به عنوان نادر حیوانات ناپدید می شوند, دانشمند, چهره ‘محیط زیست و اندوه’

پنج سال قبل از رمان coronavirus زد شایع در سراسر جهان saiga بزکوهی از استپهای اوراسیا با تجربه خود بیماری همه گیر.

میلیون ها نفر از این چرای حیوانات — به راحتی قابل تشخیص توسط بیش از اندازه خود را snouts — پس از مهاجرت در سراسر آنچه که امروز قزاقستان و مغولستان گرجستان و بیشتر.

اما پس از آن بیش از طول سه هفته در سال 2015 نزدیک به 200000 نفر و یا دو سوم از آنها موجود جمعیت بیمار و مرده از یک عفونت باکتریایی است. امروز کمی بیش از 100,000 saiga حلق آویز بر روی بقا در جیب چند اوراسیا.

کاهش و نامشخص سرنوشت از saiga یک داستان است که طنین انداز با جوانا لمبرت. او را حفاظت زیست شناس در دانشگاه کلرادو بولدر و coauthor از یک مقاله منتشر شده در این هفته در مجله Frontiers در اکولوژی و تکامل. این مطالعه به بررسی وضعیت فعلی هستند یا hoofed حیوانات مانند saiga در غرب ایالات متحده و در سراسر جهان است.

لمبرت که به مطالعه جوامع زیست محیطی در شمال امریکا و استوایی آفریقا توضیح داد که بسیاری از این موجودات نمی شناخته شده در خارج از خانه خود را در مناطق. اما زمانی که این حیوانات ناپدید می شوند و کل اکوسیستم می تواند ترمیم گاهی اوقات فراتر از به رسمیت شناختن.

“ما در حال از دست دادن این حیوانات بدون مردم همیشه دانستن آنها وجود دارد در وهله اول” لامبرت گفت: استاد در برنامه مطالعات زیست محیطی در مس تخته سنگ.

برای محقق این مطالعه نشریه علائم فرصتی برای تأمل در چگونه او امیدوار باقی می ماند حتی در میان ضرر و زیان فوق العاده ای — و چگونه به بحث در مورد جهان طبیعی در طول یک دوره بی سابقه ای در تحولات اجتماعی.

“من دانش آموزان من بگویید:” من باید به شما حقایق است. این است که جهان شما در حال رشد در, اما اجازه ندهید که شما را فلج کند,'” لامبرت گفت.

گمنام گونه

تحقیقات جدید منجر شد توسط Joel برگر از دانشگاه ایالتی کلرادو و همچنین شامل دانشمندان از بوتان و آرژانتین و شیلی است.

تیم تصمیم گرفت به نگاه هستند چرا که — با چند مورد استثنا مانند کرگدن و فیل — آنها معمولا نمی pop up در بروشور برای سازمان حفاظت از محیط زیست. اما Lambart گفت: آنها هنوز در مشکل: Huemel برای مثال یک بار گردش در سراسر منطقه پاتاگونیا در آمریکای جنوبی. امروز کمی بیش از 1 ، 000 از این کرکی گوزن هنوز هم زندگی می کنند در وحشی. این tamaraw یک پاینت اندازه بوفالو از فیلیپین را به فقط چند صد نفر.

“تمام جهان می داند که داستان پاندا و گوریل های کوهی وجود دارد اما تعداد بی حد و حصر گمنام گونه که می آیند و بدون توجه جهان,,” او گفت:.

موارد خود را نیز نشان می دهد که چقدر پیچیده حفاظت می شود.

لمبرت سپری کرده است در سال نوردی مراتع و جنگل های پارک ملی یلوستون به مطالعه حیات وحش است. پس از مقامات فدرال و کشته شدن تمام پارک گرگ در 1940s الک گله وجود دارد شروع به ضرب — زمان بزرگ. سر شمارش برای این گیاه خوار رسید از چند هزار نفر به ده هزار نفر و آنها را بلعیدم بار فراوان, گیاهان مانند cottonwood و درختان بید.

“هنگامی که شما را بکشد یک گونه از آن جامعه و یا اگر شما اضافه کردن یک جدید در کل مونتاژ تغییرات” لامبرت گفت. “شده است که در تاریخ از آنچه انسان ها انجام داده اند در این سیاره است.”

هنگامی که به پارک آورده گرگ پشت در 1990s و الک تعداد کاهش یافته و به پایین چیزی غیر منتظره اتفاق افتاده است: beavers که تا به حال نیز ناپدید شد از Yellowstone شروع کرد ، خزدار شناگران معلوم بستگی دارد که همان گونه درخت به ساخت خود سد.

“در بسیاری از موارد ما نمی دانیم که چه قوانین این اکوسیستم به دنبال آن در گذشته” او گفت:. “حتی زمانی که ما نمی دانیم, مهم نیست چون ما در حال حاضر این عنصر اضافه شده از انسان سرهم بند.”

زیست محیطی و اندوه

لمبرت نیز تلاش برای نگه داشتن رفتن به عنوان حفاظت به عنوان زیست شناس حیات وحش در اطراف او زمینه سایت در آفریقا و آمریکای شمالی کاهش یافته و سپس به طور کامل از بین رفت.

“به من بازگشت هر سال از این زمینه این بود من طولانی تر و طولانی تر برای بازیابی از یک نوع افسردگی وجودی” او گفت:. “من متوجه شدم که من شده اند عمیقا تحت تاثیر زیان من دیده ام.”

بسیاری از Lambert دانش آموزان احساس می کنم نا امید کننده به طور مشابه یک پدیده است که روانشناسان تماس “زیست محیطی و اندوه است.” او می گوید آنها را به تمرکز بر روی داستان های موفقیت با این حال نادر هستند. مناطق حفاظت شده مانند یلوستون را نجات حیوانات بی شماری از انقراض و داده اند به دیگران مانند گرگ جدید شانس در بقا. لمبرت نیز ارائه علمی راهنمایی در اطراف طرح را به بازگشت گرگ ها به ایالت کلرادو.

و هنوز هم وجود دارد بسیاری از حیوانات وجود دارد — از جمله معدود باقی مانده گله بزرگ-بینی saiga.

“ما نیاز به مبارزه مانند جهنم به نگه داشتن همه است که” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im