تجزیه و تحلیل بیش از 200 ، 000 کهکشان مارپیچی است غیر منتظره نشان داد ارتباط بین چرخش جهت از کهکشان ها و ساختار تشکیل این لینک ها ممکن است نشان می دهد که جهان اولیه می توانست در حال چرخش با توجه به دانشگاه ایالتی کانزاس مطالعه است.

Lior شامیر یک K-دولت محاسباتی ستاره شناس و دانشمند علوم کامپیوتر ارائه يافته ها در 236th آمریکا فصل های جامعه را در نشست ماه ژوئن سال 2020 است. این یافته ها مهم هستند چرا که مشاهدات درگیری با برخی از پیش فرض های قبلی درباره مقیاس ساختار جهان است.

پس از ادوین هابل ستاره شناسان بر این باور اند که جهان باد با جهت خاص و کهکشان ها در آن در حال توزیع با هیچ خاص cosmological ساختار. اما شامیر اخیر مشاهدات از الگوهای هندسی از بیش از 200 ، 000 مارپیچی کهکشان ها نشان می دهد که جهان می تواند یک تعریف ساختار و که جهان اولیه می توانست در حال چرخش است. الگوهای توزیع این کهکشان ها نشان می دهد که کهکشان مارپیچی در نقاط مختلف جهان از هم جدا شده توسط فضا و زمان مرتبط هستند از طریق جهات نسبت به آن, آنها, چرخش, با توجه به مطالعه است.

“داده های علم نجوم است و نه فقط نجوم تحقیقات بیشتر مقرون به صرفه اما آن را نیز اجازه می دهد تا ما را به رعایت جهان در یک راه کاملا متفاوت” گفت: شامیر همچنین یک K-دولت-دانشيار علوم کامپیوتر. “این الگوی هندسی به نمایش گذاشته توزیع کهکشان مارپیچی روشن است اما تنها می توان مشاهده کرد که تجزیه و تحلیل تعداد بسیار زیادی از فصل اشیاء.”

یک کهکشان مارپیچی است که منحصر به فرد فصل شی چون ظاهر بصری آن بستگی به ناظر دیدگاه. برای مثال یک کهکشان مارپیچی است که چرخش در جهت عقربه های ساعت در هنگام مشاهده از زمین به نظر می رسد به چرخش عقربه های ساعت وقتی که ناظر واقع شده است و در طرف مقابل از این کهکشان است. اگر جهان همسانگرد است و هیچ ساختار خاص — به عنوان قبلی ستاره شناسان پیش بینی کرده اند — تعداد کهکشان هایی که چرخش در جهت عقربه های ساعت خواهد بود تقریبا برابر با تعداد کهکشان هایی که چرخش عقربه های ساعت. شامیر استفاده از داده های تلسکوپ مدرن نشان می دهد که این مورد نیست.

با سنتی تلسکوپ شمارش کهکشان ها در جهان است که یک وظیفه دلهره آور است. اما مدرن رباتیک تلسکوپ مانند Sloan Digital Sky Survey یا SDSS و پانوراما بررسی تلسکوپ و پاسخ سریع سیستم و یا پان استار قادر به تصویر بسیاری از میلیون ها کهکشان ها به طور خودکار به عنوان آنها بررسی آسمان است. بینایی ماشین می تواند پس از آن مرتب سازی بر اساس میلیون ها کهکشان ها توسط چرخش خود را جهت به مراتب سریع تر از هر فرد یا گروهی از مردم است.

هنگامی که در مقایسه با تعداد کهکشان های مختلف با چرخش جهت تعداد کهکشان هایی که چرخش در جهت عقربه های ساعت برابر است با تعداد کهکشان هایی که چرخش عقربه های ساعت. تفاوت در این است که فقط بیش از 2% اما با تعداد بالا از کهکشان ها وجود دارد احتمال کمتر از 1 به 4 میلیارد دلار به چنین تقارن با استفاده از فرصت با توجه به شامیر پژوهش است.

الگوهای span بیش از بیش از 4 میلیارد سال نوری اما عدم تقارن در آن محدوده است ، این مطالعه نشان داد که عدم تقارن بالاتر می شود زمانی که کهکشان ها در حال دور تر از زمین است که نشان می دهد که جهان اولیه بیشتر سازگار و کمتر پر هرج و مرج از زمان جهان.

اما این الگوها نه تنها نشان می دهد که جهان متقارن نیست بلکه که عدم تقارن تغییرات در نقاط مختلف جهان و تفاوت نمایشگاه یک الگوی منحصر به فرد از multipoles.

“اگر جهان دارای یک محور است نه ساده تک محور مانند a merry-go-round” شامیر گفت. “آن را پیچیده و در هم ترازی از چند محور است که همچنین باید برخی از رانش.”

مفهوم cosmological multipoles جدید نیست. قبلی مبتنی بر فضای رصدخانه — مانند Cosmic Background Explorer یا COBE ماهواره است; Wilkinson Microwave کاوشگر ناهمسانگردی یا WMAP ماموریت; و پلانک رصدخانه — نشان داد که ریزموج زمینه کیهانی است که تابش الکترومغناطیسی از اوایل جهان نیز نمایشگاه های متعدد در لهستانی. اما اندازه گیری ریزموج زمینه کیهانی است که نسبت به پیش زمینه آلودگی — مانند انسداد راه شیری-و نمی تواند نشان دهد که چگونه این قطب در طول زمان تغییر. این عدم تقارن بین چرخش جهت کهکشان مارپیچی است که یک اندازه گیری است که حساس به انسداد است. چه چیزی می تواند مانع کهکشان در حال چرخش در یک جهت و در یک فیلد خاص لزوما همچنین مانع کهکشان در حال چرخش در راه مخالف.

“وجود دارد هیچ خطا و یا آلودگی است که می تواند نمایشگاه خود را از طریق چنین منحصر به فرد و پیچیده و سازگار با الگوهای” شامیر گفت. “ما دو آسمان نظرسنجی نشان دادن دقیق همان الگوهای حتی زمانی که کهکشان ها به طور کامل متفاوت است. هیچ خطایی وجود دارد که می تواند منجر به که. این جهان که ما زندگی می کنند. این خانه ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im