به اصطلاح “پیله کهکشان” نه تنها دارای یک شکل منحصر به فرد آن است نادر دو-هسته ساختار ستاره شناسان گزارش در یک مقاله جدید.

پس از مطالعه داده ها از نوری و رادیو تلسکوپ های مستقر در زمین و در فضای یک تیم از ستاره شناسان مشخص شد که یک کهکشان شناخته شده به عنوان NGC 4490 (و با نام مستعار “پیله کهکشان” به دلیل شکل آن) است “روشن دو هسته ساختار” با توجه به مقاله خود را.

یک هسته دیده می شود نوری در طول موج. دیگر در گرد و غبار و تنها می تواند دیده می شود در مادون قرمز و رادیویی با طول موج.

مقاله گزارش این کشف در حال حاضر آنلاین و پذیرفته شده برای انتشار در مجله اختر فیزیک. اولین نویسنده آلن لارنس که مدرک کارشناسی ارشد در نجوم از دانشگاه ایالتی آیووا در سال 2018 و همچنان به کار با ایالت آیووا ستاره شناسان.

نویسندگان هستند ایالتی آیووا چارلز Kerton عنوان استاد فیزیک و ستاره شناسی و کورتیس زده یک استاد فیزیک و ستاره شناسی و همچنین شرق تنسی دانشگاه ایالتی بورلی اسمیت یک استاد فیزیک و نجوم است.

لارنس آغاز مطالعه در سال 2013 در حالی که در نظر گرفتن کلاس های نجوم در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون است. او تا به حال شانس به مطالعه یکی از دو کهکشان سیستم ها و برداشت NGC 4490 است که در تعامل با کوچکتر کهکشان NGC 4485. این سیستم حدود 20 درصد به اندازه کهکشان راه شیری واقع در نیمکره شمالی و در حدود 30 میلیون سال نوری از زمین است.

“من تو را دیدم دو هسته حدود هفت سال پیش” لارنس گفت. “آن را به حال هرگز مشاهده شده — و یا هیچ کس تا به حال انجام هر چیزی با قبل از آن.”

برخی از ستاره شناسان ممکن است دیده می شود یک هسته با نوری تلسکوپ. و دیگران ممکن است دیده می شود دیگر با خود رادیو تلسکوپ. اما او گفت که این دو گروه هرگز در مقایسه یادداشت برای مشاهده و توصیف دو هسته است.

مقاله جدید می گوید هر دو هسته مشابه در اندازه و جرم و درخشندگی. آن را می گوید هر دو مشابه هستند در جرم و درخشندگی به هسته های مشاهده شده در دیگر تعامل کهکشان جفت. و آن را می گوید دو هسته ساختار نیز می تواند توضیح دهد که چرا galaxy سیستم احاطه شده توسط عظیم پر از هیدروژن است.

“ساده ترین تفسیر از مشاهدات است که NGC 4490 خود را در اواخر مرحله ادغام مانده” بسیار زودتر از برخورد دو کهکشان نویسندگان نوشت. ادغام می تواند درایو و گسترش سطح بالایی از ستاره شکل گیری لازم برای ایجاد چنین بزرگ هیدروژن plume.

اخترشناسان وجود دارد گفت: از دیگر دلایل آنها برای پیدا کردن مطالعه این سیستم جالب:

زده که مطالعات برخورد کهکشان ها گفت: دو-هسته کهکشان ها بسیار نادر هستند و به خصوص در کهکشان های کوچکتر مانند این یکی. و او گفت: ستاره شناسان فکر می کنم دو هسته می تواند منجر به تجمع فوق العاده عظیم سیاهچاله موجود در مرکز برخی از کهکشان ها.

و Kerton که تحقیقات ستاره شکل گیری گفت: “این پروژه نشان می دهد که با استفاده از چند طول موج از فضا و زمین بر اساس مشاهدات هم واقعا می تواند کمک به ما در درک یک شیء خاص است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی آیووا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de