کار با سرب ایزوتوپ های گرفته شده از مینای دندان از حیوانات ماقبل تاریخ, محققان در دانشگاه آرکانزاس توسعه یک روش جدید برای ارزیابی جغرافیایی ریشه های باستانی انسان است.

جان Samuelsen نامزد دکترا در انسان شناسی و معاون پژوهشی در آرکانزاس, باستان شناسی, بررسی, تجزیه و تحلیل خطی الگودهی از ایزوتوپ سرب در دندان از 600 به 800 سال جمجمه و فک گورستان در Crenshaw سایت در جنوب غربی آرکانزاس است. روش جدید مجاز, محققان به مقایسه باستان دندان انسان به کسانی که از حیوانات ماقبل تاریخ و همچنین سنگ ها و نمونه های خاک گرفته شده از همان منطقه است.

پژوهش در بخشی از حمایت بنیاد ملی علوم منتشر شده در مجله باستان شناسی علم.

این Crenshaw سایت در امتداد رودخانه سرخ است یک فرهنگی قابل توجهی متعدد-تپه تشریفاتی مرکز Caddo سرخپوستان. مطالعات قبلی به همراه داشت تفاسیر متضاد از آنچه انسان جمجمه و آرواره منعکس کند. برخی از تحقیقات نشان می دهد باقی مانده متعلق به قربانیان خشونت که از خارج از منطقه در حالی که تحقیقات دیگر نشان می دهد باقی مانده نشان دهنده محلی, Caddo, هندی, دفن عمل خود را از اجداد خود.

Samuelsen تاکید کرد که یک ارزیابی کامل از انسان باقی می ماند خواهد شد خطاب در یک مطالعه آینده, اما او و Potra یافت می شود که دندان ها از پنج نفر از 352 افراد مورد آزمایش با روش های جدید موجود ایزوتوپی امضا سازگار با کسانی که در دندان حیوانات ماقبل تاریخ از سایت های مختلف در این منطقه است. علاوه بر این خود ایزوتوپی امضا شد مغایر با ایزوتوپ از انسان ها و حیوانات از مناطق دیگر است.

“در حالی که تمرکز ما در این مقاله این است که برای ایجاد یک روش برای استفاده از ایزوتوپ سرب به منظور بررسی باستان انسانی جغرافیایی ریشه” Samuelsen گفت: “این نشان می دهد که حداقل این پنج نفر از باد از جنوب غرب آرکانزاس است.”

سرب سمی ردیابی فلز است که بر سلامت بیولوژیکی موجودات زنده اما آن مفید است برای تعیین ریشه جغرافیایی. آن ایزوتوپی محتوای درون انسان و حیوانات, مینای دندان, از طریق زنجیره غذایی مسیرهای نشان دهنده زمین شناسی منطقه که در آن یک ارگانیسم بزرگ شدم. در حالی که سرب ایزوتوپ از حیوانات دندان موفق شد در شناسایی محلی بشر باقی می ماند و در مقابل کسانی که از دیگر مناطق جغرافیایی آن ایزوتوپ های گرفته شده از نزدیک سنگ شد بیش از حد متغیر به تواند مفید باشد برای همین منظور Samuelsen گفت. سنگ تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Adriana Potra دانشیار علوم که همکاری نویسنده این مقاله است.

عمده تحقیقات نگرانی با سرب ایزوتوپ مطالعات مدرن انسانی ناشی از آلودگی سرب موجود در خاک و سنگ و انسان و حیوان باقی مانده است. اگر مدرن منجر شود از گاز و معادن و یا صنعتی منابع آلوده شده است باقی می ماند و سپس سرب ایزوتوپ منعکس خواهد شد مکان اصلی خود. حتی اگر آنها غيرآلوده مدرن منجر طبیعی خاک حاوی سرب است که می تواند نتایج مشابه. دلایل این محققان مطالعه با استفاده از سه روش مختلف برای ارزیابی آلودگی و ارائه توصیه هایی برای تحقیقات آینده است.

با این نگرانی را در ذهن محققان انجام ایزوتوپی کار در داخل فلز-رایگان مدولار Radiogenic ایزوتوپ آزمایشگاه یک “اتاق داخل یک اتاق” پاک آزمایشگاه در دانشگاه آرکانزاس است. ایزوتوپی و ردیابی عناصر دادهها در عناصر و Radiogenic ایزوتوپ آزمایشگاه با کمک از اریک پولاک تحقیقات علمی تکنسین در وزارت علوم زیستی و بری Shaulis دستیار پژوهش در وزارت علوم. دقت بالا ایزوتوپی دادهها در چند جمع inductively همراه پلاسما توده طیف سنج. حفاری دندان انجام شد با لایکا M80 دو چشمی میکروسکوپ قرار دارد توسط سلینا سوارز, دانشیار دانشکده علوم زمین.

پروژه تحقیقاتی است که تحت نظارت جورج Sabo, مدیر, آرکانزاس, باستان شناسی بررسی. Sabo است Samuelsen تحصیلات تکمیلی مشاور. این پژوهش با بودجه دولتی توسط بخش مردم شناسی و, آرکانزاس, باستان شناسی, جامعه, در علاوه بر این به بنیاد ملی علوم. مطالعه در حال انجام است, در همکاری با, Caddo ملت اوکلاهما برای کمک به پاسخ به سوالات قبیله را در مورد وابستگی فرهنگی و منشاء باقی مانده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آرکانزاس. Original نوشته شده توسط مت McGowan. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی