نیز کشیده فعلی در یک جهت و برای بیش از 20 سال افزایش سرعت و اندازه در جهت عقربه های ساعت زمان و جلوگیری از آب تازه از خروج از اقیانوس قطب شمال. این دهه غربی وزش غیر معمول است برای منطقه که قبلا بادهای تغییر جهت هر پنج تا هفت سال است.

دانشمندان شده است نگه داشتن چشم در بووفرت گردابه در مورد باد تغییر جهت دوباره. اگر جهت تغییر بودند باد خواهد معکوس زمان کشیدن آن عقربه و انتشار آن آب جمع شده همه در یک بار.

“اگر بیوفورت گردابه بودند که به انتشار بیش از حد آب شیرین به اقیانوس اطلس آن را به طور بالقوه می تواند کاهش سرعت گردش خون آن. و که نیمکره-پیامدهای گسترده ای برای آب و هوا به خصوص در غرب اروپا گفت:” تام Armitage, نویسنده سرب از مطالعه و قطبی دانشمند ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا ،

آب تازه منتشر شده از اقیانوس قطب شمال به شمال اقیانوس اطلس می تواند تغییر چگالی آبهای سطحی. به طور معمول آب از قطب شمال از دست می دهد و گرما و رطوبت به جو و غرق به پایین از اقیانوس که در آن دیسک های آب از شمال اقیانوس اطلس را به مناطق استوایی مانند یک نوار نقاله.

این مهم زمان است که به نام اطلس Meridional واژگون و گردش خون را تنظیم می کند این سیاره آب و هوا توسط حمل گرما از tropically-آب گرم به عرض های جغرافیایی شمالی مانند اروپا و شمال امریکا است. اگر آهسته به اندازه کافی آن می تواند تاثیر منفی زندگی دریایی و جوامع است که وابسته به آن است.

“ما انتظار نداریم که یک تعطیل از خلیج فارس در جریان است اما ما انتظار اثرات. به همین دلیل ما در حال نظارت بر بیوفورت گردابه تا از نزدیک” گفت: Alek خرده یک نویسنده در مقاله و قطبی دانشمند در پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز Greenbelt, Maryland.

این مطالعه همچنین نشان داد که اگر چه بیوفورت گردابه از تعادل خارج است به دلیل اضافه شدن انرژی از باد در زمان اخراج که بیش از حد انرژی با تشکیل کوچک دایره پیچش از آب است. در حالی که افزایش تلاطم است کمک به نگه داشتن سیستم متعادل آن است که بالقوه منجر به بیشتر یخ ذوب دلیل آن مخلوط لایه های سرد, تازه, آب نسبتا گرم نمک آب زیر. ذوب یخ می تواند به نوبه خود منجر به تغییرات در چه مواد مغذی و مواد آلی در اقیانوس مخلوط به طور قابل توجهی موثر بر زنجیره غذایی و حیات وحش در قطب شمال. نتایج نشان می دهد یک تعادل ظریف بین باد و اقیانوس به عنوان دریای یخ بسته فروکش زیر تغییر آب و هوا.

“آنچه در این مطالعه نشان داده است که از دست دادن یخ دریا واقعا مهم اثرات بر ما سیستم آب و هوایی است که ما فقط کشف” گفت: خرده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر