به عنوان ماشین آلات دقیق چگونه ما مربوط به آنها را?

هزاران سال تکامل را ترک کرده اند ما آمادگی برای کرک برای باز کردن جعبه سیاه از AI و همکار در داخل.

دوچرخه سواری در تپه شلوغ شهر مانند سان فرانسیسکو فراهم می کند و شناختی و همچنین به عنوان یک تمرین فیزیکی. من زنده ماندن در ترافیک با خم نه تنها من چهار سر ران, اما من نظریه ذهن این ظرفیت به تصور افکار و نیات دیگران: آیا آن مرد سوار پرنده روروک مخصوص بچه ها منحرف که برای جلوگیری از حفره? خواهد UPS راننده سعی کنید که نور زرد? اما self-driving cars بیخ و بن های من.

سال گذشته جنرال موتورز پا تا تست از آن کروز خودروهای, من شروع به برخورد ورزشی سفید خودروی سواری با پشت بام سنسور یک بار یا بیشتر در هر روز. در ابتدا این خودرو شد overcautious و انقباض درآمد عصبانی honks از انسان درایور های غیر ضروری ترمز و مردد می شود. با گذشت زمان احساس کردم قادر به خواندن و حتی بهره برداری از این timorous روبات. اگر من منحرف از خط دوچرخه آنها را قطع, به من اتاق اضافی برای مانور. در چهار راه متوقف می شود و آنها تمایل به هیجان من اجازه می دهد به پیکان پیش رو است.

پس از آن یک زن و شوهر از کروز وسایل نقلیه مرا شگفت زده کرد, یک هفته با نمایش از اعتماد به نفس بیشتری رانندگی. به جای فقیرانه انتظار پشت دوچرخه آنها زیپ گذشته است. تئوری من از ربات ذهن بخار جایگزین احساس ناخرسندی: به عنوان هوش مصنوعی بیشتر رشد می کند و قادر و قاطعانه چگونه ما مربوط به آن است ؟

به طور کلی مردم وفق دهند به خوبی به فن آوری های جدید. ما هدایت hunks از سرعت فلز و برقراری ارتباط از طریق آیکون کوچک با elan. اما پیچیده تر و پویا هوش مصنوعی سیستم های مانند ربات و ماشین را به چالش خواهد ما را در راه های جدید است. هزاره های بیولوژیکی و تکامل فرهنگی به ما داده اند مغز و جوامع در ابتدا به خواندن رفتارهای خصلت و تجاوزات از افراد دیگر است. با فکر کردن ماشین آلات ، ایاد Rahwan مدیر موسسه ماکس پلانک برای رشد انسان در برلین “ما در حال مرتب کردن بر اساس از سکندری در تاریکی است.”

تمایل ما این است که به فرض شاید بدون اینکه متوجه آن است که هوش مصنوعی سیستم های ذهن تا حدودی مانند ماست. در دهه 1960 MIT استاد یوسف Weizenbaum ایجاد شده برای اولین بار در جهان chatbot الیزا و برنامه ریزی آن را به طنز یک درمانگر با پاسخ به تایپ اظهارات rephrasing آنها به سوالات. به Weizenbaum را شوک خود افراد بشر احساس humanlike هوش و احساسات در ربات. “آنچه که من تا به حال متوجه نشده است که بسیار کوتاه مواجهه نسبتا ساده برنامه کامپیوتری می تواند القاء قدرتمند توهم تفکر کاملا عادی مردم,” او نوشت.

خطرات نه تفکر به وضوح در مورد هوش مصنوعی رشد کرده اند پس از آن; به زودی آنها را تبدیل به مهم. این چابک زنانه-کد personas از دستیاران مجازی مانند آمازون الکسا منحرف کردن ما از توجه به خطرات ناشی از اجازه دادن به شرکت های بزرگ به رکورد ما در فضاهای صمیمی. راه که رانندگان دوچرخه سواران و پیاده درک و واکنش نشان می دهند به ربات وسایل نقلیه است یک موضوع از زندگی یا مرگ.

حتی هنگامی که بیش از یک دوم تقسیم به mull یک سیستم هوش مصنوعی تصمیم گیری آن رفتار ممکن است غیر ممکن است به طور کامل توضیح دهد. ماشین-الگوریتم های یادگیری در پشت بسیاری اخیر AI نقاط عطف نمی تواند برنامه ریزی شده و یا مهندسی معکوس در همان راه به عنوان معمولی نرم افزار. کارشناسان این سیستم جعبه سیاه چرا که حتی خود سازندگان نمی توانند به طور کامل توضیح دهید که چگونه کار می کنند. شما ممکن است یک روز را به یک زندگی در حال تغییر, پزشکی تصمیم بر اساس مشاوره از یک پزشک بود که در نوبه خود مبتنی بر در مشاوره از یک سیستم هوش مصنوعی ساخته شده است در روش ها و منابع هیچ انسان و یا نظارتی بدن می تواند بررسی کنید. هوش مصنوعی است که بیگانه هوش و درک و پردازش جهان در راه اساسا متفاوت از راه ما انجام دهد.

Misjudging هوش مصنوعی سیستم ممکن است ما را به بد قضاوت مردم است. مادلین کلر Elish یک انسان شناس در اطلاعات و جامعه یک موسسه تحقیقاتی به مطالعه حوادث مربوط به اتوماسیون و می گوید اخلاقی مقصر برای شکست سیستم اغلب سرزمین های ناعادلانه در انسان که نمی آنها را ایجاد کنید. پس از بارگذاری ماشین خود رانندگی کشته jaywalking عابر پیاده در آریزونا در سال 2018 پلیس متمرکز توجه عمومی در ایمنی راننده که به نظر می رسد پریشان در تصویری از ماشین. بازرسان فدرال بعد متوجه شد که بارگذاری به حال معلول خودرو سیستم ترمز اضطراری و برنامه ریزی آن الگوریتم به دنبال پیاده تنها در عابر. Uber افزایش امکانات ایمنی و دیگر نمی تواند آزمون در آریزونا اما آن پاک شده است از مسئولیت کیفری; ایمنی راننده ممکن است هنوز چهره اتهامات عنوان شده علیه.

مردم ممکن است پیدا کردن آن را حتی سخت تر به وضوح ببینید توابع و نقایص بیشتر پیچیده هوش مصنوعی سیستم های که به طور مستمر انطباق با محیط اطراف خود و تجارب است. “به چه معنی است به درک آنچه یک سیستم می کند اگر آن را پویا و یادگیری و ما نمی توانیم تعداد قبلی ما دانش؟” Elish می پرسد. همانطور که ما با تعامل بیشتر هوش مصنوعی, سیستم, شاید خود ما ظرفیت قابل توجه برای یادگیری به ما کمک خواهد کرد توسعه یک تئوری دستگاه ذهن به شهود خود را به انگیزه و رفتار است. یا شاید راه حل نهفته در ماشین های ما نیست. مهندسین آینده هوش مصنوعی سیستم ممکن است نیاز به صرف زمان زیادی تست چگونه به خوبی آنها با انسان به عنوان بر روی اضافه کردن به خود را الکترونیکی IQs.


این مقاله به نظر می رسد در شماره ژوئن. مشترک شدن در حال حاضر.

اجازه دهید ما می دانم آنچه شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر در [email protected]


سری ویژه: آینده فکر کردن ماشین آلات
  • مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی?
  • چرا هوش مصنوعی نجات ما از Covid-19?
  • در حال AI-طراحی ربات های قاتل اجتناب ناپذیر ؟
  • آن را به نام هوش مصنوعی—اما آنچه که هوش ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im