ستاره شناسان کشف کلاس جدید از انفجار کیهانی

ستاره شناسان دریافته اند دو جسم که اضافه شده به یک شی عجیب و غریب کشف شده در سال 2018 تشکیل یک کلاس جدید از انفجار کیهانی. نوع جدیدی از انفجار سهام برخی از ویژگی های ابرنواختر انفجار ستاره عظیم و با انفجار که تولید gamma-ray bursts (GRBs) اما هنوز مشخص تفاوت از هر.

حماسه آغاز شد و در ماه ژوئن سال 2018 هنگامی که ستاره شناسان را دیدم یک انفجار کیهانی با تعجب آور ویژگی ها و رفتار. جسم دوبله AT2018cow (“گاو”), جلب توجه در سراسر جهان از دانشمندان و مطالعه گسترده است. در حالی که آن را به اشتراک گذاشته برخی از ویژگی های با انفجار ابرنواختر در آن تفاوت در جنبه های مهم به ویژه آن غیر معمول اولیه روشنایی و چگونه به سرعت آن را روشنتر و پژمرده فقط در چند روز.

در این میان دو اضافی انفجار-یکی از 2016 و 2018-همچنین نشان داد ویژگی های غیر معمول و به مشاهده و تجزیه و تحلیل. این دو انفجار به نام CSS161010 (کوتاه برای CRTS CSS161010 J045834-081803) در یک کهکشان در حدود 500 میلیون سال نوری از زمین و ZTF18abvkwla (“کوآلا”) در یک کهکشان در حدود 3.4 میلیارد سال نوری دور. هر دو کشف شد توسط خودکار, آسمان نظرسنجی (کاتالینا در زمان واقعی گذرا بررسی, تمام, آسمان خودکار بررسی ابرنواخترها و Zwicky گذرا تسهیلات) با استفاده از مرئی نور تلسکوپ اسکن مناطق بزرگ از آسمان شبانه.

دو تیم از ستاره شناسان به دنبال اکتشافات آن با رعایت اشیاء با بنیاد ملی علوم را Karl G. Jansky آرایه بسیار بزرگ (VLA). هر دو تیم نیز با استفاده از لوله Metrewave رادیو تلسکوپ در هند و تیم مطالعه CSS161010 استفاده nasa’s Chandra X-ray Observatory. هر دو اشیاء به ناظران شگفتی است.

آنا هو از Caltech نویسنده سرب از مطالعه در ZTF18abvkwla بلافاصله به ذکر است که جسم امواج رادیویی بود به عنوان روشن است که از یک gamma-ray burst. “زمانی که من کاهش داده من فکر کردم من تا به حال ساخته شده است یک اشتباه” او گفت:.

Deanne Coppejans از دانشگاه نورث وسترن چراغ مطالعه در CSS161010 که در بر داشت که جسم به راه اندازی یک “غیر منتظره” مقدار مواد به فضای بین ستاره ای در بیش از نیمی از سرعت نور است. او نورث وسترن co-نویسنده Raffaella Margutti گفت: “در آن زمان تقریبا دو سال به شکل آنچه ما به دنبال این بودیم که فقط به خاطر آن بود به طوری غیر معمول است.”

در هر دو مورد پیگیری مشاهدات نشان داد که اشیاء به اشتراک گذاشته ویژگی های مشترک با AT2018cow. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که این وقایع نام سریع آبی نوری گذرا (FBOTs), نمایندگی, همراه با AT2018cow یک نوع از انفجار ستارگان به طور قابل توجهی متفاوت از دیگران است. دانشمندان گزارش یافته های خود را در مقالات در مجله اختر فیزیک و اختر فیزیک مجله نامه.

FBOTs احتمالا شروع اخترشناسان گفت: همان راه به عنوان برخی از ابرنواخترها و gamma-ray bursts — هنگامی که یک ستاره بسیار عظیم تر از خورشید منفجر می شود و در پایان آن “عادی” atomic fusion-طراحی زندگی است. این تفاوت نشان می دهد تا پس از انفجار اولیه.

در “عادی” ابرنواختر از این نوع به نام هسته-سقوط ابرنواختر انفجار می فرستد کروی موج انفجار از مواد به فضای بین ستاره ای. اگر در علاوه بر این به یک دیسک دوار از مواد به طور خلاصه اشکال در اطراف ستاره نوترونی و یا سیاه چاله چپ پس از انفجار و سوق باریک جت از مواد در نزدیک به سرعت نور به بیرون و در جهت مخالف این جت می تواند تولید محدود پرتوهای گاما باعث gamma-ray burst.

چرخش دیسک به نام اتحاد دیسک و جت آن را به تولید هستند به نام “موتور” توسط ستاره شناسان.

FBOTs که ستاره شناسان به این نتیجه رسیدند نیز باید مانند یک موتور. در مورد خلاف در gamma-ray bursts آن است که enshrouded با ضخامت مواد. که مواد احتمالا ریخته شد ستاره فقط قبل از آن منفجر شد و ممکن است کشیده شده است از آن توسط یک باینری همراه است.

هنگامی که ضخامت مواد در نزدیکی ستاره اصابت موج انفجار آن باعث می شود که روشن و قابل مشاهده-نور پشت سر هم به زودی پس از این انفجار که در ابتدا ساخته شده این اشیاء به نظر می رسد غیر معمول است. که پشت سر هم روشن و همچنین همین دلیل است که ستاره شناسان در این انفجار “سریع آبی نوری گذرا.” این یکی از ویژگی های است که آنها را برجسته از عادی ابرنواخترها.

به عنوان blastwave از انفجار برخورد با مواد اطراف ستاره آن را به عنوان سفر بیرون آن را به تولید امواج رادیویی. این بسیار روشن گسيل شد و این مهم نشانه که ثابت کرد که انفجار موتور مجهز است.

کفن از مواد متراکم “به این معنی است که پدر ستاره متفاوت است از کسانی که منجر به gamma-ray bursts,” هو گفت. اخترشناسان گفت که در گاو و در CSS161010 انبوه مواد شامل هیدروژن چیزی هرگز دیده می شود در gamma-ray bursts.

با استفاده از این W. M. رصدخانه کک به ستاره شناسان دریافتند که هر دو CSS 161010 و ZTF18abvkwla, مثل, گاو, در, کوچک, کوتوله کهکشان ها. Coppejans گفت که کوتوله کهکشان خواص “ممکن است اجازه می دهد برخی از بسیار نادر مسیرهای تکاملی ستارگان” که منجر به این متمایز انفجار.

اگر چه یک عنصر مشترک از FBOTs است که هر سه باید یک مرکزی موتور,’ ستاره شناسان هشدار می دهند که این موتور نیز می تواند ناشی از ستاره بودن خرد شده توسط سیاه چاله ها هر چند در نظر آنها supernova-نوع انفجار به احتمال زیاد نامزد شده است.

“مشاهدات بیشتر FBOTs و محیط خود را در پاسخ به این سوال” Margutti گفت.

برای انجام این کار دانشمندان می گویند که آنها نیاز به استفاده از تلسکوپ پوشش طیف گسترده ای از طول موج به عنوان آنها انجام داده اند با سه اشیاء. “در حالی که FBOTs ثابت کرده اند نادر و سخت تر برای پیدا کردن از برخی از ما امیدوار بودند در رادیو باند آنها نیز بسیار نورانی تر از ما می خواهم حدس زده اجازه می دهد ما را به ارائه کاملا جامع اطلاعات حتی در حوادث که دور” گفت: Daniel Perley از دانشگاه جان مورز لیورپول.

National Radio Astronomy Observatory تسهیلات از بنیاد ملی علوم آمریکا که تحت توافق نامه همکاری با ارتباط دانشگاه, Inc. مطالعه CSS161010 شد تا حدی پشتیبانی شده توسط Heising-سایمونز بنیاد ناسا و بنیاد ملی علوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im