آسپرین است که در ارتباط با کاهش خطر ابتلا به چندین سرطان دستگاه گوارش از جمله بعضی ها که تقریبا همواره کشنده مانند لوزالمعده و سرطان کبد.

بزرگترین و جامع ترین تحلیل به تاریخ پیوند بین آسپرین و سرطان های دستگاه گوارش, منتشر شده در, منجر به سرطان مجله Annals of Oncology [1] امروز (پنج شنبه) یافت کاهش خطر ابتلا به این سرطان بین 22 و 38 درصد.

آسپرین داده شده است به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده برای برخی از زمان های دیگر کوچکتر تجزیه و تحلیل پیدا کرده اند در ارتباط با سرطان مری (لوله غذا یا مری) و معده است.

این تحلیل نگاه شواهد از 113 مطالعات مشاهده ای تحقیق در مورد سرطان در جمعیت عمومی منتشر شده تا 2019 که 45 مطالعات انجام شده در سرطان روده و شامل 156,000 موارد است. در علاوه بر این به روده, سرطان, سرطان مورد بررسی شامل کسانی که از سر و گردن و مری و معده بخشی از معده که متصل به مری (معده کاردیا), کبد, کیسه صفرا و مجاری صفراوی (هدف-صفراوی) و لوزالمعده.

محققان به رهبری دکتر کریستینا Bosetti (دکترا) از واحد اپیدمیولوژی سرطان در ماریو نگری بخش انکولوژی میلان (ایتالیا) نشان داده است که استفاده منظم از آسپرین به عنوان تعریف در نظر گرفتن حداقل یک یا دو قرص در هفته همراه بود با کاهش قابل توجهی در خطر ابتلا به این همه سرطانها, به غیر از سرطان سر و گردن.

به طور خاص, آسپرین استفاده شد مربوط به 27 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان روده (45 مطالعات), 33% کاهش خطر ابتلا به سرطان مری (13 مطالعات), 39% کاهش خطر ابتلا به معده کاردیا (ده مطالعات) 36 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان معده (14 مطالعات), 38% کاهش خطر ابتلا به هدف-صفراوی سرطان (پنج مطالعات) و 22% کاهش خطر ابتلا به سرطان پانکراس (15 مطالعات). ده مطالعات سرطان سر و گردن نشان نمی دهد یک کاهش قابل توجه در خطر است.

نویسنده ارشد این مقاله کارلو La Vecchia (MD), استاد اپیدمیولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه میلان گفت: “در مورد وجود دارد 175,000 مرگ و میر ناشی از سرطان روده پیش بینی شده برای سال 2020 در اتحادیه اروپا که حدود 100,000 را در افراد بین 50 و 74. اگر ما فرض کنیم که استفاده منظم از آسپرین را افزایش می دهد از 25 درصد به 50 درصد در این گروه سنی به این معنی که بین 5000 تا 7000 در مرگ و میر ناشی از سرطان روده و بین 12,000 18,000 موارد جدید می تواند اجتناب شود اگر بیشتر مطالعات نشان می دهد که آسپرین می کند در واقع باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان.

“آمار و ارقام مربوطه خواهد بود حدود 3000 مرگ و میر هر مری, معده و سرطان لوزالمعده و 2000 و میر ناشی از سرطان کبد. با توجه به نامناسب بودن سرانجام این سرطان تعداد موارد جدید خواهد بود فقط کمی بیشتر است.”

محققان همچنین تجزیه و تحلیل اثر آسپرین با دوز و مدت در سرطان روده. آنها در دوز کم (100 میلی گرم) به طور منظم (325mg) و دوز بالا (500mg) همراه با چند بار در روز در هفته و یا ماه آن گرفته شد.

Dr Bosetti گفت: “ما دریافتیم که خطر ابتلا به سرطان کاهش یافته بود با افزایش دوز; آسپرین با دوز بین 75 و 100 میلی گرم در روز همراه بود با کاهش 10 ٪ در یک فرد خطر ابتلا به سرطان در مقایسه با افرادی که مصرف آسپرین; دوز 325mg یک روز همراه بود با 35 درصد کاهش و دوز 500mg در روز همراه با 50 درصد کاهش در خطر است. اما برآورد دوز بالای آسپرین بر این اساس بود فقط چند مطالعات و باید با احتیاط تفسیر شود.

“یافته های ما بر روی سرطان روده پشتیبانی این مفهوم است که بالاتر آسپرین با دوز همراه با یک بزرگتر در کاهش خطر ابتلا به این بیماری است. انتخاب دوز همچنین باید به در نظر گرفتن پتانسیل خطر خونریزی معده را افزایش می دهد که با بالاتر آسپرین دوز.

“در مقایسه با افرادی که نمی آسپرین به طور منظم خطر ابتلا به سرطان روده کاهش یافته و در مصرف منظم آسپیرین کاربران تا ده سال. خطر کاهش می یابد 4 درصد پس از یک سال 11 درصد پس از سه سال 19 درصد پس از پنج سال و 29 درصد پس از ده سال.”

پروفسور کارلو La Vecchia گفت: “این یافته ها نشان می دهد وجود دارد یک اثر سودمندی آسپرین در پیشگیری از روده و دیگر سرطان های دستگاه گوارش. نتایج برای روده مری و پانکراس سرطان ها سازگار با شواهدی از آزمایش های بالینی بر روی آسپرین در پیشگیری از قلب و رگ های خونی بیماری است.

“یافته های لوزالمعده و دیگر سرطان های دستگاه گوارش ممکن است پیامدهای برای پیشگیری از این بسیار کشنده بیماری است. سرطان لوزالمعده ما متوجه شدیم که خطر ابتلا به این بیماری کاهش یافته و 25 درصد پس از پنج سال در میان افرادی که در زمان آسپرین به طور منظم در مقایسه با کسانی که نمی.

“مصرف آسپرین برای پیشگیری از سرطان روده و یا سایر سرطان باید انجام مشاوره با یک پزشک است که می توانید با حساب کاربری فرد را در معرض خطر. این شامل عواملی مانند جنسیت و سن و سابقه خانوادگی از بستگان درجه اول مبتلا به این بیماری و عوامل خطر دیگر. افرادی که در معرض خطر این بیماری هستند به احتمال زیاد برای به دست آوردن بزرگترین سود حاصل از آسپرین است.”

در علاوه بر این به خونریزی معده, عوارض جانبی آسپرین عبارتند از: خونریزی در سایر نقاط بدن و گهگاه haemorrhages.

به عنوان مطالعه است که بر اساس مطالعات مشاهده ای می تواند تنها نشان می دهد که آسپرین است که در ارتباط با کاهش خطر و تعصبات و یا عوامل مخدوش کننده تا حدودی ممکن است توضیح دهد که نتایج آن است. محدودیت های دیگر شامل این واقعیت است که در برخی از مطالعات اطلاعات ممکن است منعکس کننده تغییرات در آسپرین استفاده بیش از زمان های مردم در این مطالعات ممکن است به یاد داشته باشید و یا گزارش خود را از آسپرین استفاده از دقت و اکثر مطالعات انجام نمی داده در دیگر داروها که ممکن است ارتباط بین آسپرین و خطر ابتلا به سرطان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im