در اکتبر 2019 دانشمندان به دام افتاده در یک کشتی پر از تجهیزات در یخ های دریای قطب با هدف شناور در اطراف اقیانوس منجمد شمالی برای یک سال کامل جمع آوری داده ها در مناطق قطبی و دریایی در floes یخ. با این حال یک مطالعه جدید نشان می دهد احتمال وجود دارد که سفر ممکن است ذوب کردن ماه قبل از پایان سال هدف است.

موزاییک (چند رشته ای شناور رصدخانه برای مطالعه قطب شمال آب و هوا) تیم تحقیقاتی از طریق رفت گسترده آماده سازی و آموزش برای سفر از جمله تجزیه و تحلیل شرایط تاریخی. تحقیقات جدید نشان می دهد که قطب شمال شرایط تغییر شده است بنابراین به سرعت در حال که گذشته دیگر ممکن است یک راهنمای به امروز.

دانشمندان در مرکز ملی تحقیقات جوی (NCAR) استفاده کرده اند یک گروه از چندین مدل آب و هوا اجرا می شود برای شبیه سازی شرایط در امتداد مسیرهای بالقوه برای قطبی سفر با استفاده از شرایط امروز در “قطب شمال.” نتایج نشان می دهد که نازک یخ دریا حمل ممکن است کشتی دورتر از انتظار می رود نسبت به شرایط تاریخی و یخ دریا در اطراف کشتی ممکن است ذوب زودتر از 12 ماه هدف است. از 30 مدل اجرا می شود تجزیه و تحلیل در این مطالعه جدید پنج (17%) نشان داد ذوب شدن در کمتر از یک سال.

تحقیقات منتشر شده در مجله به Cryosphereشد بودجه توسط بنیاد ملی علوم است که NCAR را حمایت کنند. این مطالعه همکاری نویسنده از دانشگاه کلرادو بولدر و مدرسه همکاری موسسه پژوهش در علوم محیط زیست و همچنین کالج دارتموث و دانشگاه آلاسکا فیربنکس.

این گروه از 30 مدل اجرا می شود استفاده می شود زمان شرایط آب و هوایی و منعکس وسعت راه های دریا یخ می تواند به شکل رانش و ذوب در یک سال 2020 آب و هوا. مطالعه ترکیب نمی کند 2019 شرایط یخ است و نه یک پیش بینی از مسیر کشتی را بیش از آن سال-مدت سفر.

“کل نقطه ای از موزاییک است به درک قطب شمال و چه چیزهایی تغییر کرده است, بیش از 10 سال گذشته گفت:” آلیس DuVivier یک NCAR آب و هوا دانشمند و نویسنده سرب از مطالعه جدید. “این مدل به ما می دهد درک درستی از طیف وسیعی از دست خوش پیشامد میشه امکانات سفر می تواند در یخ جدید رژیم است.”

دانشمندان شده اند جمع آوری داده ها در یخ های دریای قطب حدی که می تواند میلیون ها مایل مربع در زمستان از سال 1979 زمانی که ماهواره شروع به گرفتن سالانه تغییرات در پوشش یخ. “تغییرات در قطب شمال سیستم بسیار فوق العاده سریع است که حتی ماهواره ما مشاهدات از 15 سال پیش بر خلاف قطب شمال امروز” گفت: Marika هلند NCAR دانشمند و همکاری نویسنده از مطالعه. “در حال حاضر وجود دارد این است که نازک تر یخ حرکت می کند که به سرعت بیشتر و کمتر وجود دارد پوشش برف. آن است که کاملا متفاوت یخ رژیم است.”

رفتن با تخته یخ شناور

برای مقایسه تفاوت بین “پیر قطب شمال” و “قطب شمال” از دانشمندان تخته یخ شناور یخ آهنگ برای اعزامی کشتی یک کشتی یخ شکن تحقیقاتی به نام Polarstern, با استفاده از یخ دریا مدل در NCAR مبتنی بر جامعه سیستم زمین مدل (CESM). برای اولین بار دانشمندان زد 28 مدل آهنگ بر اساس تاریخی و داده های ماهواره ای از یخ دریا شرایط. سپس آنها را در مقایسه با نتایج به 30 مدل آهنگ تحت جوان نازک و بیشتر فصلی یخ های قطب شمال که در شرایط بیشتر بازتاب های اخیر شرایط.

در این “قطب شمال” شرایط floes یخ نقل مکان کرد و با سرعت بیشتری تا مسیر خود را گسترش دورتر و متفاوت تر از هر دیگر نسبت به “پیر قطب شمال” راه که شامل ضخیم یخ دریا و کوتاه تر آهسته تر آهنگ.

مهمترین این مطالعه نشان می دهد که در فصلی قطب شمال سناریو 17 درصد از آهنگ های شبیه سازی شده نشان می دهد Polarstern ذوب کردن یخ در مجموع ماه قبل از اکتبر سال 2020 خط پایان. این مدل اجرا می شود برآورد 29 جولای سال 2020 به عنوان اولین بالقوه ذوب تاریخ برجسته است که حال و روز قطب شمال افزایش خطر حوادث شدید مانند ذوب کردن. در مقابل هیچ یک از آهنگ های اجرا تحت تاریخی و داده های ماهواره ای نشان داد ذوب کردن سناریو.

در حالی که نتایج ارائه بینش های اضافی به نتیجه بالقوه از موزاییک را در مسیر این مدل اجرا می شود نه یک پیش بینی از این سفر را پیگیری گفت DuVivier که ارائه شده در این مطالعه نتایج جستجو برای موزاییک تیم علمی به عنوان آنها آماده برای مبارزه است. بلکه نتایج یک راه برای کشف بسیاری از حالات یک کشتی به طور بالقوه می تواند در صورت در طول دوره سفر در زمان آب و هوا. “مدل سازی یک راه برای کشف بسیاری از جهان” گفت: DuVivier. “تجربه قبلی نیست همیشه نشان می دهد از آنچه قرار است رخ دهد.”

اولین مرحله از سفر در پاییز سال 2019 محققان در حال حاضر با آن مواجه یخ نازک شرایط داشتن در ابتدا تلاش برای پیدا کردن به اندازه کافی ضخیم تخته یخ شناور یخ به لنگر Polarstern و تجربه طوفان که به چالش کشیده اند سفر. با توجه به ملی برف و یخ مرکز داده قطب شمال یخ دریا در سال 2019 رسیده دوم-کمترین حداقل در ماهواره ضبط معنی اعزامی زیر شروع بسیار کم شرایط یخ.

پس از کشتی زمان آهنگ دست خوش پیشامد میشه دورتر از انتظار است. “مدل آزمایش از این مطالعه را در مقایسه با آهنگ به چه Polarstern تجربه شده است در چند ماه گذشته گفت:” DuVivier. “ما در حال ساخت یک پیش بینی برای سفر اما آن نوع از آهنگ های ذوب کردن اولیه در آب و هوا ما ،

زمان خواهد شد بگویید چه Polarstern نهایی مسیر و مقصد خواهد بود اما این سفر هنوز هم ارائه دانشمندان با تعداد زیادی از اطلاعات. این اطلاعات در نهایت خواهد شد بسیار مفید برای بهبود مدل های آب و هوایی مانند CESM و کمک به دانشمندان در درک تغییرات در قطب شمال است که در آینده قطبی اعزامی ممکن است در برای مشاهده.

“این است که چرا ما نیاز به موزاییک. مدل های اطلاع رسانی می تواند این نوع از مبارزات و این مبارزات در حال رفتن به اطلاع ما مدل” گفت: در هلند است که خود پروژه موزاییک اعزامی به جمع آوری اطلاعات در مورد برف روی یخ دریا و بالای اقیانوس گرم که بر دریا ضخامت یخ.

“ما لازم نیست که بسیاری از مشاهدات انجام شده در این رژیم خواهد شد و این اساسی برای آینده ما درک درستی از قطب شمال رساند”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im